Skocz do zawartości

Optymalny pellet do metody


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Gdzie te czasy, gdy @elvis testował pellety w pracy i zdawał relację live, co i jak pracuję? ?

Tych wątków u nas jest sporo, ale otwieram nowy

Dla mnie jesli patrzeć na cena do jakości to nr 1 Skretting i Aller Aqua. Potem wchodzimy już w ceny, więc niewiele różnicy się od Skretting pellet Ringers oraz znany wszytkim Sonu.

Na filmie m.in. różnica pomiędzy Skretting a Coppens.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat:

Czy używanie większych pelletów w metodzie niż 2-3 mm pomaga w pozbyciu drobnicy? W teorii większego rozmiaru nie zjedzą "na raz" tylko będą skubać. Sprawdzał to ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
13 minut temu, NPC napisał:

Podepnę się pod temat:

Czy używanie większych pelletów w metodzie niż 2-3 mm pomaga w pozbyciu drobnicy? W teorii większego rozmiaru nie zjedzą "na raz" tylko będą skubać. Sprawdzał to ktoś?

Świetne pytanie, czekam na opinie.
Przy koszykach do metody stosowanie powyżej 4mm pelletu w koszyku jako baza mija się z celem wg mnie.
A 2mm czy 4mm to dla drobnicy nie ma za dużej różnicy, a do tego często robimy mix-y z zanętą do metody aby lepiej smużyło :P 
No ale to jak wg niektórych żywe robaki przyciągają drobnice a martwe już nie :221_see_no_evil: - sorry nie mogłem się powstrzymać:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Grendziu napisał:

Świetne pytanie, czekam na opinie.
Przy koszykach do metody stosowanie powyżej 4mm pelletu w koszyku jako baza mija się z celem wg mnie.
A 2mm czy 4mm to dla drobnicy nie ma za dużej różnicy, a do tego często robimy mix-y z zanętą do metody aby lepiej smużyło :P 
No ale to jak wg niektórych żywe robaki przyciągają drobnice a martwe już nie :221_see_no_evil: - sorry nie mogłem się powstrzymać:champagne-2010:

Chodzi mi o użycie samych pelletów np. 4 mm i większych. Po namoczeniu "urosną" do większych rozmiarów. Czy to coś "daje" w walce z drobnicą.
Podajnik "cabrio" czyli bez żeberek więc można stosować większe pellety niż 4 mm.

c287804c4f93aae9608d8c84149c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Allera 4,5mm. Podajniki ESP XL 70g. Z miksu 2, 3 i 4,5mm robię też kule. Domaczam je tak by drobnica nie mogła ich rozbić, przynajmniej nie od razu. To chyba działa najlepiej na drobnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, NPC napisał:

Podajnik "cabrio"

Aller 4,5mm w niego wchodzi. 6mm już nie. Nie ma on wtedy (z pelletami 4,5) idealnej, gładkiej formy ale ogólnie działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, booohal napisał:

Aller 4,5mm w niego wchodzi. 6mm już nie. Nie ma on wtedy (z pelletami 4,5) idealnej, gładkiej formy ale ogólnie działa :)

Jak używałeś to proszę podziel się wiedzą: chodzi o pozbycie się drobnicy by nie wyżerała pelletów, przynęta podobnych rozmiarów czyli 6-8 mm.
Działało czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudów nie ma. Pomagało ciągłe, częste nęcenie małymi porcjami i grubszą frakcją tj. twardawe ziarna i pellety powyżej 8mm. 10-12mm już sprawiało trudności drobnicy.

Ciągłe donęcanie dawało szansę grubszej rybie na zatrzymanie się i posmakowanie. Jeżeli robię np. 30szt.  kul 40mm to wyniki poprawiły się przy wrzuceniu np. 5szt. do wody i ciągłym strzelaniu kolejnymi w krótkim odstępie czasu. Jak wrzucałem połowę, a resztę dorzucałem w większych odstępach to wyniki były gorsze. Nocą sprawa zmieniała się diametralnie :)

Myślę, że jeżeli skupić się tylko na samym podajniku to tylko PVA wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 godziny temu, booohal napisał:

Cudów nie ma. Pomagało ciągłe, częste nęcenie małymi porcjami i grubszą frakcją tj. twardawe ziarna i pellety powyżej 8mm. 10-12mm już sprawiało trudności drobnicy.

Ciągłe donęcanie dawało szansę grubszej rybie na zatrzymanie się i posmakowanie. Jeżeli robię np. 30szt.  kul 40mm to wyniki poprawiły się przy wrzuceniu np. 5szt. do wody i ciągłym strzelaniu kolejnymi w krótkim odstępie czasu. Jak wrzucałem połowę, a resztę dorzucałem w większych odstępach to wyniki były gorsze. Nocą sprawa zmieniała się diametralnie :)

Myślę, że jeżeli skupić się tylko na samym podajniku to tylko PVA wchodzi w grę.

Nic dodać, nic ująć :champagne-2010:

@NPCnie da się skutecznie łowić na podajnik z pelletem 8mm jako pasza. Źle się układa, uciska, spada. Kiedyś bawiłem się 6mm expanderem tak. Może coś źle robiłem, kto wie. Omylny jestem także.

Jeśli optymalizacja w podajniku to najlepszy jest mikros Ringers, a jeśli pobieranie przez ryby, to już nie do końca jestem przekonany do mikrosa. Ale to tylko moje odczucia.:champagne-2010:

A że mikros Ringersa ze Skretting prawie to samo, to wybieram tańszy zamiennik:champagne-2010:

I sam się zastanawiam, czy stosować np do tego Bait-tech, sonu i 8nne wynalazki, czy dać szanse w mixach Skretting plus produkty z Polski.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...