Skocz do zawartości

Okres ochronny ryb


grych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, ArekH napisał:

Stąd moje anse Mariusz. Szczupak jest rózny. Alaska, zimno. Uznany za Gatunek inwazyjny. Kanada i Ameryka. Gatunek odmienny, absorujący się w warunkach mu dostępnych. Raczej zimych niż ciepłych. Tylko tyle. Rozumiem że u ciebie jest inaczej. Jestem w stanie to zaakceptować. :champagne-2010:

Arek odbiegając od europy

W Polsce w różnych rejonach jak i wodach szczupak trze się w rożnym terminie

dlatego tez u nas jest tak „długi”  ten okres

Aby uniknąc pisania regulaminu regionalnie ??:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MrProper napisał:

dlatego tez u nas jest tak „długi”  ten okres

Zobacz Mariusz okres ustawowy. Jest bardzo różny. 

 

4 minuty temu, MrProper napisał:

Aby uniknąc pisania regulaminu regionalnie ??:champagne-2010:

Region ma prawo ustalać własne wymiary i okresy. Nie ma prawa zaniżać ich w względem ustawy, jedynie podnieść. :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę coś od siebie odnośnie szczupaka i jego tarła. Tu całkowicie muszę przyznać że w Polsce bardzo wcześnie się wyciera, już kupę lat obserwuję tarło zaraz po zejściu lodu. W tym roku też tak było, na moim stawie tarł się w drugim tygodniu marca. Mam kumpla który ma na starorzeczach Bugu łowisko szczupakowe i pozwala dwa tygodnie po tarle już łowić, jak szczupaki dojdą do siebie po amorach. Wiadomo że na wschodzie najzimniej a u niego w tym roku po pierwszym tygodniu kwietnia szczupak był w doskonałej kondycji po tarle, a tarł się na początku marca.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, ArekH napisał:

Hmmm. Nie mam odpowiedzi. Wcześniej traktowałem naszą dyskusję jako poważną. Wędkarzy zdobycz traktujących poważnie i z szacunkiem dla reg. Nie potrafię Mariusz odnieść się do powyższego. Do siatki wrzucam ryby, które dostają w beret. Inne nie mają prawa tam być. Tylko tak potrafię odpisać. 

Arku ja wciąż traktuje tą rozmowę poważnie i we wcześniejszej wypowiedzi uwzględniłem nas wędkarzy pasjonatów, którzy postępują tak jak nakazuje etyka?

Pochylając się nad złem siatki, pisząc ze to zło dla nas miałem na myśli wykręty klusoli, miesiarzy wlasnie a nawet tych którzy tylko się z rybami w okresie ochronnym  fotografują 

Zakaz jej używania rozwiązuje sporo problemów z tym związanych :champagne-2010:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówisz?
to dla przykładu - 
Lowie w miejscu ustronnym. Mam karpia w siatce 1kg
rejestr leży otwarty długopis przygotowany czkam na większego na podmianke
Nadchodzi kontrola zaczynam wypełniać rejestr - pada pytanie,  dlaczego teraz wypełniam ?
poniewaz zabezpieczyłem rybę umyłem ręce i w tej chwili usiadłem aby wypełnić 
 
nie ma kontroli złowiłem większego - maluch do wody większy do siatki i wciąż czekam z pustym rejestrem 
Czy to pomyłka Arku ? 
 
W naszym okręgu jest tak że ryby które mają limit ilosciowy(szt.) przeznaczone do zabrania, czyli włożone do siatki, muszą być wpisane do rejestru przed ponownym zarzucaniem wędki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, cygan786 napisał:
3 godziny temu, MrProper napisał:
Tak mówisz?
to dla przykładu - 
Lowie w miejscu ustronnym. Mam karpia w siatce 1kg
rejestr leży otwarty długopis przygotowany czkam na większego na podmianke
Nadchodzi kontrola zaczynam wypełniać rejestr - pada pytanie,  dlaczego teraz wypełniam ?
poniewaz zabezpieczyłem rybę umyłem ręce i w tej chwili usiadłem aby wypełnić 
 
nie ma kontroli złowiłem większego - maluch do wody większy do siatki i wciąż czekam z pustym rejestrem 
Czy to pomyłka Arku ? 
 

W naszym okręgu jest tak że ryby które mają limit ilosciowy(szt.) przeznaczone do zabrania, czyli włożone do siatki, muszą być wpisane do rejestru przed ponownym zarzucaniem wędki.

Tu kolejny wykręt z mej strony

przyklad: 

pozwolenie mam na dwie wędki,  łowię jedną czekam na większego bydlaka maluch w siatce, druga spoczywa na widelkach

Rejestr pusty wciąż 

Mozna ? - Można 

 

 

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MrProper napisał:

Arek odbiegając od europy

W Polsce w różnych rejonach jak i wodach szczupak trze się w rożnym terminie

dlatego tez u nas jest tak „długi”  ten okres

Aby uniknąc pisania regulaminu regionalnie ??:champagne-2010:

Od siebie dodam, że - sprawdzone - w mojej okolicy, w okręgu o średnicy 40 km ryby danego gatunku potrafią się trzeć z trzytygodniową różnicą w poszczególnych akwenach.

To nie jest kwestia zakwitu podbiału np. Sądzę, że to przede wszystkim kwestia stabilności odpowiedniej temperatury wody w danym interwale czasowym.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Linek727 napisał:

Od siebie dodam, że - sprawdzone - w mojej okolicy, w okręgu o średnicy 40 km ryby danego gatunku potrafią się trzeć z trzytygodniową różnicą w poszczególnych akwenach.

To nie jest kwestia zakwitu podbiału np. Sądzę, że to przede wszystkim kwestia stabilności odpowiedniej temperatury wody w danym interwale czasowym.

Jestem tego samego zdania ?

Choć Ty jak zawsze Adam  potrafisz odpowiednio to nazwać  :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MrProper napisał:

Jestem tego samego zdania ?

Choć Ty jak zawsze Adam  potrafisz odpowiednio to nazwać  :champagne-2010:

Kiedyś naszedł mnie kaprys wyjazdu na ryby w okolice Augustowa (z Zielonej Góry). To była druga połowa września. Po przyjeździe, patrząc na drzewa, miałem wrażenie, że w ciągu kilkunastu godzin zestarzałem się o miesiąc...

 

Mnie bardziej zastanawia okres ochronny szczupaka w NL. Teoretycznie szczupaki powinny się tam trzeć szybciej niż w PL. W sumie kraj depresyjny, w którym od ponad 200 lat nie sprywatyzowano m2 ziemi, wymeliorowany ciężką pracą... Może to kwestia pływów morsko-oceanicznych? Nie mam pojęcia, muszę poszukać i poczytać. Ale wiem, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Przy okazji sprawdzę Rugię :)

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Linek727 napisał:

To nie jest kwestia zakwitu podbiału np. Sądzę, że to przede wszystkim kwestia stabilności odpowiedniej temperatury wody w danym interwale czasowym.

Adamie. Ale to chyba każdy wędkarz wią! ;) Który choć odrobinkę pochyli się nad przyrodą. Stąd tak potępiany związek swego "Long, Long taim " wprowadził szersze widełki czasowe. Szkoda że nie nadążają nad przyrodą, która zmienia się totalnie i warto by to było przewaloryzować? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...