Skocz do zawartości

Feeder Link


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, elvis napisał(a):

Bo tylko takie łowimy. Wyobraź sobie branie jazgarza 5 cm lub sumika karłowatego. Gdyby nie takie wynalazki to zestaw by leżał w wodzie do czasu ponownego zarzucenia , bo brania by mógł nie pokazać.
Pomijam fakt że w czasie zawodów rzadko zestaw leży w wodzie dłużej jak 5-10 minut, a rzekach 2-5.
Kiedyś na mistrzostwach okręgu zrobiłem 2 sektorową, a 4 miejsce indywidualnie łowiąc 10 jazgarzy ważących 105 g. W moim sektorze pierwsza 3 to w sumie 30 jazgarzy i jedna płotka. Wygrał kolega który miał plotkę i 9 jazgarzy. Trzeci miał 11 jazgarzy które ważyły 100 gram. Nie to że ta woda jest tak słaba tylko taki dzień się trafił. Normalnie tam robią wyniki 5-20 kg.

no ja rozumiem pewne rzeczy, że czasami trzeba wskazać pierda. napisałem tylko, że nie dla mnie. spytałem, bo widziałem stosowanie tego na Odrze przy połowie brzan, kleni. ryby spore i silne. bardziej z ciekawości, bo ja to leń i prostotę lubię

Edytowane przez christhof70
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja rozumiem pewne rzeczy, że czasami trzeba wskazać pierda. napisałem tylko, że nie dla mnie. spytałem, bo widziałem stosowanie tego na Odrze przy połowie brzan, kleni. ryby spore i silne. bardziej z ciekawości, bo to leń i prostotę lubię
Na rzekach nie widzę szczególniej potrzeby by to stosować. Szczególnie przy silnym nurcie i agresywnych braniach. Być może jest sens, ale tu musieliby się wypowiedzieć rzeczni łowcy. Ja łowię za rzadko by mieć jakieś zdanie.

A i jeszcze jedno. Ten patent został wymyślony z myślą o zawodach. To przelotowy zestaw pater noster, który w klasycznej formie jest na zawodach zabroniony.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, elvis napisał(a):

Na rzekach nie widzę szczególniej potrzeby by to stosować. Szczególnie przy silnym nurcie i agresywnych braniach. Być może jest sens, ale tu musieliby się wypowiedzieć rzeczni łowcy. Ja łowię za rzadko by mieć jakieś zdanie.

A i jeszcze jedno. Ten patent został wymyślony z myślą o zawodach. To przelotowy zestaw pater noster, który w klasycznej formie jest na zawodach zabroniony.

no po części tak myślałem od początku, że na zawody. dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje łowienie to w 99% Odra, brania nawet drobnej ryby jest mocno sygnalizowane. Nawet nie pamiętam abym na uciągu nie widział brania, a przynęta była by objedzona. Więc nie używam, wolę sobie zrobić zestaw niesymetryczną pętlą lub pater noster.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy feeder link to jest najlepsze rozwiązanie pod zawody, czyli pod zestawy klasyczne z wykorzystaniem skrętki i feeder gumy, więc stricte przelotowe. Nie zgodzę się, że jest to błahostka i mało potrzebny gadżet. Od jesieni zbieram się by zrobić o nim konkretny materiał i czasu nigdy nie mogę znaleźć, jednak pokażę niebawem mój materiał dotyczący feeder linka,  bo już część nakręciłem. To jest produkt, który pozwala na wiele, tylko trzeba wiedzieć w jakich warunkach go stosować, kiedy i po co. Zasada działania jest, no dobra, nic więcej nie napiszę, no może poza tym, że feeder linki nie powinny mieć koralików ograniczających przelot żyłki, tylko zwykłe krętliki, oczywiście to moje zdanie. Będę chciał jutro dokończyć moje wypociny i materiał opublikować. Też mam takie spostrzeżenia, że gorzej taki zestaw działa na wodach płynących, niż stojących 😁😉🍻

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Grzes77 napisał(a):

Koledzy feeder link to jest najlepsze rozwiązanie pod zawody, czyli pod zestawy klasyczne z wykorzystaniem skrętki i feeder gumy, więc stricte przelotowe. Nie zgodzę się, że jest to błahostka i mało potrzebny gadżet. Od jesieni zbieram się by zrobić o nim konkretny materiał i czasu nigdy nie mogę znaleźć, jednak pokażę niebawem mój materiał dotyczący feeder linka,  bo już część nakręciłem. To jest produkt, który pozwala na wiele, tylko trzeba wiedzieć w jakich warunkach go stosować, kiedy i po co. Zasada działania jest, no dobra, nic więcej nie napiszę, no może poza tym, że feeder linki nie powinny mieć koralików ograniczających przelot żyłki, tylko zwykłe krętliki, oczywiście to moje zdanie. Będę chciał jutro dokończyć moje wypociny i materiał opublikować. Też mam takie spostrzeżenia, że gorzej taki zestaw działa na wodach płynących, niż stojących 😁😉🍻

Nic dodać, nic ująć 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2023 o 22:56, Grendziu napisał(a):

Stare zrzędliwe Wapniaki i i tyle😛😛 Jeszcze jedno, ważne, lepiej ryby się wcinają, a to chyba ważne?

Może i stare i zrzędliwe, ale wiedzo co piszo. Zęby na tym zjedli. Pokarz mi kogoś kto delikatne branie Klenia widział. Ja, nie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ArekH napisał(a):

Może i stare i zrzędliwe, ale wiedzo co piszo. Zęby na tym zjedli. Pokarz mi kogoś kto delikatne branie Klenia widział. Ja, nie. 

właśnie, spytałem, uzyskałem odpowiedzi i nigdy nie zastosuję

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ArekH napisał(a):

Może i stare i zrzędliwe, ale wiedzo co piszo. Zęby na tym zjedli. Pokarz mi kogoś kto delikatne branie Klenia widział. Ja, nie. 

A jaka jest definicja delikatnego brania klenia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...