Skocz do zawartości

Jak łowić skuteczniej niż inni


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą, NPC napisał:

Tylko kolor czerwony czy ogólnie kolorowe robaki są zabronione?

Barwione, jakaś taka fanaberia ichna ? 

Na rosówkę i dendrobene nie ma problemu

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
5 godzin temu, ArekH napisał:

Trudne pytanie. z automatu, walczę z przyponem. Następnie hak i mocowanie przynęty. Na włosie, mam nieraz dziesiątki pustych zacięć. Ale to kwestia wielkości ryb. Tak to sobie tłumaczę. ;)

No i musimy wrócić do filmu, bo jak widać jest po 2gie w nocy a ja przez to spać nie mogę:221_see_no_evil:

Badania zostały zrobione na dość płytkiej wodzie. Gdyby zastosować np głebokość 8-16 m to ułozenie całego zestawu wg mnie byłoby inne. Już dawno podzieliłem sobie wstępne łowienie i długość przyponów wg głębokości.  ( nie muszę łowić jak zawodnik i to mi daje większą możliwość zabawy) Jeśli nie mam brań lub sporo pustych to kombinuję, wydłużam bądź skracam przypny na jeziorach.

Bardzo bym chciał zobaczyć co się dzieje z koszykiem i przynętą oraz przyponem podczas bardzo silnych wiatrów. Wtedy brań mam na jeziorach najwiecej. Wszystko żyję bardzieh czy sa większe naprężenia i prądy?

Teraz wracając do rzeki. Tam w nurcie problemu za dużego nie ma, całośc jest, winna być napięta i tańcuje. (Jeśli się  mylę to proszę o sprostowanie).

Jak łowiłem w bardzo mocnym nurcie typu Noteć z Warta ( na samym zakrecie tuz przed wpadem Noteci) to aby dociazyć jakoś do dna  przypon metrowy zakladałem śrucinę gdzieś tam w połowie. Efekt murmurowany iwany

I teraz inaczej jak na filmie.  ( bo okazuje sie że czekamy na sygnalizację brań dość dlugo w wodach stojacych) gdy przypon jest napreżony i tańcuje a mamy puste brania to wydaje mi się że ryba atakuje, dostaje opór wypluwa. Stąd ja osobiście na rzekach raczej bym nie łowił na włos (pinka) wyjątek dendrobena, moze eksperyment z grochem. 

Jesli ryba bierze coś na włosie to trafia w coś a nie haczyk i wypluwa. W wodzie stojącej niemalże statycznie może poprawić sobie przynętę i bardziej połknąć. 

Jesli się mylę to sorry, nie znam się przeciez na rzekach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grendziu napisał:

Stąd ja osobiście na rzekach raczej bym nie łowił na włos (pinka) wyjątek dendrobena, moze eksperyment z grochem. 

Więc jak byś zakładał pellety czy kulki? Zdarzają się dni że działają i warto. Łowiąc na groch, zawsze jeden z zestawów jest włosowy i 0 problemu. Zakładając groch typowo, na haczyk, też często przy braniu potrafi on zablokować ostrze i zacięcie jest puste. To nie robak że niemal zawsze grot mamy na wierzchu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
23 minuty temu, ArekH napisał:

Więc jak byś zakładał pellety czy kulki? Zdarzają się dni że działają i warto. Łowiąc na groch, zawsze jeden z zestawów jest włosowy i 0 problemu. Zakładając groch typowo, na haczyk, też często przy braniu potrafi on zablokować ostrze i zacięcie jest puste. To nie robak że niemal zawsze grot mamy na wierzchu. 

No nie łowiłbym na kulki i pellet, wiadomo, że jeśli już to na włos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Grendziu napisał:

No nie łowiłbym na kulki i pellet

Ja dość często łowię. Są dni, że tylko wynalazki dawały jakieś brania. Łowiąc grubo oczywiście. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Przed chwilą, ArekH napisał:

Ja dość często łowię. Są dni, że tylko wynalazki dawały jakieś brania. Łowiąc grubo oczywiście. ;)

Na jeziorach stosuję czasami tylko Ringersa kulke zbalansowaną plus pinkę, gdy nie jestem pewien, że mam roślinki:icon_arrow1:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brązowy Ringers w sezonie 2017 był u Mnie killerem na wodzie płynącej. Gustował w nim Jaź. Z początku myślałem że to jego pływalność daje brania, ale inne przynęty o podobnym działaniu tych brań nie dawały. Więc tu było 2w1. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...