Skocz do zawartości

Rybomania Poznań


ArekH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Grendziu napisał:

Nigdy nie przekroczyles prędkości jadąc autem prywatnym?

Idąc tą drogą, to zakładam, że przez tyle lat pracy, jako zawodowy kierowca Arek NIGDY nie złamał nawet pół przepisu. Nigdy sie zwyczajnie nie zagapił, nigdy nie przejechał choćby metra bez pasów, itd. Zakładam, że tego nie zrobił, bo z tego, co pisze już dawno złożyłby wymówienie z pracy :) 

Kończąc off topic. Przepisy są po to, by je przestrzegać. Jednak jeśli ktoś, kto je sam ustalał i robił to nie dlatego, bo miał takie widzi mi się, tylko dlatego, że wymaga tego sytuacja widzi, że jest kolejna, jednorazowa sytuacja, która dopuszcza pewne wyjątki, to je stosuje. Nikt z Was przecież by się nię kąpał w wodzie, gdzie wędkują komercyjnie inni wędkarze, bo byłoby to naruszeniem ich dostępu do wody, za którą zapłacili. Tak, jak i z lodem. Można założyć, że zabrania się łowienia spod lodu z uwagi na np. czas konserwacji zbiornika, czy fakt, że opiekun wody chce mieć urlop. A nie na fakt, że łowienie spod lodu jest szkodliwe dla zbiornika, bo to wierutna bzdura. 

Ja nawet powiem, że łowienie spod lodu jest najbardziej ekologiczne ze wszystkich. Śmieci praktycznie przy tym nie ma, zanęty albo się nie stosuje, albo tyle, co nic. Hol samej ryby jest szybki, bo dystans między rybą, a wędkarzem jest najkrótszy z możliwych. Nie trzeba również robić specjalnych stanowisk, wycinać traw, trzcin.

No, ale widzę, że jak ktoś sam nie łowi, to uważa, że inni też nie powinni.

Sorry za off top. Jak cuś, to można przenieść wpis w bardziej odpowiednie miejsce, ale niech to zrobi Grendziu, lub Daniel :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dominik napisał:

No, ale widzę, że jak ktoś sam nie łowi, to uważa, że inni też nie powinni

Bardzo to naciągane Dominiku. Nie mam nic do wędkarstwa pod lodowego, wręcz podziwiam za chart i odwagę. Nie łowi się tam, gdzie nie wolno. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie łowimy m.in. dlatego, że są cieple źródła,   ponadto ja zimą tez odpoczywam,  nie musze sie zrywać po kilka razy dziennie aby dopilnować czy wszytko ok. No i jeśli sa dziury to wiem, że byl klusownik, bardzo łatwo do stwierdzenia. 

Ja tez śpię spokojnie, wiedząc,  że nikt mi się w wodzie nie utopił, gdy zarwał się lód. Itd, itp.

Pewnie gdyby byla osoba, która miałaby czas opiekować się woda gdy jest lód, regulamin uległby zmianie.

Tak na zlocie nie było innych wędkujacych,  sami podjęliśmy decyzję o pływaniu.  Pływalismy w wedkach niemalże @Ostap a on nie mial nic przeciwko temu:champagne-2010:

Temat jest o targach. Więc wróćmy do tematu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie @Grendziu z uwagi na te i tamte rzeczy nie ma łowienia spod lodu i ja to rozumiem. Ale jeśli te argumenty nie będą aktualne, bo Ty, czy inny opiekun wody akurat będziesz nad tą wodą (tak, wiem, że Was nie będzie) i powiesz gdzie można łowić, to stanowi to wyjątek.

Porównując to do targów, bo o nich wątek, to jest tak, jakbyś KATEGORYCZNIE nie mógł dać komuś gratis fundacyjnej koszulki, czy naszywki, bo to byłoby niezgodne z regulaminem sklepu. Mimo, iż wiesz, że od promocyjnej strony jest to dobre rozwiązanie. Nie dasz? No dasz.

Zakładam, że Arek też nie wziął nigdy żadnego gratisu na targach, no bo przecież to nie uczciwe wobec regulaminu sklepu, który na co dzień sprzedaje to za pieniądze. :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dominik napisał:

Zakładam, że Arek też nie wziął nigdy żadnego gratisu na targach, no bo przecież to nie uczciwe wobec regulaminu sklepu

Nie odwracaj chłopaku kota ogonem. To sklep, rozdając łamie swój regulamin, nie ja, coś od niego biorąc. Po drugie, skąd pomysł że sklepom nie wolno. Po trzecie, nie mam w tej kwestii nic więcej do dodania. Moje zdanie znacie, nie musicie się z nim zgadzać ani na wszelkie sposoby interpretować. 

 

7 minut temu, Grendziu napisał:

Kto będzie. 

@ArekHkombinuj abym Cie z Poznania ściągnąć wieczorem juz w czwartek:champagne-2010:

Wiesz Darku że jestem od grafiku zależny. Ja się modlę bym w ogóle wolne dostał, to już będę hepi! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy nie mogę podać kiedy i na ile przyjadę. Jutro kończy mi się umowa w pracy, a nowej póki co jeszcze nie mam.
Plan jest taki by przyjechać w piątek rano i pozostać do niedzieli popołudniu. Jak będzie? Nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, elvis napisał:

Na dzień dzisiejszy nie mogę podać kiedy i na ile przyjadę. Jutro kończy mi się umowa w pracy, a nowej póki co jeszcze nie mam.
Plan jest taki by przyjechać w piątek rano i pozostać do niedzieli popołudniu. Jak będzie? Nie wiem.

No jak tam Danielu ? Pracujesz czy wysłali Cię na przymusowy urlop? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...