Skocz do zawartości

Buchal z wędą - ryby będą!


Bubu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, booohal napisał:

Mi nie chodzi o to żeby ryba zapięła się w dolna wargę bo będę miał ładne zdjęcie ;)

Takie zapięcie moim zdaniem będzie efektywniejsze. Oczywiście rozpatrujemy tylko i wyłącznie łowienie z gruntu i z przynętą na dnie.

Przy przyponie, ile cm by on nie miał, i "wisienką na torcie" śrucina i tak będzie niewidoczna. Za to zaraz po pobraniu przynęty pozycjonuje hak i co dla mnie najważniejsze: utrudnia wyplucie.

 

Rozumie ze jest nie widoczna, ale prezentacja przynęty jest mało naturalna

Przypon 10 cm już sam w sobie utrudnia wyplucie, gdyż podajnik to utrudnia nawet wtedy gdy lowisz przelotowo 

( coś jak srucina tylko większa ) 

Pomysl nad tym ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, booohal napisał:

3-5cm pod hakiem. Wiem, krótko. Ale po co to robię opisałem wyżej ;)

Nie mówię, że mam rację :)

Ale tam gdzie ryba próbuję przynętę tj. połyka, memle i wypluwa, może to być kluczowe.

Stąd właśnie konkretna dyskusja o technice. Zawsze hołdowałem że Klen, bierze wyżej. Teraz, wiosną zastosuję patent 5cm od haka. Łowię zawsze na 2 kije. Będzie porównanie. Śrócina czy bez. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, booohal napisał:

3-5cm pod hakiem. Wiem, krótko. Ale po co to robię opisałem wyżej ;)

Nie mówię, że mam rację :)

Ale tam gdzie ryba próbuję przynętę tj. połyka, memle i wypluwa, może to być kluczowe.

Ja robię identycznie przy popkach. Stosuję takie rozwiązanie z wiosny i na wodach, gdzie wiem, że nie ma zielska, mułu, itp utrudnień, chcę wtedy prezentować pływaka tuż nad zanętą. Wydaje mi się, że skuteczność zajęć w tym wypadku jest większa.  Bez śruciny popki są nad dnem porośniętym roślinnością, lub przeszkodami (na zaporówce jest sporo gałązek w niektórych miejscach) i mułem, wtedy śruciny nie daję :champagne-2010:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę z tobą @Grzes77 Stosując  popki jeszcze jestem w stanie to zakceptowac

To inna przynęta i inne lowienie

 

Sam kiedyś kombinowałem na splawiku ze srucina sygnalizacyjną jak najbliżej haka ( ok spławik inne podanie )

Kolega stosował około 15 cm ja 5 do 8 cm od i częstotliwość bran miał większa kto ? 

Mój kolega - siedzieliśmy krzesło w krzesło oblawialismy tą samą miejscówkę ta samą przynęta i zanetą.

 

Dlatego sceptycznie podchodzę do tego ale nie neguję- niech kombinuje i zapisuje efekty ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, booohal napisał:

Ale tam gdzie ryba próbuję przynętę tj. połyka, memle i wypluwa, może to być kluczowe.

To właśnie w takich przypadkach ryby są najmniej ufne i bardziej ostrożne

Gdy nie są głodne 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Grzes77 napisał:

Ja robię identycznie przy popkach. Stosuję takie rozwiązanie z wiosny i na wodach, gdzie wiem, że nie ma zielska, mułu, itp utrudnień, chcę wtedy prezentować pływaka tuż nad zanętą. Wydaje mi się, że skuteczność zajęć w tym wypadku jest większa.  Bez śruciny popki są nad dnem porośniętym roślinnością, lub przeszkodami (na zaporówce jest sporo gałązek w niektórych miejscach) i mułem, wtedy śruciny nie daję :champagne-2010:

Dobra, ale piszesz o przedwiośniu. Tam roślinność jest obumarła. Ryba, ryje w dnie. Jeszcze nie szuka papu wyżej. Rozmijamy się w doświadczeniach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, MrProper napisał:

Przypon 10 cm już sam w sobie utrudnia wyplucie, gdyż podajnik to utrudnia nawet wtedy gdy lowisz przelotowo 

Rozumiem to :)

I przy średnich i większych rybach nie miałem problemu. Problem był gdy nie było większych ryb, a z zacięciem takich do 0,5kg miałem kłopot. Oczywiście mogłem wtedy przejść na klasyka albo tuningować metodę pod siebie, a w zasadzie pod to co w wodzie. I skuteczność wzrosła z powiedzmy 15 do 90% :)

Ja tego nikomu nie polecam. Opisuję tylko jak ja to robię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MrProper napisał:

To właśnie w takich przypadkach ryby są najmniej ufne i bardziej ostrożne

Gdy nie są głodne 

 

Oczywiście.

I teraz albo prezentujemy przynętę maksymalnie naturalnie albo staramy się utrudnić wyplucie.

Ale nie  napisałem pewnej kluczowej sprawy: ja głównie łowię na sygnałki mechaniczne lub elektryczne. Bardzo rzadko kiedy na szczytówki.

Ciekawe to co napisałeś o spławiku. Jednak tam sygnalizacja trochę inna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, booohal napisał:

Rozumiem to :)

I przy średnich i większych rybach nie miałem problemu. Problem był gdy nie było większych ryb, a z zacięciem takich do 0,5kg miałem kłopot. Oczywiście mogłem wtedy przejść na klasyka albo tuningować metodę pod siebie, a w zasadzie pod to co w wodzie. I skuteczność wzrosła z powiedzmy 15 do 90% :)

Ja tego nikomu nie polecam. Opisuję tylko jak ja to robię ;)

No ja zapomniałem ze ty palczaki lowisz ???

 

A tak na poważnie Skuteczność i częstotliwość to dwie składowe do osiągnięcia dobrego wyniku

Czy aby jedno nie wyklucza drugiego, właśnie w takich chwilach gdy ryba jest nie ufna

A może tak szczytowke wymienić na mniejsze ryby, aby brania były widoczne w miarę szybko i w tempo zareagować 

Ale nie będę polemizował - testuj ?

 

 

edit: nie szczytówki a sygnałki, na takie które zapiszczą jak robak na haku puści baka ??

 

ok ok już nie będę

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...