Skocz do zawartości

Zestaw do ciężkiego castingu


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Na targach odwiedził mnie Kuba, chrześniak z ktorym w zeszłym roku łowiłem w I turze spinning Cup dla Ryb.

Uparł się na Casting w budżetowej cenie. Wybór padł na Fox Rage Casting Warrior II od 20-80g.

Teraz szukam dla Niego multipliaktor oraz plecionkę do 300/400 zł łącznie. 

Z tym zestawem nie chcę szaleć, bo jak mu się nie spodoba, to rzuci w kąt:221_see_no_evil:

Ktoś coś poleci?

 

Fox-Rage-Warrior-2-Pike-Casting-225cm-20-80g-Hechtr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijek spoko. Generalnie istnieje ryzyko, że Kuba szybko się zniechęci jak wyjdą pierwsze brody i zestaw nie będzie wykorzystany. Na początek polecam Jaxon Procaster i mikado nihonto 014-016. Dozywotnio na nim nie pociągniesz, ale do nauki jak znalazł. W razie czego możesz nawet zacząć naukę rzutów od taniej żyłki karpiowe 0,33-0,35 (sztywna jak drut i w tym wypadku zaleta) jak wyjdą brody to tracisz trochę żyłki za parę złotych a nie pletke. Dopiero jak się nauczysz rzucać to nawiniesz sobie pletke. Zamkniesz się w 250 zl, jak się nie spodoba to strata będzie umiarkowana, a jak się spodoba to wujek Darek dołoży chrzesniakowi i wjedzie Siemano albo jaka inna Dajła aż miło ? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grendziu Jak chcesz zmieścić się w budżecie:

Kastking Rover lub Piscifun Chaos czy "nieśmiertelne" Abu c3 lub c4 ale to już używki. Możesz też spróbować coś nisko profilowanych multików w dużych rozmiarach.

 

Pletkę kupisz dowolną ale polecam bez pośredników czyli z Chin. Do takiej masy przynęt szukaj plecionki około 20 lbs. Do sumów cienko ale da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@NPCkij został wybrany jak w pierwszym poście.  Ja osobiście wybrałbym Westin-a.

Kij ma służyć pod szczupaki z dużymi przynętami, dla żartu wpisałem, ze jeśli Kubie sie zbudzi to go zajadę na sumach... a na Odrze nie bywam zbyt często. 

Co do zakupów w Alle to tam sa sami pośrednicy, wolę mimo wszystko wspierać lokalnie naszych przedsiębiorców.  Sam jestem pośrednikiem w nieruchomościach, za moje usługi się płaci prowizję. Można sprzedać samemu, jednak ja uważam, że ze mną bezpieczniej a na wynagrodzenie umiem zrobić negocjując stawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Administrator

Ooo i teraz ja szukam ciężkiego casta... 

Tej wersji nie ma co na zdjeciu, a leżał mi bardzo dobrze. Niestety nie pamiętam modelu Westina na sucho, który mi się podobał... 

I weź tu wymyśl coś fajnego ???

received_361672538524604.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Administrator
1 minutę temu, tobiasz napisał:

Ile to budżetowo dla Ciebie? 1000-2000 ? :D

 

Ej, jak najtaniej... Bo może raz w sezonie rzucę, najlepiej jakby pełnił też funkcje do trolla. 

Kolega mi piszę, że to fajne i wszyscy na Ruggi łapią... 

"Mpp2 Savage geara, tanie i nie do zajechania i naprawdę spoko kij" 

Ale 259cm to za długi kij na łódkę jak dla mnie. 

A multik jaki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grendziu zmienił(a) tytuł na Zestaw do ciężkiego castingu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...