Skocz do zawartości

MrProper z wędką po Holandii


MrProper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moze po małych perturbacjach pogodowych w niedziele rano, i stratach poniesionych z tego powodu może streszczę ostatnią noc ikrotko podsumuje zasiadkę

 

W ostatnią noc postanowiłem mocno zaryzykować mimo wcześniejszego ogłoszenia porażki.

Zestaw poleciała  ponownie w zaczepy, wędka przymocowana do podłoża, a hamulec skręcony na max, po yslalem sobie najwyżej będę czuwała cała noc przy kiju.

No niestety Karpie wzięły sobie mocno moje słowa do siebie, i dały mi odpocząć, przespać cała noc ?

Rano po porannej kawie pogoda zaczęła płatać figla i zaczęło padać. ? Czas sie pakować a tu wszystko mokre ? Czekając na poprawę zaczęliśmy  jeszcze obławiać wodę pod zwisami, i co się okazało woda ożyła. Miejsca wcześniej prze zemnie obławiane zaczęły dostarczać brań, brały leszcze i nie wielkie karpie.

Karpie niestety się spięły  a było ich dwa. Teraz wiem ze ta wcześniejsza spinka na 99% to był rownież karpik.

Łowienie już nie leżało gdyż w głowie pakowanie a tu wszystko mokre.

Do godziny dwunastej czekałem na poprawę pogody i nic. Zacząłem zwijać na mokro myśląc ze w domu wysuszę.

 

W domu około godziny 18 wystawiłem namiot na ogródek aby go wysuszyć.

Susze zawsze w pozycji normalnej jak i do góry  kołami, aby podłoga od dołu mogła tez wyschnąć.

Niestety tak niefortunnie obracałem namiot ze złamałem nogę/ramie stelaża ?? Do drugiej w nocy przez to nie mogłem spać ?

Dziś w pracy nie mogłem sie skupić więc postanowiłem ze załatwię sprawę na prędce.

 Wybrałem się do sklepu oddalonego jakieś 80 km, tylko po to aby zapytać jak to teraz będzie. Wyszło na to że nie ma najmniejszego problemu dostać tą cześć gdyż mój namiot ma dożywotnią gwarancje ☺️?

No ale ze nie byłem pewny która to strona bo namiot stał do góry kołami nie załatwiłem nic z myślą ze wrócę  następnego dnia 

Wracając do domu wstąpiłem do „mojego” sklepu u mnie w miejscowości. Przedstawiłem sprawę  i okazało sie ze właściciel od razu wziął się do roboty ? dlatego że wiedziałem który to rząd a która strona przeanalizowałem po drodze ????

Nogę po tygodniu będę miał do odbioru za opłatą tylko za ekspresową przesyłkę, Gdybym chciał całkowicie gratis musiał bym czekać około trzech tygodni - kamień z serca sprawa załatwiona.

 

Krotko o pięciodniowej zasiadce

jak pisałem pierwszy raz na tym miejscu, trzeba było rozpoznać wodę, znaleźć miejsca przebywania ryb i wydedukować co im będzie smakować.

Okazało się, ale może przypadek gdyż pogoda się zmieniła radykalnie, że karpie wolały mniejsze przynęty metodowe.

Kulki bałwanki i duże pellety im nie leżały.

Ale za to wypocząłem wyluzowałem a przy okazji poznałem piękną miejscówkę na szybkie wypady feederowe.

Nie zrezygnuje oczywiście z wypraw karpiowych w tym miejscu, gdyż wiem ze pływają tam tez kabany, może nie jakieś rekordowe ale piętna sto kilowe kabany nie daleko miejsca zamieszkani to niezła gratka na nieplanowane zasiadki ?

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadaaaaaaa ?

Expres z Anglii i stoi ?
0CCB88FF-DC0A-45BB-A850-07D894946D87.jpeg.c0e09230da9030802ccdce26783f2b99.jpeg

Już wczoraj Dzwonili ze sklepu że noga doszła ? ale święto len wypoczynek 

 

Wymiana szybsza od rozłożenia namiotu ,kurcze mogę łamać co tydzień ???

Edytowane przez MrProper
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ArekH napisał:

Co Ty masz za bunkier, za tym ogrodzeniem? 

Sąsiad zrobił sobie taką wiatę pancerną ?

Chyba wyliczył na podstawie wiatraków sile wiatru ?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...