Skocz do zawartości

Optymalny pellet do metody


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak to działa w podajnikach, bo zbyt rzadko łowię z gruntu, ale jeśli chodzi o możliwości ryb, to potrafią pobierać przynęty które zaskakują.
Łowiąc batem, dość szybko zauważam brania, a używam różnych przynęt. I nieraz miałem sytuacje, że drobne płotki, ukleje czy wzdręgi, potrafiły połknąć przynętę, którą teoretycznie powinny się "zapchać" już przy samym "pobieraniu".

Co do samych granulatów paszowych, to wydaje mi się, że oprócz średnicy granulatu, istotny jest również skład paszy i właściwości klejące. Pewnie zupełnie inaczej zachowa się pływająca pasza "2 mm" a inaczej kleisty 8 mm granulat. Ale to już, nie moja działka, ja takimi paszami tylko ryby karmię, nie wnikając jak uszczęśliwić wędkarzy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@NPCzapomniałem, fajnie kleiła się i rozpuszczała Method Mania i ta 2mm i 3mm czy też 4mm, reszta gramature sobie odpuść kolego przy metodzie:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Administrator
W dniu 7.02.2019 o 22:10, elvis napisał(a):

Skreting, Coppens i Aller Aqua.
Nasze pseudo pellety jako dodatek smakowo zapachowy i kolorystyczny w ilości Max 20%

Coś się zmieniło na rynku? 

Z Coppensa tylko jeden gatunek się nadaje, do samoistenego łowienia, reszta betonuje 😛😛😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się zmieniło na rynku? 
Z Coppensa tylko jeden gatunek się nadaje, do samoistenego łowienia, reszta betonuje
Generalnie nic chyba nie wyszło nowego. Jeszcze względnie dobrze Red i Black halibut dał się dobrze przygotować. Green betainę trzeba nawilżać stopniowo. Są jeszcze inne pellety Coppens, ale też średnio się rozrabiają. Mowa o drobnym Gardon i chyba 3mm clasic.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, elvis 77 napisał(a):
11 godzin temu, Adolf napisał(a):
Coś się zmieniło na rynku? 
Z Coppensa tylko jeden gatunek się nadaje, do samoistenego łowienia, reszta betonuje emoji14.pngemoji14.pngemoji14.png

Generalnie nic chyba nie wyszło nowego. Jeszcze względnie dobrze Red i Black halibut dał się dobrze przygotować. Green betainę trzeba nawilżać stopniowo. Są jeszcze inne pellety Coppens, ale też średnio się rozrabiają. Mowa o drobnym Gardon i chyba 3mm clasic.

ja na 3mm sporo jadę. kaine problemen. je gites. @Adolf  sam betonujesz😝

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 minuty temu, christhof70 napisał(a):

ja na 3mm sporo jadę. kaine problemen. je gites. @Adolf  sam betonujesz😝

Betonuje, bo mi brakuje wapna w kościach przez Pepsi🥃🥃🥃

received_665086795417934.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na 3mm sporo jadę. kaine problemen. je gites. [mention=2]Adolf [/mention] sam betonujesz
Ten co kiedyś kupiłem kilka kilogramów miał podobne właściwości do pelletów bait-tech-a. Być może to nawet te same produkty. Są gdzieś na forum moje zapiski odnośnie testowania w/w pelletów.
Ps. Chyba jeszcze mam gdzieś trochę tego pelletu.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, elvis 77 napisał(a):

Tu było trochę odnośnie pelletu bait-tech-a
https://dlaryb.pl/blogs/entry/108-testy-pelletu-poradnik/

dzięki. poczytałem. ja tylko na pelletach na wagę jadę, bo i tanie i nigdy nie przemoczyłem. no raz, bo zalałem wrzątkiem zamiast kawy. no debil😁

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...