Skocz do zawartości

Spining pod klenia/jazia i bolenia


Tench_fan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, mav3rick napisał:

Tylko to już nie jest kleniowy kij.

24 lata temu, gdy miałem jeden jedyny spinning łowiłem nim okonie, szczupaki, a w stolicy paprykarzu sandacze i bolenie i się dało. Potem przyszła "specjalizacja"  i 150 badyli do połowu wszystkiego, we wszystkich okolicznościach. 

Teraz mając te parę lat doświadczenia jedynie nad kijem na sandała bym się zastanowił, a resztę (tą co łowię) da się skutecznie łowić praktycznie każdym kijem o każdej akcji.

Dlatego dla mnie ten Dragon jest kleniowy i to na maxa ?

Miałeś go może w rękach?

Mam wersję, ale 2.9m 35g i jak na kija za pincet spełnia wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem go w rękach. Poza Moderate żadnego dragona nie miałem. To zamawiaj i tyle. Gdzie będziesz łowił, że chcesz taki długi? Ja teraz schodzę z długością kija. Westina mam 213.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę jeszcze badam temat, bo posiadam przyzwoity kij kupiony na Ali Kuying Superlite 2.59 15g.

Gdzie? Odra z pontonu.

Dlaczego taki długi? Zasięg rzutu. Jednak staje się w pewnej odległości od główki, żeby nie płoszyć towarzystwa i chciałbym czasem móc dorzucić pod brzeg czymś lekkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę jeszcze badam temat, bo posiadam przyzwoity kij kupiony na Ali Kuying Superlite 2.59 15g.

Gdzie? Odra z pontonu.

Dlaczego taki długi? Zasięg rzutu. Jednak staje się w pewnej odległości od główki, żeby nie płoszyć towarzystwa i chciałbym czasem móc dorzucić pod brzeg czymś lekkim.

Do tej pory też tak myślałem, że długość kija znacznie przekłada się na zasięg rzutu. Westinem rzucam tak samo, jak mircoflexem, który był 60cm dłuższy.

 

Po głowie już mi chodzi kupno kija 180-190cm.

 

Ten Kuying od ilu zaczyna dołem dobrze pracować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jeziorze mniej nie łowię jak kopyto 5.5 cm + główka 4g., ale to już swoje waży i lata na kilometry, jednak z małymi woblerami na rzece będzie gorzej. Na jeziorze woblerów praktycznie nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 godziny temu, Hotpoint napisał:

Nie mam już miejsca na nowe :39icon:

 Co do kija to jednak wolę coś bardziej dynamicznego i zastanawiam się nad DRAGON Guide Select 275cm 2-12g lub czymś podobnym..

Mam Pro Guide, chyba Proguide do 18g 213cm. Duży zapaa mocy, ryby jakoś nie spadają, dalekie rzuty, jeden mały minus kilka ostatnich przelotek to wszystkie równe są. Design super, jak chcesz to jutro zrobię Ci fotki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Grendziu napisał:

jak chcesz to jutro zrobię Ci fotki

O bulwa... Od kiedy Ty taki chętny do pomocy ;)

Pstryknij jak możesz.

Co do zasięgu od długości kija.

Pojechałem kiedyś na ulubioną metę Grubego, gdzie na łowisku można zjeść frytki i zanęcić Daiwą.

Oczywiście jak grubszy cwaniak zabrałem najlepszego kija StC. Xtreme 2.13 m, co mi później wspomniany amator frytek i odchudzania złamał :grin-min:

Obok kumpel z kijem 2.7 m i uwierz, że nawet kosmiczny węgiel StC w kosmicznej cenie wymiękł przy byle badylu za 3 stówy, którym łowił kumpel.

Wróciłem na chatę i kupiłem tego Dragona 2.9 m 35 g, bo nie ma takich i nie będą mnie przerzucać :grin-min:

Edit: przypomniałem sobie, ten kij to Okuma Black Rock

Edytowane przez Hotpoint
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Grendziu napisał:

Misiu Kolorowy przedstawiciel Dragona na priv mi podpowiada, że kij dedykowany na klenia z tej firmy to:

Flash Slowlure. 

Niech zmieni robotę, bo się nie zna :39icon:

Nie znam tego kija, ale badyl do 8g i nawet nie duży bolek w nurcie to musi być masakracja. Chyba nie tego szukam. Raczej oczekuję większej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...