Skocz do zawartości

Okres ochronny ryb


grych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważmy też to, że ryby trzymane w siatce muszą być od razu wpisane do rejestru. Jak wpisać ryby będące pod ochroną? A jak je potem z tego rejestru usunąć po wypuszczeniu? Ryby w siatce uważa się za zabrane. 

 

PS. Siatka nie jest takim złem, jak co nie którym się wydaje. Ryby zabierałem, zabieram i dokąd regulamin łowiska zezwoli, zabierał będę. To, dary natury by człowiek przetrwał skoro potrafi je pozyskać.(od razu zaznaczam, że dupokow głębie mam teorie Modów innych forów że ryby się kupuje, a te ryby są z drukarki 3D) Wiecie chłopaki, mnie śmieszy, by wypuścić rybę którą złowiłeś legalnie, na łowisku opłaconym, które to dopuszcza by ją zabrać, a iść do sklepu i kupić tą samą(Gatunkowo) Przez rybaka na tym samym łowisku łowioną. Znam ten zaklęty krąg. Znam po sąsiedzku, rybaków łowiących na Odrze i podległych. Ale wracając do tematu, co Rysiu @grych Założył. Dziwię się,  że  Przez sito @stas1 i @elvis Na tej grupie w ogóle taki wpis przeszedł. Wiele razy się dziwiłem, pomimo że to łowisko prywatne, że się wstawia Szczupaki w okresie ochronnym. Może to łowisko tak, ale 75% w kraju, nie. Zaszczepiajmy regulamin i ustawę. Nie tłumaczmy się wyjątkami,bo ktoś zawsze znajdzie furtę. Nie wiem czy zauważyliście,ale na wielu forach tak się rozgranicza odstępstwa od regulaminu. Może na "sajprzód" Przyuczmy ludzi by jakiegokolwiek przestrzegać, a później wymagajmy poniższego. RAPR nie jest wyrocznią, wiem. Skupmy się na ustawie! Jeśli cokolwiek chcemy krytykować i zmieniać. Ustawa, to prawo nie podważalne naszych wód. Pozdrawiam. :champagne-2010: Nie wiem czy w tym wątku, będę potrafił cokolwiek dodać. No, chyba że pojawi  się tu @Kotwic. Mało prawdopodobne, bym nie znalazł czegoś by siąść Mu na plecy. 

PS.   

Jeszcze tylko taki wtręcik. Bardzo się cieszę że dołączył do nas Adam @Linek727 Już myślałem że z Moim garnkiem jest coś nie tak. Chłopak mnie podbudował. Na innym forum wstawił wpis. Cytat " Gratuluję tych Kleniojazi" Dziękuję Adamie. Myślałem że już tylko ja widzę wszędzie Hybrydy! :champagne-2010:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Arku, to tak nie działa.

Nie mamy regulaminie grupy zakazu umieszczania zdjęć ryb niewymiarowych lub będących pod ochroną. Dlatego nie musimy niczego zatwierdzać czy usuwać. Są na grupie wędkarze z niemal całego świata, a więc i regulaminy są różne. Dochodzą do tego łowiska prywatne gdzie takie regulaminy nie obowiązują. Tym samym nie jesteśmy w stanie wyegzekwować przestrzegania takich zapisów.

Propagujemy zasadę no kill, więc ryby z kuchni czy wanny są niedopuszczalne. Podobnie jeśli chodzi o ryby martwe czy zmasakrowane. To nie przejdzie.

Są prowokatorzy którzy tylko czekają by sobie poużywać. Jeden wrzuci kontrowersyjne zdjęcie, inny głupio skomentuje i mamy syf. To nie forum dlaryb gdzie piszą niemal sami przyjaciele w tym większość to administracja. Mamy blisko 6000 użytkowników i jesteśmy tam we dwóch, w porywach do trzech. Do tego każdy pracuje lub ma inne zajęcia.

Fb to nie zamknięta grupa znajomych.

Tam wystarczy chwila nieuwagi i jest burdel. [mention=2]Grendziu[/mention] doskonale wie jak to funkcjonuje, bo siedzi w tym dłużej i głębiej jak ja.

Uwierz mi że podobnie jak to forum nasza grupa jest wyjątkowa.

Nie ma hejtu, spamu, reklam, polityki czy jazdy anty PZW. Z reguły jest spokój i życzliwość, choć incydenty się zdarzają.

Dziś dla przykładu na jednej z grup na której jestem modem rozpętała się burza. Doszło do mowy nienawiści i naklaniania do samosądu. I nie działały prośby o spokój i kulturę wypowiedzi. Do czasu wrzucenia przeze mnie informacji o odpowiedzialności karnej z Art 18 k.k

Nagle kolegom palce pourywało i przestali pisać. Nieważne , że mieli rację i ich frustracja była uzasadniona. Łamali prawo które obowiązuje wszystkich.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego co piszesz @ArekH napisał, że wędkarz powinien kierować się przed wszystkim wiedzą o życiu ryb. Drażni mnie brak świadomości o tym, co może stać się z rybą, którą łowimy w okresie ochronnym. Brak refleksji co dzieje się z rybami, które łowimy na tarlisku. Co zrobić w przypadku, gdy ryba połknęła przynętę głęboko i po odhaczeniu, czy też z hakiem we wnętrznościach niema możliwości przeżycia, wrzucić ją do wody bo tak mówi regulamin (albo nasz C&R) i niech zgnije, czy lepiej ją już zabrać.

Mamy przestrzegać przepisy i prawo, ale nie możemy też postępować bezmyślnie. Bo co z tego, że mogę łowić szczupaka od maja, skoro wiosna była zimna i szczupak tarł się pod koniec kwietnia, albo na majówkę?  Postępuję zgodnie z prawem, ale czy etycznie z myślą o kolejnych pokoleniach zębatego?

Dla mnie połów na prywatnym łowisku ryb w czasie gdy RAPR tego zabrania jest dopuszczalne. Bo to on ustala zasady i kształtuje wodę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Splot napisał:

Ja do tego co piszesz @ArekH napisał, że wędkarz powinien kierować się przed wszystkim wiedzą o życiu ryb.

Pięknie to Ująłeś @Splot Ale Mój młody Przyjacielu. Na to sobie jeszcze poczekamy. U Mnie(Przykład) Widzi się że rybkę zberetowałem, ale się nie widzi że ta ryba była już po tarle, w okresie letnim, odpasiona i zadbała o potomstwo. Pasjonaci, takich rzeczy uczą się szybko. To dla nich normalka i spontaniczne postępowanie. Ale trzeba było mieć  dobrych nauczycieli. :champagne-2010:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, elvis napisał:

Niestety Arku, to tak nie działa

Bez urazy @elvis Mnie na tym portalu nie ma. Nie chciałem broń boże Was urazić. Pojęcia nie mam że to międzynarodówka. Kilka spraw już widzę jaśniej. :champagne-2010: Sam widzisz jak szybko kogoś można zgnoić. :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Splot napisał:

wiosna była zimna i szczupak tarł się pod koniec kwietnia

To nie najlepszy przykład. Szczupak trze się dużo wcześniej. Ustawa rybacka ma  wiele krótszy okres ochronny szczupka. To PZW go zmieniło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy [mention=4]elvis[/mention] Mnie na tym portalu nie ma. Nie chciałem broń boże Was urazić. Pojęcia nie mam że to międzynarodówka. Kilka spraw już widzę jaśniej. :champagne-2010: Sam widzisz jak szybko kogoś można zgnoić. 

Nie czuję się urażony. Mamy kolegów z Ukrainy, Francji, Niemiec, Uk, a nawet z dalekiej Holandii, że o Wrocławiu nie wspomnę.

Każdy kraj ma swój regulamin i klimat, co oznacza różne pory roku i temperatury.

Wystarczy, że wrzuci ktoś zdjęcie i to nie podpisze że to ryba z Uk czy prywatnego stawu i już jest jazda.

Podpisuję się pod tym co zarówno Ty jak i Michał żeście napisali. Długa droga nas czeka do normalności....

Edit: trochę statystyk odnośnie zasięgu grupy acd8de42950b8835c7cac1abdab093d5.jpg&key=a4c17b16f66fceda4c92cb58a8326bc0e4f7c1d13db080e902d02848f9ec6c8c

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, ArekH napisał:

To nie najlepszy przykład. Szczupak trze się dużo wcześniej. Ustawa rybacka ma  wiele krótszy okres ochronny szczupka. To PZW go zmieniło. 

Arek z tym ze szczupak sie trze dużo wcześniej bym mocno polemizował. Wychodzi na to ze woli wody zimniejsze to wytłumacz mi fakt ze mędrcy z Nl Chronią szczupaka w okresie od 1 marca do ostatniej soboty maja Mimo ze klimat cieplejszy szczupak ma okres ochronny „mocno spóźniony co do Polski”

 

Po drugie Arek - siatka to qrewskie zło,  moze nie dla ryb gdy sie z nimi odpowiednio delikatnie obchodzimy ale dla nas wędkarzy pasjonatów ??Z drugiej strony  ato eldorado dla miesiarzy

Maja odwartą furtkę do wszelakich machlojek i wymówek - a ta w siatce za mała ta na haku większa to zamienię itp itd 

W Nl jest zakaz i basta masz ryby w plecaku tak jak to powinno wyglądać ( bierzesz? to w łeb i do neca ) a nie trzymanie w siatce 

 

W razie kontroli nie masz wymówek, a policja czy inne służby preczepią Ci nawet spodnie jeśli wydasz sie podejrzany, albo choć w niewielkim stopniu nagioles gdzieś przepis-  bo maja do tego prawo.

i co najważniejsze  ( choć moze nie siedzę tak na forach Nl) nie ma pieprzonego  biadolenia  wśród wędkarzy jakim prawem mnie skontrolowali.

 A takim to prawem ze qrła maja do tego prawo 

Szlag mnie trafia jak czytam takie wypociny niby to wielkich wędkarzy ???????

Edytowane przez MrProper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MrProper napisał:

Maja otwartą furtkę do wszelakich machlojek i wymówek

Mylisz Tu się. Ryba w siatce, ma być w rejestrze. Nie ma odstępstw. 

 

20 godzin temu, MrProper napisał:

Arek z tym ze szczupak sie trze dużo wcześniej bym mocno polemizował

Ustawa jest z Lat 80. Klimat w kraju, radykalnie się przez te niemal 40 lat się zmienił. Odnoszę się do ustawy, nie do tego, że państwo nie nadąża za klimatycznymi zmianami.  Mariusz. Jeszcze kilkanaście lat wstecz pod koniec marca szczupak był totalnie wytarty. Często nawet w lutym. Szczupły nie musi mieć podgrzanej wody. Holandia Mario, zawsze była umiarkowana. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ArekH napisał:

Mylisz Tu się. Ryba w siadce, ma być w rejestrze. Nie ma odstępstw. 

 

Tak mówisz?

to dla przykładu - 

Lowie w miejscu ustronnym. Mam karpia w siatce 1kg

rejestr leży otwarty długopis przygotowany czkam na większego na podmianke

Nadchodzi kontrola zaczynam wypełniać rejestr - pada pytanie,  dlaczego teraz wypełniam ?

poniewaz zabezpieczyłem rybę umyłem ręce i w tej chwili usiadłem aby wypełnić 

 

nie ma kontroli złowiłem większego - maluch do wody większy do siatki i wciąż czekam z pustym rejestrem 

Czy to pomyłka Arku ? 

 

Edytowane przez MrProper
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...