Skocz do zawartości

Lekki match 4,20


jakub_wr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,  potrzebuję pomocy w poszukiwaniach lekkiej wędki match. 
Lekkiej to znaczy 160 - 190 gram bo chciałbym używać jej do zestawu z centerpinem, a tu istotne jest wyważenie.
Wędka pod klenie, świnki i inne rzeczne potwory ;) 
Idealnym rozwiązaniem wydaje się drennan acolute plus 4.20 - wędka przy tej długości waży 160 gram. 
Wiele filmów i opisów w sieci potwierdza ten wybór. 
Wędka nie jest tania wiec rozglądam się za jakąś alternatywą. 
Może macie jakieś  sugestie ? 

Znalazłem w katalogu MAVERA coś takiego : Maver match mv-r 4.20 medium. 
Numer katalogowy 05665002
Parametry odpowiednie, waga też. Nie umiem jej znaleźć w sklepach. 

Rozważam też zakup jakiegoś modelu "retro" np. shimano power loop

 

51489250_1986518824975327_4363892879626600448_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z Drapieżnikiem lub Amurem, może Ci sprowadzą tegp Maver-a. Luknij na kije Trabucco. Te z wyższej półki są raczej lekkie. https://sprzetlorpio.pl/product-pol-5621-Wedka-Sygnum-XS-Pro-Waggler.html  

https://sprzetlorpio.pl/product-pol-698-Wedka-Sygnum-XS-Prolite-Match.html Albo Tubertini  https://sport-fishing.pl/produkt/1699/odleglosciowka-viper-match-4-20m-6-20g  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek , i to są propozycje. Rzeczywiście zapomniałem zajrzeć do oferty trabucco. Mam ich feededrki i wykonanie jest świetne. Może i matcha trzeba będzie przetestować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jakub_wr napisał:

Arek , i to są propozycje. Rzeczywiście zapomniałem zajrzeć do oferty trabucco. Mam ich feededrki i wykonanie jest świetne. Może i matcha trzeba będzie przetestować. 

Jakub odnośnie Acolyte, moim zdaniem ta wędka sie nie nada do centerpina.

Ta wędkę dobrze wytwarza kołowrotek grubo powyżej 330 gram. 

Centerpin  Wilsona o ile kojarzę  wazy mniej od 300 

Oczywiscie wszystko zależy od upodobań wędkarza - jak to wyważenie powinno wyglądać 

 

Mam tego Drennana a jednak rozglądam sie za inna wędką ??

zajrze i zaufam chyba Arkowi. On tylko włoszczyzna i włoszczyzna ??

 

@jakub_wr Zaciagales moze informacji na temat tego kija ?

Mial byś komplet ??

https://www.anglingdirect.co.uk/john-wilson-avon-quiver-deluxe

a i cena nawet nawet ?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MrProper napisał:

Jakub odnośnie Acolyte, moim zdaniem ta wędka sie nie nada do centerpina.

Ta wędkę dobrze wytwarza kołowrotek grubo powyżej 330 gram. 

Centerpin  Wilsona o ile kojarzę  wazy mniej od 300 

Oczywiscie wszystko zależy od upodobań wędkarza - jak to wyważenie powinno wyglądać 

 

Mam tego Drennana a jednak rozglądam sie za inna wędką ??

@jakub_wr

Wiesz co, jak patrzę na filmy z angielskich produkcji to prawie wszyscy mają ten kijek. Widziałam też zdjęcia jak jest wyważony z centerpinem. 

Macalem go w sklepie. Jest super. 

Nie upieram się przy nim bo jest drogi. Ale byłby idealny. 

Kijek John Wilson jest do rozważenia. Mógłbym zaryzykować. Ale nie wiem jak go kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jakub_wr napisał:

Wiesz co, jak patrzę na filmy z angielskich produkcji to prawie wszyscy mają ten kijek. Widziałam też zdjęcia jak jest wyważony z centerpinem. 

Macalem go w sklepie. Jest super. 

Nie upieram się przy nim bo jest drogi. Ale byłby idealny. 

Kijek John Wilson jest do rozważenia. Mógłbym zaryzykować. Ale nie wiem jak go kupić. 

Kurcze, nie wiem co myśleć bo nie mam centerpina zeby podwiesić pod Acolyte. Mam dwie długości bo i 13 jak i 14

Przy 13 kołowrotek 320 gramów jest jeszcze lekko za lekki do takiego wyważenia jak Ja preferuje.

Moze do centerpina stosuje sie inne, a raczej na pewno. Tam lowisz z podniesiona szczytówka - może i faktycznie przepasować i nie potrzebne takie wyważenie jak do odleglosciowki 

 

Kijek JW fajny a zarazem uniwersalny, z tym ze jego wagi nie zauważyłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyśleliście chłopaki, by wkleić ciężarek doważający w korek dolnika? Shimano, drzewiej, dołączało dociążające podkładki pod kije. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ArekH napisał:

Nie pomyśleliście chłopaki, by wkleić ciężarek doważający w korek dolnika? Shimano, drzewiej, dołączało dociążające podkładki pod kije. 

Ja już tak Arku dociazalem spina niedawno ? bez uszczerbku na „zdrowiu”  Skracalem dolnik dla lepszej manewrowości i przy okazji dociazylem.

Teraz to wszystko klejone na żywicach i ciężko zaślepkę zdjąć. Acolyte straciło by na wyglądzie przy ewentualnym odcinaniu zaślepki.

Ale myśle nad tym nie poddaje sie ?

 

Edytowane przez MrProper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...