Skocz do zawartości

Łowienie bez wstępnego nęcenia


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ArekH  ja tylko mówię o wodach PZW :P  

Na marginesie - komercje omijam raczej z daleka (z małymi wyjątkami w 2017) Prawdopodobnie w tym roku zrobię wyjątek dla komercji Lipka-Cegielnia, ale tylko i wyłącznie dla uroku tego miejsca, a nie dla ryb. Zresztą tam też nie jest prosto o rybę ;)  @Jurek pewnie potwierdzi moje zdanie, prawda?  (tyle razy wybierałem się już z Jurkiem na ryby, że w tym roku mam nadzieję w końcu gdzieś się z tym delikwentem udać i mam nadzieję, że będzie to właśnie Lipka ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, grych napisał:

@ArekH  ja tylko mówię o wodach PZW :P  

Na marginesie - komercje omijam raczej z daleka (z małymi wyjątkami w 2017) Prawdopodobnie w tym roku zrobię wyjątek dla komercji Lipka-Cegielnia, ale tylko i wyłącznie dla uroku tego miejsca, a nie dla ryb. Zresztą tam też nie jest prosto o rybę ;)  @Jurek pewnie potwierdzi moje zdanie, prawda?  (tyle razy wybierałem się już z Jurkiem na ryby, że w tym roku mam nadzieję w końcu gdzieś się z tym delikwentem udać i mam nadzieję, że będzie to właśnie Lipka ;):P

Damy radę, młody Przyjacielu ! :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam ochotę na ryby, gdyby nie dzisiejsza praca to już bym coś połowił na feederki dziś np na Czarnym
Przyjedź do nas.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, grych napisał:

Lipka-Cegielnia

Oooo, to pewnie się spotkamy :):)

Uwielbiam to miejsce mimo, że póki co moje wyniki tam są niezmiernie marne. Ale badam tę wodę i nie odpuszczę bo pewna osoba nie schodzi z nocki stamtąd bez 5 amurów. Tajemnicy mi nie zdradził (i bardzo dobrze) i muszę ją sobie sam wypracować :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dzis @jazzriba z kolegą  z pierwszej dziesiątki GP Polski, który jedzie na MŚ do Portugalii trenowali na jeziorze Lubie.  Niestety słabo, z tym, że woda ma powierzchnię prawie 1500ha i można czasami trafić na pustostan w miejscu gdzie się łowi, tym bardziej w tym zimnym okresie. Łowili bez wstępnego nęcenia.  Wiadomo, zimno, trendy z UK. Tylko ja mam prośbę,  niech Steve i Phil Ringer przyjadą w tym okresie do PL na taką wodę i pokażą jak łowić na takich akwenach. Dodam, że obu Panów naprawdę bardzo lubię i jeśli cokolwiek podglądam z wysp to od starszego z braci:champagne-2010:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
9 minut temu, Grzes77 napisał:

@Grendziu ja bym jeszcze zaprosił Willa Raisona :champagne-2010::D

Jasne. Lucyfera też, ( chociaż tego Pana nie wolno wymieniać jednym tchem z prawdziwymi mistrzami)  W UK jak woda ma ponad 3ha to mówią że jest bardzo duża...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 12.01.2019 o 20:52, Grendziu napisał:

Dzis @jazzriba z kolegą  z pierwszej dziesiątki GP Polski, który jedzie na MŚ do Portugalii trenowali na jeziorze Lubie.  Niestety słabo, z tym, że woda ma powierzchnię prawie 1500ha i można czasami trafić na pustostan w miejscu gdzie się łowi, tym bardziej w tym zimnym okresie. Łowili bez wstępnego nęcenia.  Wiadomo, zimno, trendy z UK. Tylko ja mam prośbę,  niech Steve i Phil Ringer przyjadą w tym okresie do PL na taką wodę i pokażą jak łowić na takich akwenach. Dodam, że obu Panów naprawdę bardzo lubię i jeśli cokolwiek podglądam z wysp to od starszego z braci:champagne-2010:

I to jest właśnie ciekawe.
Z jednej strony niewiedza każe szukać pomysłu, jak tu ryby łowić.
Z drugiej strony nawet intensywny trening, może się okazać nieskuteczny, bo akurat w dniu zawodów, ryby odpłynęły.

Co do gwiazd wędkarskich. To również bardzo chętnie zobaczyłbym tych wędkarzy, gdy łowią w przypadkowym miejscu, na jeziorze 1000 ha.
Nie obserwuję wędkarstwa zachodniego, bo brak mi czasu, jeno czasem widzę, to co ktoś wrzuca na forum. Ale jak widziałem, niezadowolenie Luka z połowów na Mazurach, to aż zastanawiam się, co łowią te setki i tysiące wędkarzy których widzę na okolicznych wodach. A widzę, że wielu z tych wędkarzy idzie łowić, tak po prostu tam gdzie chce, bez długiego nęcenia łowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...