Skocz do zawartości

Zestaw do ciężkiego castingu


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Grendziu napisał:

Tanio tzn kij do 500zl, multik do 1000zl, ale może i być połowa tej ceny w przypadku jednego i drugiego. 

Chyba jednak bardziej pod trolla, bo nie lubię rzucać aż tak grubo, tzn. Nie lubiłem do czasu, aż nie wpadły większe szczupaki w tamtym roku na to?

W trollingu* ważne jest podejście do człowieka, trzeba to robić umiejętnie, lekko podejść na początku a później cisnąć do granic możliwości jednocześnie nie dając się strollować choć musi to wyglądać, że dajemy się podejść. Ot i cała tajemnica :Troll-min:

 

Przy połowie na ryb na trolla:
W 95% czasu nie używasz kołowrotka i nie jest narażony na przeciążenia, nie jest istotne czy będzie to okrąglak czy "plaskacz" ale z funkcją terkotki. Sugeruję za @tobiasz C3/C4 w wersji 6000 dla zapasu linki, clicker'em lub inny na morze, jeżeli będziesz później sprzedawać Abu stracisz najwyżej 150 zł. Wersja mniejsza to prawie to samo ale 6000 mają terkotkę co przy troll'u jest według mnie istotne! Nie każdy ją lubi ale głośno i wyraźnie ją słychać, można spokojnie zająć się czymś innym w międzyczasie.

Chcesz inny kołowrotek? Masz jakiegoś okrąglaka w kolekcji? Wykorzystaj go i nie kupuj dodatkowego złomu.
Można też kupić coś do jigging'u czyli multik z wąską szpulą jak masz później zamiar łowić w morzu dorsze ale tu już jest istotne wysokie przełożenie.

 

 

* Betonowy się jeszcze uczy, ma sporo zadania domowego do odrobienia, ja już mam profesora :P @Hotpoint jeszcze jesteś młody stażem i niedoświadczony, proponuję tanie lekcje online, wpłaty przyjmuję paypal'em :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, NPC napisał:

C3/C4 w wersji 6000

Normalnie zejdem na zawał :grin-min:

6000 i 15 km niepotrzebnej linki.

Zaczynałem casta od 5501 i uważam, że jest to najlepsze połączenie rozmiaru i komfortu.

Macie gdzieś tam listę tego co przeszło przez moje delikatne dłonie ginekologa ?, więc pogląd na sprawę mam.

Najgrubszy zrobi co zrobi, ale jak nie kupi niskiego profilu to po nim i tyle :grin-min:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hotpoint napisał:

Normalnie zejdem na zawał :grin-min:

6000 i 15 km niepotrzebnej linki.

Zaczynałem casta od 5501 i uważam, że jest to najlepsze połączenie rozmiaru i komfortu.

Macie gdzieś tam listę tego co przeszło przez moje delikatne dłonie ginekologa ?, więc pogląd na sprawę mam.

Najgrubszy zrobi co zrobi, ale jak nie kupi niskiego profilu to po nim i tyle :grin-min:

 

 

 

Zgodziłbym się gdyby nie był to kołowrotek do trolla.

 

Mieć w dłoniach a używać to dwie różne sprawy a trzecią jest umieć wykorzystać i choć Ci wierzę to nie ufam :P

Wolę swoje palce pianisty które sięgają gdzie wzrok nie sięga:

c865044ae06865a2ef282c1ec2ea0846.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Hotpoint napisał:

Najgrubszy zrobi co zrobi

A zrobi zawsze odwrotnie do najlepszej rady, jakiej by nie dostał. ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
5 godzin temu, NPC napisał:

Zgodziłbym się gdyby nie był to kołowrotek do trolla.

Tego przeznaczenia na etapie planowania nie wiedzą nawet najstarsi górale. 

Na priv @tobiasz przekonał mnie do tego:

https://www.fishingstore.pl/product-pol-14031-Multiplikator-Shimano-TRANX-301-A.html

No i wciska mi jeszcze Stonkę ???

https://m.olx.pl/d/oferta/wedka-xzoga-taka-g60-8kg-daiwa-shimano-matagi-lamiglas-suzuki-CID767-IDIt1ZJ.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

Mam czas do majówki, ale opis multika mnie przekonał ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Grendziu napisał:

Multiplikator-Shimano-TRANX-301

Jakiś taki mało okrągły ?

No chyba, że już niedowidzę. 

Chyba muszę się wyłączyć jak kiedyś na dłuższy czas, bo to nie na moje nerwy :grin-min:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś taki mało okrągły 
No chyba, że już niedowidzę. 
Chyba muszę się wyłączyć jak kiedyś na dłuższy czas, bo to nie na moje nerwy :grin-min:
Ale jak się wyłączysz to i tak to nic nie zmieni, wrócisz a Darek nadal będzie taki sam. Będzie tylko zawracał 4 litery, a i tak po swojemu zrobi, wbrew logice itp. To jest tylko po to temat, by wszyscy wiedzieli, że Grendziu czegoś szuka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dnia 2.03.2021 o 09:59, mav3rick napisał:

To jest tylko po to temat, by wszyscy wiedzieli, że Grendziu czegoś szuka emoji16.png

Te, i inne wpisy są po to aby forum nie zdechło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te, i inne wpisy są po to aby forum nie zdechło
Już sobie tak nie przypisuj, że tak je dźwigasz by żyło nawet bez Twoich poszukiwań bardzo dobrze sobie radzimy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Grendziu zmienił(a) tytuł na Zestaw do ciężkiego castingu
  • Administrator

@Hotpoint co znaczy ciężki casting? 25-70g jest już ciężki, czy jednak musi to być 120g plus?

Tatula przetestowana, Michał mnie straszył, że jak z alie wezmę to nie przeszła kontroli jakości i to drugi sort. A mnie się podoba jak fruwa z jerkami 50/80g.

Odstawiam zestaw do sezonu szczupakowego i już nie mogę się doczekać 1 maja???

W skali 1/10 - 9 na tą chwilę ???

IMG_20210314_130506.jpg

IMG_20210314_125957.jpg

IMG_20210314_125949.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...