Skocz do zawartości

Zawodnicy wędkarscy kontra amatorzy - debata


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Jurek napisał:

Pany, albo ja nie rozumiem tu czegoś, albo zbaczacie z tematu wątku. Więcej argumentów, a mniej emocji.

Jurek wysypał wapno z kieszeni:D i napisał o czym też pomyślałem. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, elvis napisał:

Już Arek ostatnio śmiał się z moich połowów. Jak można łowić jazgarze i płotki 8-12 cm i się z tego cieszyć

Zacytuj proszę gdzie to napisałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Jurek napisał:

Pany, albo ja nie rozumiem tu czegoś, albo zbaczacie z tematu wątku. Więcej argumentów, a mniej emocji. Takie postawy  właśnie wyzwala w ludziach wszelka rywalizacja. Jak to się ma do zasad fair play ? Po co udawadniać, które podejście jest lepsze. Nie można się skoncentrować na wadach i zaletach preferowanych przez siebie sposobów na uprawianie naszego pięknego hobby ? :Angry-min:

Ale jakie emocje? Ja tam emocje miałem dziś podczas rozmów pod drzwiami sali, gdzie doszło do wyborów uzupełniających prezesa Okręgu :)

Rywalizacja nie jest fair play? Więcej argumentów? To nie jest rozmowa na argumenty, a na gust, a o gustach się ponoć nie dyskutuje:) Jedyną osobą, która chce coś udowodnić, to Grendziu, który nie zgadza się z Nysztalem. Tylko prawda jest taka, że Tomek Nysztal by tej dyskusji nawet nie podjął, bo jest ona bezcelowa. 

12 minut temu, elvis napisał:

Spróbuj łowić na bałałajkę i małe mormyszki. Być może zauważysz, że nie wielkość przynęt jest ważna, a delikatność i naturalność prezentacji.

O! To samo miałem napisać. Załóż żyłkę 0,06 i zobacz jak się tym łowi. Sam kiedyś pukałem się w czoło, bo dla mnie żyłka 0,12 była już wycieniona na maksa. Potem, z czasem schodziłem niżej i niżej. Teraz jestem na etapie 0,06 twierdząc, że 0,05, to żadna różnica. Z czasem i kolejnymi zawodami pewnie i to zdanie zmienię :) 

Edytowane przez Dominik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
32 minuty temu, Dominik napisał:

Oni też wolą łowić okazy. Zawsze lepiej złowić jednego kilowego leszcza, jak 50 uklei. Jednak wędkarstwo wyczynowe polega na tym, że to Ty masz się dostosować do warunków poprzez ustalone przez organizatowa łowisko, czy losowanie, a nie warunki do Ciebie, gdy jeździsz po całej okolicy szukając ryby (wróć do niedawnego wpisu @ArekH nt. szukania ryby na rzece).

 

Rozumiem i mnie to nie kupiło w tej formieo.O

35 minut temu, Dominik napisał:

 @ArekH 

A co do kreowania rynku i trendu, to kreuje to np. taka Rybomania, gdzie na jedno stoisko z tyczkami masz 10 karpiowych (popraw mnie jeśli się mylę), a o stoisku Milewskiego, Nysztala, Górka,  czy Florczaka zapomnij :) 

Co do trendu poniekąd tak.

Na targach jest wszytko.  Nie wiem czego przewaga, bo oglądam glownie to co mnie interesuje czyli feeder i cos ze spinna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Grendziu napisał:

Rozumiem i mnie to nie kupiło w tej formieo.O

Czyli zacząłeś dyskusję niby to na argumenty, a w rzeczywistości chodzi tylko o głęboko subiektywny gust. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam i do ładu nie mogę dojść - chyba rozumie @Grendziu ale tez i popieram to co piszą chłopaki którzy to sie pałają nazwijmy to „wyczynem”

 

Panowie ile razy na łamach tego forum wspominamy stare czasy ?  Kiedyś łowione inaczej - nie tak cienko nie tak delikatnie 

stąd rozumie rozterki Darka. 

Ale z drugiej strony @Grendziu,   @Dominik Wyklarował Ci co i dlaczego.

Zawodnikow ogranicza czas i regulaminy. Zawodnik dostosowuje sie w pierwszej kolejności pod te wytyczne a w drugiej do łowiska.

Te wszystki pocienienia, kombinacja z martwymi czy żywymi robakami, zanetami, nie wynikają z tego bo to lepsze czy atrakcyjniejsze ( moze poniekąd tak) ale z przepisów które to zawodnik ma do dyspozycji

 

Zgadzam sie Darek z tobą ze  robak żywy jest bardziej atrakcyjny, ale skoro zawodnik moze nęcić tylko raz to lepiej jak zastosuje martwe, gdyż nie spier......om z łowiska i na dłużej wystarczy.

Wszystkie te modernizacje wynikają z przepisów którymi obciążony jest zawodnik.

 

A co woli łowić po za zawodami to już trzeba każdego z osobna zapytac. Na rekreacyjnym łowieniu już go nic nie ogranicza. Ale czy ma czas na takie łowienie skoro kalendarz zajęty przez cały sezon? A do tego jakieś treningi i testy przeprowadzić  Wątpię 

 

 

Edytowane przez MrProper
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dominik

Chodzi mi o to, że aby Ciebie przekonać do swoich racji musiałbym najpierw uprawiać wędkarstwo wyczynowe. Bo widzę, że tylko tacy wędkarze są dla Ciebie autorytetem. 

A ja mam na nie zupełnie inne spojrzenie;  to nie jest kwestia gustu, tylko inna filozofia uprawiania tego hobby.

Wcale nie uważam, że moje spojrzenie jest lepsze i to jest właśnie fair wobec kolegów mających inne podejście.

:D 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jurek napisał:

Chodzi mi o to, że aby Ciebie przekonać do swoich racji musiałbym najpierw uprawiać wędkarstwo wyczynowe. Bo widzę, że tylko tacy wędkarze są dla Ciebie autorytetem. 

Jeśli chcesz zabierać głos ws. wędkarstwa sportowego, to dobrze, byś wiedział cokolwiek na ten temat. Nie musisz być wyczynowcem, bo ja też nie jestem. Ja po prostu, jak @elvis i wielu innych nie mam tyle czasu i możliwości, by siedzieć cały weekend nad wodą, a schodzenie z wody o kiju tłumacząc, że "takie jest wędkarstwo" mnie również nie interesuje. Dlatego polubiłem zawody, bo te dają mi możliwość satysfakcji z każdej ryby. Nawet tej małej.

Ty, czy Grendziu łowicie okazy i super. Ja też. Ale przestałem żyć nadzieją, że dziś, właśnie teraz zrobię życiówkę. Zrobię, to zrobię, a jak nie zrobię, to też połowię i nie zejdę o kiju. Was nie bawi łowienie żyletek? Mnie nie bawi łowienie... niczego :) 

 

Edytowane przez Dominik
  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...