Skocz do zawartości

Rybomania Poznań


ArekH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, ArekH napisał:

To, bardzo kiepski pomysł Darku, mimo że to żart. W ilu punktach jeszcze, możemy zrobić odstępstwa od ogólnie zatwierdzonego regulaminu? :D

Ja piszę poważnie. W ogóle nie rozumiem zakazu wędkowania spod lodu, ale to już inna kwestia do innego wątku.

Poza tym co złego w odstępstwach od regulaminu, jeśli jest to robione na oficjalną prośbę, w żaden sposób nie wchodząc w sprzeczność z ogólnie przyjętymi zasadami ważnymi dla codziennych użytkowników wody?

Mało tego, nie widzę nic złego, byśmy mogli sobie zrobić małe ognisko z kiełbaską. Może przy okazji Rybomanii przyjedzie na Nienawiszcz ktoś, kto potem będzie z tego łowiska korzystał w sezonie? Ognisko dla wszystkich, a dla tych co chcą połowić normalna opłata wg cennika. Przecież to zajmie pół dnia, a Rybomania trwa cały weekend. Ileż można łazić po straganach? :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
20 minut temu, ArekH napisał:

To, bardzo kiepski pomysł Darku, mimo że to żart. W ilu punktach jeszcze, możemy zrobić odstępstwa od ogólnie zatwierdzonego regulaminu? :D

A co bys chciał?:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymać się regulaminu i obostrzeń łowiska, w ustaleniach których, nie pamiętam wyjątków. Niech gdzieś w końcu wszystko będzie zgodne z prawem, choć tym,  zatwierdzonym przez Fundację. 

 

32 minuty temu, Dominik napisał:

Ja piszę poważnie. W ogóle nie rozumiem zakazu wędkowania spod lodu, ale to już inna kwestia do innego wątku.

Poza tym co złego w odstępstwach od regulaminu, jeśli jest to robione na oficjalną prośbę, w żaden sposób nie wchodząc w sprzeczność z ogólnie przyjętymi zasadami ważnymi dla codziennych użytkowników wody?

Mało tego, nie widzę nic złego, byśmy mogli sobie zrobić małe ognisko z kiełbaską. Może przy okazji Rybomanii przyjedzie na Nienawiszcz ktoś, kto potem będzie z tego łowiska korzystał w sezonie? Ognisko dla wszystkich, a dla tych co chcą połowić normalna opłata wg cennika. Przecież to zajmie pół dnia, a Rybomania trwa cały weekend. Ileż można łazić po straganach? :)  

Twoje zdanie Dominiku. Regulamin łowiska powstał i został zatwierdzony. Skoro zrobi się odstępstwo dla jednych, przyjadą inni. Po za tym, co ma Rybomania do Nienawiszcza. Chcesz tam powędkować? Wpadaj w sezonie. Zagrilować? To można zawsze. 

 

4 minuty temu, ArekH napisał:

W ogóle nie rozumiem zakazu wędkowania spod lodu

Sądzisz że nie ma to wpływu na łowisko No Kill? Sądzisz że bardziej upilnujesz Wędkarzy? Ile znasz komercji otwartych zimą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwól Arku, że nt. regulaminu Nienawiszcza będę rozmawiał z osobami bezpośrednio za to łowisko odpowiedzialnymi.

Przed chwilą, ArekH napisał:

Sądzisz że nie ma to wpływu na łowisko No Kill? Sądzisz że bardziej upilnujesz Wędkarzy? Ile znasz komercji otwartych zimą? 

A to spod lodu nie można łowić No Kill? A co do pilnowania, to powiem Ci taką ciekawostkę, że najwięcej kontroli zawsze miałem na lodzie. Jak zapytałem dlaczego, to strażnicy PSR mi odpowiedzieli, że zimą najłatwiej się wędkarzy kontroluje, bo jest do nich najlepszy dostęp i są widoczni jak na dłoni, a nie pochowani w krzakach :) 

A co do komercji, to nie wiedziałem, że łowisko Nienawiszcz jest typowym łowiskiem komercyjnym. Zresztą nawet i te bywają otwarte zimą. Nie wierzysz? To sobie pogoogluj :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik,  z całym szacunkiem, Za długo Ciebie znam, by Mi się chciało ciebie przegadać. :icon_arrow1: Na tą chwilę, jak by nie było, Regulamin łowiska Nienawiszcz jest jednoznaczny. Po wejściu pokrywy lodowej, łowisko jest wyłączone z wędkowania. 

7 minut temu, Dominik napisał:

A co do komercji, to nie wiedziałem, że łowisko Nienawiszcz jest typowym łowiskiem komercyjnym

O.o A niby jakim? Nie przypominam sobie by karta wędkarska, lub opłaty PZW, upoważniały tu w jakikolwiek sposób do swobodnego wędkowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@ArekH sam chodzę po lodzie, nie łowiłem.  @Dominikma rację, odstępstwa mogą być,  tak jak np. podczas  zawodów się robi. I wszytko jest zgodne z prawem. 

Druga sprawa, @Dominiklogistycznej mało możliwe,  abyśmy łowili podczas targów,  tym bardziej,  że na 90% Fundacja tez tam będzie i trzeba wszytko przygotować. Start jest o 8mej na targach, koniec pewnie koło 16tej, dziesiątki/ setki rozmów. Sporo toastów, potem kolacja, piwo na mieście etc.

Jak @ArekHsłusznie zauwazył, Rybomania to spotkania z "rodziną wędkarska" toasty ida z sig.pl i innymi. To tez praca, której nie widać. Trzeba w czwartek się rozłożyć i w niedzielę zebrać.

@Dominikchyba ze zostaniesz do poniedziałku,  wtedy na lòd zabiorę,  bo tak tego nie ogarniemy. Oczywiście zapraszam też w dowolnym terminie z rodziną,  ugoszczę jak umiem.:champagne-2010:

Z @Kotwicgadam często przez tel. Niech sam sie wypowie. Mowil cos o zlocie, a wczesna wiosną moze jakies badania zrobimy. Na jesień tez szykujemy niespodziankę. Zobaczymy co z planów wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grendziu napisał:

tym bardziej,  że na 90% Fundacja tez tam będzie

A to Ty chcesz się wystawiać tak? Nie wiedziałem. To rzeczywiście zmienia postać rzeczy, choć też nie do końca, bo ja wcale nie muszę tam być cały dzień. Dla mnie siedzenie w tłumie, to męka, a na Nienawiszczu przecież nigdy nie byłem, to grzech nie zobaczyć :) Zobaczymy co @Kotwic powie. Samemu mi się nie chce :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Grendziu napisał:

sam chodzę po lodzie, nie łowiłem.  @Dominikma rację, odstępstwa mogą być,  tak jak np. podczas  zawodów się robi.

Zgodzę się Darku. Ale raczej chyba nie w tedy, jak oficjalnie sezon jest zakończony i łowisko wyłączone z wędkowania. Może jestem nie doinformowany, ale jeśli już? Powinny takie ustalenia być gdzieś zapisane w regulaminie łowiska, a nie na gębę i wg widzimisię. 

 

13 minut temu, Grendziu napisał:

tak jak np. podczas  zawodów się robi

W tedy, raczej jest ustalany osobny regulamin. Darku, Nie to bym się czegokolwiek czepiał. Jesteśmy przyjaciółmi. Ale raczej nie powinno być tak, że wpada wujek z za morza i naginaj dla niego ustalenia bo mu się nudzi. Pracowało kilka osób nad sensem działalności Nienawiszcza i niech Inni to uszanują i się dostosują. Broń boże nie walę focha. Napisałem co myślę. Podobno szukamy normalności w kraju. Zacznijmy od poszanowania prawa dla cudzej, naszej własności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
6 minut temu, ArekH napisał:

Zgodzę się Darku. Ale raczej chyba nie w tedy, jak oficjalnie sezon jest zakończony i łowisko wyłączone z wędkowania. Może jestem nie doinformowany, ale jeśli już? Powinny takie ustalenia być gdzieś zapisane w regulaminie łowiska, a nie na gębę i wg widzimisię. 

Nie ma widzi mi się. Nikt nie łowi "obcy" ja nie pozwalam. Ale jak Robert chcial w tamtym roku się pobawić,  nie zabroniłem.  Ludzie "fundacji " moga ciut więcej. 

@ArekHzakaz kąpieli jest, a co robiliśmy na zlocie?:lapeche: 

@Dominiktez wolę przyrodę,  dzis byl u mnie grafik, my/ja działamy non stop mimo, że tego nie widać :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...