Skocz do zawartości

PZW - czy idzie lepsze?


Dominik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą placówką, to nie tak łatwo. Pamiętaj, że jest to jednak instytucja powołana do celów rybackich i w zasadzie nie zajmuje się wędkarzami. Wszelkie formy IRŚowych publikacji nt. wędkarstwa polegają na adoptowaniu badań rybackich na potrzeby wędkarzy. Jak to wygląda? No wystarczy zajrzeć na sprawozdania z konferencji PZW, gdzie ci naukowcy występują. Nawet sam nasz Kotwic często wypowiada się w takiej formie. A wejdź sobie na profil zawodowy prof. Wołosa, czyli teoretycznie największy autorytet w IRŚ zajmujący się wędkarstwem: http://www.infish.com.pl/bip/staff/prof-dr-hab-arkadiusz-wołos. I co? Wciąż jest mowa o "gospodarce rybacko-wędkarskiej"  Mnie w szkole uczyli, że dominującą formę pisze się z przodu  
I ja nawet do tego IRŚu nic nie mam, bo rzeźbią tam, gdzie im sie płaci. A płacą wyłącznie rybacy (bo konfy PZW są również rybackie, nie oszukujmy się). Gdyby zapłacili wędkarze, to by zrobili badania wędkarskie.
Sorry, ale ostatnie dwa zdania brzmią jakbyś twierdził ,że w zależności kto płaci takie ma badania.
Ja sobie znakomicie zdaję sprawę jak to powinno wyglądać i mniej więcej wiem jak wygląda metodyka badań. I tym bardziej byłem zdziwiony, że tak to ująłeś, bo sam się badaniami zajmujesz.
Być może i ja "znowu" coś źle zrozumiałem, ale tak to odebrałem. Możliwe, że to przez tą sigowską nagonkę na iereś , gdzie na każdym kroku nie tylko się insynuuje, ale nawet stanowczo stwierdza, że w taki sposób badania są prowadzone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, elvis napisał:

Sorry, ale ostatnie dwa zdania brzmią jakbyś twierdził ,że w zależności kto płaci takie ma badania.

Te dwa zdania mają taki sens, że jeśli chcesz kupić dostawczaka, to masz dostawczaka, a nie ferrari. Ale oba auta mają cztery koła, silnik i muszą być legalnie dopuszczone do ruchu.

PZW zleca badania np. na Zegrzu pod kątem rybactwa, a nie wędkarstwa. Metodologia badań dobierana jest pod rybactwo i wnioski są na to ukierunkowane, ale to nie oznacza, że będą one niezgodne z prawdą. Jeśli szukamy problemu, to szukajmy właśnie w PZW, które nie chce zlecić badań pod kątem typowo wędkarskim, czyli wnioski ukierunkowywać np. na okazy, czy gatunki wędkarsko cenne.

A w ogóle ciekawym jest przykład umowy PZW z Orzyszem i Piszem ws. jezior Orzysz i Roś. Jak samorządy tych miast wyłożyły kasę, to nagle się okazało, że bez siat też się da żyć, choć wielu twierdziło (i dalej twierdzi, tylko już poza tymi dwoma jeziorami :) ), że to degradacja wody, eutrofizacja, masturbacja i kolonoskopia :) Kasa, Misiu, Kasa :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojechałem dziś przy okazji zleconych badań, puścić troszku kasy. Badania wyszły Mi Ch...e. A wydatki względnie przyjemne. Okazało się, że przy okazji wyróżnienia z PZW, otrzymałem zniżki. Co prawda jestem zdania, łowisz to płacisz, ale skarbnik zastosował się do wytycznych i zamiast 260pln za okręg, zapłaciłem 135 pln. Stąd, moja opłata wód Sp. Regalica, wyszła Mi gratis. :icon_arrow1:

IMG_20190117_145534.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem, że z moich składek w 2017 zasponsorowałem SPOŁECZNYM działaczom Okręgu oraz mojego ówczesnego Koła patenty motorowodne :)

Fajnie jest być społecznym działaczem. Można sobie sporo rzeczy wrzucić w "koszty" :) Potem oczywiście chodzić i narzekać, że tyle roboty się robi za darmo, że młodzi się nie garną do pracy i, że oni to by w 5 minut stołki oddali, bo oni wolą łowić, a nie "zarządzać". Prezes mojego byłego już koła, to by musiał chyba sobie wędki kupić, lub solidnie odkurzyć wtedy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dominik napisał:

Właśnie się dowiedziałem, że z moich składek w 2017 zasponsorowałem SPOŁECZNYM działaczom Okręgu oraz mojego ówczesnego Koła patenty motorowodne :)

W głębi duszy zawsze czułem że masz szczere serduszko. :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

U mnie przyjazna zmiana. Wróciło to co było kiedyś przed tzw. trójprzymierzem, czyli obowiązek uzupełnienia rejestru dopiero przy wrzuceniu ryby do siatki.
http://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/199990/60/wazna_zmiana_w_zezwoleniach_dla_wedkarzy_okregu_wroclawskiego

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grendziu napisał:

No rewelacja, co to za nowoczesny okręg. 

Szkoda tylko, że w tym moim zacofanym, skorumpowanym okręgu takie rozwiązania są stosowane od lat, a karty jedno, czy kilkudniowe można opłacić przez aplikację eOkon.pl.

Ale wiadomo. Stolyca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...