Skocz do zawartości

WIRTUALNE MISTRZOSTWA FUNDACJI dlaRyb.pl - wspólne relacje LIVE


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

5c866a278cbc7_DlaRyb_fundacja_rybysamnapis.png.1544feeff745636f89a8888dd4c6fb09.png

 

REGULAMIN - WIRTUALNE MISTRZOSTWA FUNDACJI  dlaRyb.pl - wspólne relacje LIVE

1. Zabawa "WIRTUALNE MISTRZOSTWA FUNDACJI  dlaRyb.pl - wspólne relacje LIVE” ma charakter towarzyski i dotyczy wyłącznie osób zarejestrowanych na portalu dlaRyb.pl. Osoby nowe zapraszamy do rejestracji.

2. Zawody odbywają się cały rok, bez ograniczeń czasowych. W 2019 roku rozpoczynają się od dnia 11.03.2019 r.

3. Do połowu ryb dopuszcza się dowolną, dopuszczoną przez RAPR technikę wędkarską.

4. W klasyfikacji biorą udział wyłącznie ryby wymienione w punktacji w punkcie 5.

5. Uwaga: Aby wziąć udział należy wstawić post z informacją o zamiarze łowienia w danym dniu, w wątku "WIRTUALNE MISTRZOSTWA FUNDACJI  dlaRyb.pl - wspólne relacje LIVE ”, a następnie prowadzić na bieżąco relację na żywo wstawiając w odpowiednim temacie zdjęcia z połowów. Zdjęcia powinny mieć widoczną datę połowu w postaci znaku wodnego na zdjęciu. Na zdjęciu musi być WYRAŹNIE widoczna miara i długość ryby.
Punktowane będą ryby wg  następującego schematu:
1. AMUR - od 50cm - 10pkt plus 1cm = 1pkt do 70cm;                                           AMUR od 70cm - 100pkt plus 1cm =10pkt.
2. BELONA - od 45cm - 10pkt plus 1cm = 1pkt do 60cm;                                       BELONA od 60cm -100pkt plus 1cm = 10pkt.
3. BOLEŃ - od 45cm - 10pkt plus 1cm = 1pkt do do 60cm;                                    BOLEŃ od 60cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.
4. BRZANA - od 40cm - 10pkt plus 1cm = 1pkt do do 50cm;                                 BRZANA od 50cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.

5. CERTA - od 30cm - 10pkt plus 1cm = 1pkt do do 35cm;                                    CERTA od 35cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.
6. DORSZ - od 50cm - 10pkt plus 1cm = 1pkt  do 90cm;                                        DORSZ od 90cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt. 
7. GŁOWACICA - od  70cm 10pkt plus 1cm = 1pkt  do 75cm;                              GŁOWACICA od 75cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.
8. JAŹ - od 30cm 10pkt plus 1cm = 1pkt do 40cm;                                                 JAŹ od 40cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.
9. KARAŚ - od 25cm 10pkt plus 1cm = 1pkt do 35cm;                                           KARAŚ od 35 cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.
10. KARP - od 45cm 10pkt plus 1cm = 1pkt do 60cm;                                           KARP od 60cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.
11. KLEŃ - od 30cm 10pkt plus 1cm = 1pkt do 45cm;                                           KLEŃ od 45cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.
12. LESZCZ od 35cm 10pkt plus 1cm = 1pkt do 50cm                                          LESZCZ od 50cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.
13. LIN - od 30cm 10pkt plus 1cm = 1pkt do 35cm                                                LIN od 35cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.
14. LIPIEŃ  - od 30cm 10pkt plus 1cm = 1pkt do 40cm;                                        LIPIEŃ od 40cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.
15. ŁOSOŚ - od 50cm 10pkt plus 1cm = 1pkt do 90cm;                                         ŁOSOŚ od 90cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.
16. MIĘTUS - od 30cm 10pkt plus 1cm = 1pkt do 40cm;                                       MIĘTUS od 40cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.
17. OKOŃ - od 20cm 10pkt plus 1cm = 1pkt do 35cm;                                           OKOŃ od 35cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.
18. PŁOĆ - od 20cm 10pkt plus 1cm = 1pkt do 35cm;                                           PŁOĆ od 35cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.
19. PSTRĄG POTOKOWY - od 30cm 10pkt plus 1cm = 1pkt do 40cm;               PSTRĄG POTOKOWY od 40cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.
20. PSTRĄG TĘCZOWY - od 30cm 10pkt plus 1cm = 1pkt do 40cm;                   PSTRĄG TĘCZOWY od 40cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.
21. SANDACZ - od 55cm 10pkt plus 1cm = 1pkt do 65cm;                                    SANDACZ od 65cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.
22. SIEJA - od 35cm 10pkt plus 1cm = 1pkt do 38cm;                                            SIEJA   od 38cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.
23. SUM - od 85cm 10pkt plus 1cm = 1pkt do 110cm;                                            SUM od 110cm -100pkt plus 1cm = 10pkt.
24. SZCZUPAK - od 65cm 10pkt plus 1cm = 1pkt do 90cm;                                   SZCZUPAK od 90cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.
25. ŚWINKA -  od 30cm 10pkt plus 1cm = 1pkt do 40cm;                                       ŚWINKA od 40cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.
26. TOŁPYGA BIAŁA i PSTRA - od 55cm  10pkt plus 1cm = 1pkt do 70cm;        TOŁPYGA BIAŁA I PSTRA od 70cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.
27. TROĆ JEZIOROWA - OD 45cm 10pkt plus 1cm = 1pkt do 60cm;                     TROĆ JEZIOROWA od 60cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.
28. TROĆ WĘDROWNA - od 45cm 10pkt plus 1cm = 1pkt do 65cm;                     TROĆ WĘDROWNA od 65cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.
29. WĘGORZ - od 50cm j10pkt plus 1cm = 1pkt do 80cm;                                       WĘGORZ od 80cm -100pkt plus 1cm = 10pkt.
30. WZDRĘGA - od 20cm 10pkt plus 1cm = 1pkt do 30cm;                                     WZDRĘGA od 30cm - 100pkt plus 1cm = 10pkt.


Gatunki ryb niewymienione w zestawieniu nie podlegają punktacji. Ryba po zmierzeniu od razu powinna zostać wypuszczona do wody, wspieramy tym samym akcję wypuszczamy okazy.

Ponadto można zgłaszać tylko i wyłącznie ryby nie objęte terminem ochronnym wg ustawy:
http://www.zpw.pl/ustawa-o-rybactwie-srodladowym-listopad-2013/.
(UWAGA: na łowiskach komercyjnych typu staw - prawo własności właściciela, przyjmujemy także te normy wg ustawy z powyższego linka, czyli np. szczupak złowiony w marcu o długość 66 cm nie podlega punktacji, natomiast złowiony po 1 maja, już tak).


W przypadku braku zasięgu dopuszcza się wpisy po zakończeniu łowienia - nie później niż dnia, w którym zakończyliśmy łowienie. Punktacji podlegają ryby wstawiane tylko w tym wątku. . W wątku dopuszcza się komentowanie relacji, dopingowanie, motywowanie, wstawianie różnych zdjęć podczas relacji nad wodą.
6. Dopuszcza się wstawianie ryb z innych zawodów wędkarskich pod warunkami:
-  nie koliduję to z zawodami rozgrywanymi przez innego organizatora;
-  ryba złowiona po zmierzeniu i sfotografowaniu od razu wróciła do wody (nie zaliczamy ryb przechowywanych w siatkach wędkarskich)

7. Zwycięzcą danego miesiąca zostaje osoba, która zdobyła największą liczbę punktów w danym miesiącu. Otrzymuję ona VOUCHER dobowy na wędkowanie na łowisko NO KILL w Nienawiszczu.

8. Zwycięzcą cyklu „WIRTUALNE MISTRZOSTWA FUNDACJI  dlaRyb.pl - wspólne relacje LIVE” w 2019 roku zostaje osoba, która zgromadzi  rocznie najwięcej punktów. Otrzymuje jednocześnie zezwolenie VIP na łowisko NO KILL  w Nienawiszczu na rok 2020, gdzie będzie mogła łowić bez ograniczeń czasowych, oraz nagrody od sponsorów i Puchar Prezesa Fundacji "dla Ryb".

9. Zabawa ma charakter towarzyski, a uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych w social media „dlaRyb.pl”. Zdjęcia mogą być wykorzystane i przetwarzane w celach promocyjnych Fundacji „dlaRyb”.

10. Tabela wyników będzie aktualizowana co najmniej raz w tygodniu, w poniedziałek do godz. 22.00.
11. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie podczas trwania imprezy.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.
Zarząd Fundacji "dlaRyb"

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Cały tydzień przegrałem z chorobą przez ostatnią rywalizację... i pewnie w niedzielę znowu się skuszę.... Jutro mają przyjść spodnie..Mam nadzieję, że w końcu, zacznę łowić jakieś większe ryby. Kto w weekend startuję w pojedynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały tydzień przegrałem z chorobą przez ostatnią rywalizację... i pewnie w niedzielę znowu się skuszę.... Jutro mają przyjść spodnie..Mam nadzieję, że w końcu, zacznę łowić jakieś większe ryby. Kto w weekend startuję w pojedynku?
Wędka bardziej potrzebna jak spodnie.
Niedziela na rybach. Z Danielem coś planujemy. Jak będzie, okaze się. Będziemy się relaksować nad wodą.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z cyganem spróbujemy, ale to będą pierwsze i jedne z ostatnich wirtualnych zawodów. A to wszystko przez regulamin i napięty grafik. Nie będzie kiedy jechać na ryby. Rozpoczynam niebawem cykl 15 zawodów, a skoro ryby z zawodów się nie liczą to...
Zrobimy wirtualne zawody grzybo-zbieraczy.
Tylko muszę jakoś pozbyć się Sołtysa.

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z cyganem spróbujemy, ale to będą pierwsze i jedne z ostatnich wirtualnych zawodów. A to wszystko przez regulamin i napięty grafik. Nie będzie kiedy jechać na ryby. Rozpoczynam niebawem cykl 15 zawodów, a skoro ryby z zawodów się nie liczą to...
Zrobimy wirtualne zawody grzybo-zbieraczy.
Tylko muszę jakoś pozbyć się Sołtysa.
Sołtys jak bumerang. Wróci. I dobrze. Bo wirtualnie to fajny gość. A co do naszych zawodów to będziemy się starać.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
10 minut temu, cygan786 napisał:

Wędka bardziej potrzebna jak spodnie.
Niedziela na rybach. Z Danielem coś planujemy. Jak będzie, okaze się. Będziemy się relaksować nad wodą.

Wędki mam trzy do metody teraz, więc mogę działać.  A jeszcze głęboko schowane są longi... za duży wybór.  Za małe umiejętności widocznie. Namawiałem naszego Grafika aby pojechać na nockę na Ługi Wałeckie, niestety z różnych przyczyn nie możemy pojechać.  Więc pozostaje Nienawiszcz.  W sobotę zebranie bodajże walne i 20lecie stowarzyszenia nad  jeziorem Czarnym. Sam Prezes dzwonił czy będę, odmówić nie wypada :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaproszenie od Prezesa, nie wypada odmówić.
Ten rok też zapowiada się ciekawie. 6 kwietnia towarzyskie drużynowe zawody na łowisku Złoty Karpik gdzie będę miał zaszczyt być w timie z Danielem. Mój debiut . Później Zlot ,a dalej się zobaczy. Jak połknę bakcyla może jakieś w kole. Nie wykluczam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2019 o 10:49, Grendziu napisał:

5c866a278cbc7_DlaRyb_fundacja_rybysamnapis.png.1544feeff745636f89a8888dd4c6fb09.png

 

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy.
Zarząd Fundacji "dla Ryb"

O jejku. A Ja durny, Dominika krytykowałem. Powodzenia Darecki. I długich zimowych wieczorów, w zliczaniu wyników! Wrzucę co nie co, by nie robić afrontu! :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy tak dokładniej wyczytałem się w te wymiary, to ma to sens, bo nawet na moich wodach mogę coś tam zgłosić, nie zazdroszczę tylko Ci @Grendziu tego liczenia, to będzie żmudne, jednak moim zdaniem sprawiedliwe :champagne-2010:

Mnie tak naprawdę interesuje ten zapis:

"...Nie wolno wstawiać ryb z innych zawodów wędkarskich..."

Od 2008r wraz z @Semi (który jest tam modem) udzielam się na forum narybki.net, gdzie od wielu lat trwa zabawa dotycząca zgłoszeń ryb, jednak na trochę innych zasadach. Nie są to zawody, więc rozumię, że ja i Tomek możemy pokazywać rybki, które traktujemy jako okazy tu i na tamtym forum? Pytam, żeby później nie było niedomówień :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 godzinę temu, Grzes77 napisał:

Gdy tak dokładniej wyczytałem się w te wymiary, to ma to sens, bo nawet na moich wodach mogę coś tam zgłosić, nie zazdroszczę tylko Ci @Grendziu 

Od 2008r wraz z @Semi (który jest tam modem) udzielam się na forum narybki.net, gdzie od wielu lat trwa zabawa dotycząca zgłoszeń ryb, jednak na trochę innych zasadach. Nie są to zawody, więc rozumię, że ja i Tomek możemy pokazywać rybki, które traktujemy jako okazy tu i na tamtym forum? Pytam, żeby później nie było niedomówień :champagne-2010:

Chodziło mi tylko o zawody stacjonarne. Np niby mam wziąć w zawodach teamowych spinningowych w WLKP, wtedy nie dubluję wyników.  Jesli ktoś się bawi w inne zabawy wirtualne ja osobiście nie mam z tym problemu. 

Jeśli uważacie jako większość, że to jest błąd to mogę zmienić, choc chcę sie trzymać zasady, że ryby złowione i poddane punktacji od razu wypuszczamy. Jeśli ktoś zabiera rybę to jej nie punktuję. Ryba w zawodach naszych ma wrócić w bardzo dobrej kondycji do wody. Jak np będzie nasz zlot, to możemy punktować.

 W tym przypadku  zawody stacjonarne feeder i spławik jakby odpadają, bo ryby podlegają ogólnemu ważeniu.

Mam nadzieję, że razem będziemy sprawdzać wyniki na bieżąco:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...