Skocz do zawartości

MAP COMPETITION POWER MARGIN 8.5M


<º)))><
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Hotpoint napisał:

Dla mnie tyczka to porażka ;)

Za dużo pier#####a.

Za to bata uwielbiam,  łowię nim głównie zimą płocie.

received_1613028202115101.jpeg

Sam łowiłem batem i nie pozbyłem się go, obecnie mam dwa

Ale pisząc Ciężka robota miałem na myśli bardziej wyczyn jak relaks, na co tyczka już nie pozwala  ( jak pisałeś za dużo pi.....nia ) Do wędkowania dla siebie bat i to nie za długi jak najbardziej OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta tyczka jest faktycznie jakaś kosmiczna. 40 mm średnicy w dolniku, 500 gram wagi. To takie moje dwie 6 m bolonki w jednym. Tylko trochę dłuższa :D. I kto by pomyślał, że MAP robi takie cacuszka, a nie jakiś tyczkowy potentat, typu Italica,Colmic czy Sensas... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy nie daje frajdy tyczka ? Bacik wiadomo, prostota i łatwość "obsługi".
Wg mnie to mega odskocznia od feedera i "nudy", wczoraj od 6 do 17 na Batorówce chmare linów przełowiłem - nie liczyłem ale grubo ponad 70 sztuk było. Do tego leszcze, bączki i kilka karpi. Znów miałem lokomotywę (podejżewam ze karp 10+kg) ale muszę dokładniej się przyjrzeć hakom i przyponom bo 3 raz mi strzeliła żyłka tuż w okolicy oczka haka.
Nie wiem czy po prostu zmęczenie żyłki w tym miejscu poprzez wcześniejszą młodzież (liny itd) czy węzeł bez węzła nieprawidłowo wykonuję, czy może jednak przeprosić się z hakami z łopatką bo tam w sumie nie ma żadnego załamania - w haku z oczkiem to załamanie niestety wystepuje w jedym miejscu.
Czy też może to wina 0.20mm przyponówki.. Drennan X-Tough. Sam nie wiem, ale wiem jedno - w końcu ogarnąłem jak ogarniać mega odjazdy karpi 5+ kg i działa to wybornie. Pół roku kombinacji daje efekty :)
Może nie długo jakieś moje spostrzeżenia odnośnie takiego łowienia choć jestem przekonany że jest o wiele więcej ogarniętych w tym temacie tylko szkoda że nikt się nie chce chwalić "detalami" a one są najważniejsze w tej metodzie wg mnie :) Wszędzie niestety tylko ogólniki...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Grendziu napisał:

@<º)))>< a to nie jest tak z tym chwaleniem, że poprostu łowienie na tyczke dużych ryb jest mało popularne? :icon_arrow1:

Mało popularne bo ciężko ogarnąć kilka kwestii - przede wszystkim u nas jeszcze nie ma sprzętu do takiego łowienia, no i na początku bardzo dużo karpii od 6+kg się traci ze względu na słabe zestawy i nie umiejętny hol. Sam się uczę takiego łowienia od zeszłej jesieni ale to na prawdę daję mnóstwo ryb, o wiele bardziej skuteczniejsze niżeli metoda czy nawet pellet waggler który sam w sobie jest zabójczy przy sprzyjających warunkach :)
I ja się nie chwalę, po prostu łowię jak potrafie a że coś tam sie zawsze złowi to tylko cieszy.
Przede wszystkim wertowanie francuskich i brytyjskich filmów o tematyce margin/carpodrome - zwłaszcza ten drugi termin na YT i francuskie filmy = potężna dawka informacji o łowieniu na tyczke karpi nie raz przekraczających 15kg. Tyle tylko że na wyspach inaczej się holuje niżeli we Francji z tego co zauważyłem.
Nastepną sprawą że to w Polsce dopiero raczkuje, każdy mi się dziwi że łowie na 5metrowe gumy oscylujące w średnicy 4mm i nastawiam się na duże karpie.
Aczkolwiek słyszałem że na niektórzy łowiący na marginy potrafią karpie po 10kg w 5 minut zamęczyć jakąś techniką pompowania.. mam na to pomysł ale jeszcze nie testowałem.
Wiem jedno - zawracać karpie trzeba się nauczyć i to jest podstawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...