Skocz do zawartości

Okres ochronny ryb


grych
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ArekH napisał:

To co wytknąłeś @elvis To Hybryda. Nie prawdziwy Kleń. Mógł się pomylić. 

To co "wytknąłem" Danielowi to nie jaź, a jako taki został przedstawiony.

Chcesz się upierać, że to hybryda twoja rzecz.

Ja mam podstawy by tak sądzić, jak sądzę. To co pokazuje to konkretne zdjęcie, to ujęcie.

Nawet jeśli to nie twardy dowód, to mocne poszlaki. Na tyle, ile można stwierdzić bez badań specjalisty.

Skoro zatem powołujesz się na argument, że złowiłeś w życiu setki kleni, to jak na to odpowiedzieć.

Wiesz lepiej. Nawet jeśli nie piszesz tego dosłownie.

Powołujesz się przy tym na zdanie @Linek727 choć akurat w przypadku tej konkretnej ryby się nie wypowiadał.

Niech Ci będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, MrProper napisał:

Zakaz jej używania rozwiązuje sporo problemów z tym związanych :champagne-2010:

Nie ma Mariusz takich szans w naszym kraju, a i Sam głosował bym przeciw. Jeżdzę często na dłuuugie zasiadki a zabierając rybę, nie chciał bym jej sprawionej, na powietrzu, 12h wcześniej. To taka opcja z pozycji Gumofilca-Mięsiarza! ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Linek727 napisał:

Kiedyś naszedł mnie kaprys wyjazdu na ryby w okolice Augustowa (z Zielonej Góry). To była druga połowa września. Po przyjeździe, patrząc na drzewa, miałem wrażenie, że w ciągu kilkunastu godzin zestarzałem się o miesiąc...

????????????

Aż  moja małżonka się uśmiałam ?

 

Co do Nl Adamie,  nie zastanawiałem się nigdy głębiej nad tym 

Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to to ze klimat cieplejszy Szczupak szybciej „dojrzewa” do terminu tarła dlatego okres ochronny zaczyna się później o dwa miesiace 

Stąd moja mała „aluzja” do @ArekH że szczupak trze się wsześniej jak .......

No ale różne regiony rożny klimat

Holandia jest tak mała ze i okres ochronny krótki 

Tak mała ze kierowca wyjeżdżający z Hagi po autostradzie jedzie lewym pasem bo w Rotterdamie będzie skręcał w lewo ?

 

Edytowane przez MrProper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ArekH napisał:

Nie ma Mariusz takich szans w naszym kraju, a i Sam głosował bym przeciw. Jeżdzę często na dłuuugie zasiadki a zabierając rybę, nie chciał bym jej sprawionej, na powietrzu, 12h wcześniej. To taka opcja z pozycji Gumofilca-Mięsiarza! ;)

No widzisz zamiast iść z duchem czasu ty wciąż chcesz tkwić w tych przetartych gumofilcach ??

 

 

 

 

 

 

Lodówkę se kup,  zasilaną energią słoneczną :champagne-2010:

To taka opcja nowoczesnego gumofilca ????

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tench_fan napisał:

To co "wytknąłem" Danielowi to nie jaź, a jako taki został przedstawiony.

Chcesz się upierać, że to hybryda twoja rzecz.

Ja mam podstawy by tak sądzić, jak sądzę. To co pokazuje to konkretne zdjęcie, to ujęcie.

Nawet jeśli to nie twardy dowód, to mocne poszlaki. Na tyle, ile można stwierdzić bez badań specjalisty.

Skoro zatem powołujesz się na argument, że złowiłeś w życiu setki kleni, to jak na to odpowiedzieć.

Wiesz lepiej. Nawet jeśli nie piszesz tego dosłownie.

Powołujesz się przy tym na zdanie @Linek727 choć akurat w przypadku tej konkretnej ryby się nie wypowiadał.

Niech Ci będzie.

Dobra, dobra młodzieńcze. Ja, się wycofuję bo żle to się zaraz skończy. Jedynie przedstawiłem swój punkt widzenia na prawdziwość Gatunku. Nie jestem nieomylny. Daniela, to nie Jaź. Ani dla Mnie nie Kleń do końca, choć symptomy ma. Adama w to nie mieszaj, bo mieliśmy podobne zdanie w kilku wątkach, nie konsultowane i nie tylko na Tym forum. Skoro gdzieś zgłębiłeś to dokładniej, uznaję Twą rację. Pasi? Nie odpowiadać. I tak mam h.... dzień za sobą a rano muszę wstać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MrProper napisał:

No widzisz zamiast iść z duchem czasu ty wciąż chcesz tkwić w tych przetartych gumofilcach

To może się  w końcu odwalcie i uznajcie że jestem nie reformowalny? ;)@kleszcz mój młody przyjacielu. Ogromna prośba. Wstaw mi zamiast Arek rzeka . Stary Gumofilc PRL. Pliiiiiiis. :champagne-2010: Dobrego Łiskacza przy okazji postawię! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ArekH napisał:

To może się  w końcu odwalcie i uznajcie że jestem nie reformowalny? ;)@kleszcz mój młody przyjacielu. Ogromna prośba. Wstaw mi zamiast Arek rzeka . Stary Gumofilc PRL. Pliiiiiiis. :champagne-2010: Dobrego Łiskacza przy okazji postawię! 

Jesteś jesteś reformowalny 

tylko trudno Ci to zaakceptować 

ja to widzę w temacie muzycznym 

 

Jak to było ? „ drobisz jak gejsza” ale zmierzasz w inne klimaty ???:champagne-2010:

Edytowane przez MrProper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra młodzieńcze. Ja, się wycofuję bo żle to się zaraz skończy. Jedynie przedstawiłem swój punkt widzenia na prawdziwość Gatunku. Nie jestem nieomylny. Daniela, to nie Jaź. Ani dla Mnie nie Kleń do końca, choć symptomy ma. Adama w to nie mieszaj, bo mieliśmy podobne zdanie w kilku wątkach, nie konsultowane i nie tylko na Tym forum. Skoro gdzieś zgłębiłeś to dokładniej, uznaję Twą rację. Pasi? Nie odpowiadać. I tak mam h.... dzień za sobą a rano muszę wstać. 
Po tym jak Radzio zwrócił uwagę na mojego "jazia" policzyłem mu łuski w lini bocznej i jednoznacznie wyszło, że to kleń.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, elvis napisał:

Po tym jak Radzio zwrócił uwagę na mojego "jazia" policzyłem mu łuski w lini bocznej i jednoznacznie wyszło, że to kleń.

To teraz jesteś mądry;). A wcześniej? Każda Hybryda ma geny gatunków. Mniejsze, lub większe. Tobie @elvis chyba nie muszę tego tłumaczyć. Przyglądałem się temu zdjęciu. Sam łowiłem wiele cudaków. Można się pomylić. Różnice widzimy na zdjęciach, jak możemy porównać osobliwości gatunków.  Dobra konczę. Nie zależy mi na poróżnieniu przyjaciół o durny gatunek ryby. Jakoś nie udaje nam się od czasu , hmmmm, podyskutować by się nie pożreć.  Poniżej dla Mnie mały, ale szlachetny Kleń. 

20160920144036.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...