Skocz do zawartości

Łowienie bez wstępnego nęcenia


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze mieć na takim forum jak to chociaz jednego specjalistę,znawcę,fachowca. :D Macie to szczęście,choć nie wszyscy to jeszcze tu doceniają. :D Ale jak pójdzie taki jeden niewdzięcznik z drugim pare razy na ryby i nic nie złowi to sam przyleci po prośbie ,żeby mu dobrych rad udzielić. :D:D:P

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sołtys stan napisał:

Dobrze mieć na takim forum jak to chociaz jednego specjalistę,znawcę,fachowca. :D Macie to szczęście,choć nie wszyscy to jeszcze tu doceniają. :D Ale jak pójdzie taki jeden niewdzięcznik z drugim pare razy na ryby i nic nie złowi to sam przyleci po prośbie ,żeby mu dobrych rad udzielić. :D:D:P

Staś. Ty się tu nie zniechęcał chłopaku. No, ja wiem że tu jeszcze nie wszyscy czołobitność odwalają, ale uwierz, to na pewno się z czasem zmieni. :champagne-2010:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staś, Twoja zajebistość, już w przedbiegach dystansuje nawet gościa, zwanego "Łagler" ;) A tak serio, zhejtowaliśmy fajny wątek na żur! :D Ale co było by warte życie, bez odrobiny humoru. :champagne-2010: Szacun, wszyscy Moi chłopcy!!!!!!!!!!! :icon_arrow1:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat fajny, bardzo ciekawy, ale...

czytając tyłu "Łowienie bez wstępnego nęcenia" ...

mogę napisać jedno, tak się nie da dobrze i skutecznie połowić.

"Gra wstępna" to podstawa podstaw, szczególnie w wędkarstwie. Tu przygotowując odpowiednie składniki ściągamy konkretne gatunki w łowisko, następnie poprzez ciągłe donęcanie utrzymujemy je w "polu nęcenia", inaczej się nie da. Regulujemy tylko ilość i zawartość składników pod konkretny połów opierając się na porze roku, gatunku ryb, rozpoznaniu łowiska.

Mnie z braku wstępnego nęcenia "wyleczyła" zaporówka, tu zauważyłem, że im mniej podam na początku, tym później wnęcam ryby i finalnie łowię mniejsze ryby w mniejszej ilości :champagne-2010:

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Grzes77 napisał:

finalnie łowię mniejsze ryby w mniejszej ilośc

Tego akurat, nie umiem skojarzyć. Dla Mnie w takim wypadku, brania zanikają szybko i nie koniecznie ma to związek z wielkością ryb. Ale? Nie wykluczam tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ArekH napisał:

Tego akurat, nie umiem skojarzyć. Dla Mnie w takim wypadku, brania zanikają szybko i nie koniecznie ma to związek z wielkością ryb. Ale? Nie wykluczam tego. 

Takie mam spostrzeżenia po kilkunastu latach "czesania" tego samego zbiornika (pobliskiej zaporówki). To wszystko dotyczy feedera.

Jest tylko jeden wyjątek, przy którym wstępnie nęce tylko 3-4 kulki dobrze pracującej zannęty, jest to spławik i łowienie z opadu na bata stosując zasadę nęcenia mało i często, wtedy wstępnie podaję mało, lub wcale na starcie, ale to jedyny wyjątek :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Panowie ja bede nęcić,  ale odkładam spomby, proce i inne pierdoly. Z 3-5 koszyczkow startowych z różną frakcją i jazda:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Grendziu napisał:

Panowie ja bede nęcić,  ale odkładam spomby, proce i inne pierdoly. Z 3-5 koszyczkow startowych z różną frakcją i jazda:champagne-2010:

Z wiosny może Ci to wystarczy, ale w sezonie może być mało. Nie znam łowiska, na którym będziesz łowił, więc się do końca nie wypowiadam, u mnie byś "poległ" łowiąc w ten sposób. 3-5 koszyczków to drobnica opitoli w kilka chwil i po nęceniu :champagne-2010:.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 minuty temu, Grzes77 napisał:

Z wiosny może Ci to wystarczy, ale w sezonie może być mało. Nie znam łowiska, na którym będziesz łowił, więc się do końca nie wypowiadam, u mnie byś "poległ" łowiąc w ten sposób. 3-5 koszyczków to drobnica opitoli w kilka chwil i po nęceniu :champagne-2010:.

 

Mam na to jakis pomysł. Zobaczymy :icon_arrow1:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...