Skocz do zawartości

MrProper z wędką po Holandii


MrProper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za kijek?

Pięknie wygląda.

Ja mam Prologica COM RAW 10ft 2,75lbs i już wygląda fajnie ale ten korek w Twoim kiju robi robotę :champagne-2010:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, booohal napisał:

Co to za kijek?

Pięknie wygląda.

Ja mam Prologica COM RAW 10ft 2,75lbs i już wygląda fajnie ale ten korek w Twoim kiju robi robotę :champagne-2010:

Ten korek to właśnie to co wspominałem wcześniej że „ ją podrasowałem”

Korek ścinałem szlifowałem aby uchwyt pocienić i nadać mu innego designu ?

kijek to PBproducts royal coś tam 

Wrócę do domu to podam dokładną nazwę ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MrProper napisał:

kijek to PBproducts royal coś tam 

Pewnie Royal Tenner.

Miliony monet.

Na szczęście mnie nie stać :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, booohal napisał:

Pewnie Royal Tenner.

Miliony monet.

Miałeś racje ??

 

CD464FB4-9A14-4CB5-AE6D-E9986AFD8D60.jpeg.747efc578a67a3fb5386501d4fb5615e.jpeg

 

Tak rękojeść wyglądała w oryginale 

5845BCAD-FAE9-4477-A40C-7B9186E5A7C3.thumb.png.cbbbac510990d11f51cb6306e2cbc80b.png

Tak wyglada po moich machlojkach ?

5E00A70A-C1D7-402D-9A39-DB36A4C29B0E.thumb.jpeg.35197ee908d0f0040054f96cb283ff7b.jpeg

Teraz leży w ręce lepiej i bardziej mi się podoba

a z tym kołowrotkiem tworzy nierozerwalny związek ?

E0ABD508-B110-4F14-B089-F5BEDE12AC9A.thumb.jpeg.e81bdd2a62b1b052d82adf6c249c0a51.jpeg

No chyba ze kiedyś przesiądę się na ciężkiego feeder to wtedy będzie jak znalazł ?

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda!

A nie myślałeś by jeszcze zrobić płaski dolnik w miejscu gdzie opiera się o przedramię podczas holu?

Browning Sphere chyba tak ma.

 

 

Ale wymyślam :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, booohal napisał:

Super wygląda!

A nie myślałeś by jeszcze zrobić płaski dolnik w miejscu gdzie opiera się o przedramię podczas holu?

Browning Sphere chyba tak ma.

 

 

Ale wymyślam :P

Przeszlo mi to przez myśl, ale jak widzisz końcówka jest metalowa, nie wiem z jakiego materiału jest zrobiona a gdyby była jakoś galwanizowana po szlifie była by lipa

Splaszczac tylko korek a na końcu zostawiać taką „gruchę” nie za bardzo mi się widziało ?

W Supera tak wyprofilowali, Daiwa tez to ma a Sphere nie znam  możliwe ze i Browning taki myk zastosował 

 

Gdybyś tak chciał kiedyś pokombinować to weź pod uwagę że i producent też kombinuje aby obniżyć koszty- Ładny korek czasem jest tylko na wierzchu a pod spodem przemiał - tak było w wypadku tego Royala

Mi to akurat przypasowało bo to dwa różne korki dwie inne faktury i ma swój urok

Troche tych dolnikow już przerabiałem rzadko się to zdarza ale czasem bywa ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MrProper napisał:

Splaszczac tylko korek a na końcu zostawiać taką „gruchę” nie za bardzo mi się widziało ?

Jasna sprawa. Nie pomyślałem o tym :champagne-2010:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, booohal napisał:

A nie myślałeś by jeszcze zrobić płaski dolnik w miejscu gdzie opiera się o przedramię podczas holu?

Tak między innymi miała seria Aqualite Daiwy, 1 generacji. Z tym że w miejscu wypłaszczenia, rękojeść delikatnie poszerzała się na boki. Można to jeszcze zobaczyć w serii Float. Zanim się zrobi to co Mariusz, warto się dobrze zastanowić. On ma kij górnopółkowy, gdzie rękojeść jest z pełnego korka. Szlifując tanie kije można się bardzo zdziwić że po ok 1 mm. korka, ujrzymy piankę. ;)

pol_pl_Wedka-splawikowa-Daiwa-AQUALITE-POWER-FLOAT-3-90M-15-50G-3258_1.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArekH to nie jest kij górnopółkowy 

Te  z najwyższych półek mają lity korek Bynajmniej do tej pory tak bylo

Ostatnio skracałem i dociązałem dolnik w sportexie i tak bylo

Wczesniej grzebałem w Bayronach Shimaniakach - to samo

Natknalem się tez na przemiał korka wcześniej, ale nie pamietam co za marka (kij kolegi) Dlatego zawsze sprawdzam co pod „fornirem” Aby wiedzieć co mogę z tego wymodzić 

Ale na piankę ?

Nie przerabiam kiji hurtowo to może i tak jest jak piszesz

Na przyszłość będę bardziej ostrożny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MrProper napisał:

Ale na piankę ?

Uwierz w magię producentów mugolu. ;) Piszę tu o kijach budżetowych, kupowanych w naszym kraju. Tak to Mariusz wygląda. Pisząc o rękojeściach korkowych, już pomijam ich skład czy to jest lity korek, czy klejonka, ale jednak jest na całej głębokości jednorodna, gdzie Twój manewr daje sensowny efekt:champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...