Skocz do zawartości

Buchal z wędą - ryby będą!


Bubu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Połaziłem :)

Najpierw początki Jeziorska. Woda czyściuteńka i... i martwa niestety. W jednym miejscu znalazłem dużo śmieci ale nie miałem przy sobie worka. Następnym razem zabiorę i posprzątam to tych półgłówkach.

Alegorią martwej wody jest co co w niej znalazłem tj. martwa łania... Chciałbym poznać jej historię...

Później troszkę połaziłem po Warcie. Ale dość krótko i również bezrybnie.

Na otarcie łez pojechałem na pewne starorzecze, które okupowane jest przez kormoranów w gumofilcach... Ryba wchodzi tam na zimę. Nie lubię takiego łowienia ale tak jak pisałem, pojechałem tam na otarcie łez. Dookoła tylko słychać przepisy na kotlety, pasztet i wędzenie. Serio. Ci goście tylko o tym mówią. O tym i o tym, że ryby mało i mała. Po czym wyciąga siatę płotek 20cm, pakuje w bagażnik i jedzie do domu. Patologia.

Ja w jakieś 1,5 godzinki złowiłem ponad 20 kleni 20-35cm. Co ciekawe wszyscy łowili płotki i chyba tylko ja te klenie. Ale lubią coś czym nęcę :) To już nie pierwszy raz :)

To by było na tyle :)

 

DSC_1062.JPG

DSC_1063.JPG

DSC_1064.JPG

DSC_1065.JPG

DSC_1066.JPG

DSC_1067.JPG

DSC_1068.JPG

DSC_1069.JPG

DSC_1070.JPG

DSC_1071.JPG

DSC_1072.JPG

DSC_1073.JPG

DSC_1074.JPG

DSC_1075.JPG

DSC_1076.JPG

DSC_1077.JPG

DSC_1078.JPG

DSC_1079.JPG

DSC_1080.JPG

DSC_1083.JPG

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę pisał petycje do zarządu tegoż to forum aby ci dali bana na zdjęcia ?? co byś nie wk....ał tymi widokami 

Juz Ci zazdroszczę tej rzeczki ??

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połaziłem na kanałku przy ujściu do Warty z mikro jigami ale chwilkę. Zero ryby i zamarzająca przelotka zniechęciły mnie.

Jutro zbiornik Próba z feederkiem i methodą na małe rybki po mojemu. Byłem tam dziś i po mroźnej nocy lód w interesujących mnie miejscach tylko niecały metr od brzegu w głąb wody. Nawet jakiś spław widziałem :)

Zaraz idę do garażu sporządzić pierwszą w tym roku zanętę :) Pewnie głównie buła. Po odrobince konopii, mąk różnych, mielony słonecznik, makuch kukurydziany, suszona krew, pellet mielony, mączka rybna. Ale dosłownie wszystkiego po ździebku. Zastanawiam się tylko nad zapachem. Nieśmiertelna, pasująca do wszystkiego wanilia czy jednak kremkus...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, booohal napisał:

Zastanawiam się tylko nad zapachem. Nieśmiertelna, pasująca do wszystkiego wanilia czy jednak kremkus...

 

Nie chcę się mądrzyć, bo Ty znasz swoje łowiska najlepiej, ale ja bym spróbował dorzucić albo kolendrę, albo anyż.

Tak na marginesie - zamiast na Murowaniec muszę się kiedyś kopnąć w Twoje rejony :P  Kilka razy byłem w zeszłym roku na tamie i ciągnie mnie tam ;) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie przy ujemnej temperaturze zastosował bym smierdziuchy, wiosenne zapachy na dni nieco cieplejsze 

Edytowane przez MrProper
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4 minuty temu, ArekH napisał:

Skoro używasz krwi i mięsa, odpuścił bym sobie zapachy. 

Nic dodać nic ująć. Tym bardziej teraz:champagne-2010:

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krwi poszło tyle co nic. Tak samo pelletu. Mączki również. Nie czuć tego. Delikatnie przebija się cynamon aktualnie. Chyba go jeszcze odrobinkę dołożę.

Śmierdziucha zrobię na drugą wędkę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...