Skocz do zawartości

Podwodny świat - filmy


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Myślałem o tym aby na łódce zdanie sterowanej mieć wyciągarkę i jakiś kabel do podwodnego świata, dodatkowo chciałem aby od razu był widok na smartofnie,, aby uniknąć wpadek. Ale nie pamiętam czy to realnie i możliwe lub raczej rentowne. Swoją kamerkę na pierwszym wodowaniu zalałem, bo dostała z wiosła, a nie była zabezpieczona.... :(

Tutaj jest rozwiązanie w formie MARKERA. Ale cena też niczego sobie... Coś mniej więcej do 100m zasięg....
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki marker to już super sprawa można regulować wysokość i oglądać ryby w toni,  zejść do dna i zobaczyć jego strukturę.  Ale cena kosmos jak na taki gadżet,  może wystarczy tą sportową odpowiednio dociążyć żeby filmowala do dołu,  dołożyć marker i mamy ten sam efekt.

Edytowane przez jakub_wr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 minuty temu, jakub_wr napisał:

No taki marker to już super sprawa można regulować wysokość i oglądać ryby w toni,  zejść do dna i zobaczyć jego strukturę.  Ale cena kosmos jak na taki gadżet,  może wystarczy tą sportową odpowiednio dociążyć żeby filmowala do dołu,  dołożyć marker i mamy ten sam efekt.

Też o tym pomyślałem, mamy techników tutaj, można byłoby coś zaprojektować :icon_arrow1:Pytanie czy kamera pod woda da radę przeciągnąć obraz na tablet lub inny gadżet do odbioru.

W tym wszystkim dziwni mnie jedno, tak dużo mówi się o odchudzaniu zestawów, zabiegach aby ryb nie płoszyć, a taki marker/ kamera przytopiony lub nie, nie za bardzo wzbudza podjerzenia u ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamery sportowe z obudową podwodną maja już w większości WiFi,  wystarczy zainstalować apke na tel lub tablet.  

Mam podobne spostrzeżenia jak Ty co do płoszenia ryb ale chyba inaczej ma się sprawa filmowania w dzikim jeziorze lub rzece a inaczej na komercji.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dnia 27.12.2016 o 16:53, MacAir napisał:

Panowie , 

Zapomnijcie o WiFi przy takich kamerach . Bez znaczenia czy to będzie SJ czy GoPro wasze WiFi skończy się zaraz po zanurzeniu pod wodę . ;)

 

To jak to się ma do tego "cuuuuś" ?

Rozwinę trochę myśl, może ktoś mnie uświadomi właśnie, bo inne są zawsze wyobrażenia na lądzie, a inne gdy się pływa na łodzi i poznaje wodę, a pewnie jeszcze więcej się układa w głowie, gdy się schodzi pod wodę i  widzi co się widzi i poznaje zachowanie ryb z bardzo bliska.

Oglądając filmy w artykule, które przedstawił nam @MacAir https://dlaryb.pl/portal/news/łowiectwo-podwodne-na-jeziorze-lubikowskim-r116/

było widać, że ryby nie są wcale aż tak strachliwe jak się wydaje. Będąc np. na brzegu, pomoście, łodzi widać ewidentnie jak ryby reagują i boja się stukania, trzęsienia (wibracji oddziaływania na wodę). 
Wg mnie ryby są bardzo ciekawskie, ale też strachliwe, stąd moje zdziwienie tym, że na powyższym filmie kamera schodzi niżej. No bo jeśli, kamera zejdzie nisko i będzie duża fala oraz prąd, nurt, to nie będzie raczej stała w miejscu tylko będzie się ruszać, co spowoduje, raz płochliwość ryb.... (tego nie jestem pewien) i zniekształcenie obrazu mimo wszystko.

Dziadek jakieś 30 lat temu sprzedał mi pewien sekret, "jeśli chcesz, aby sąsiadowi w łowisku ryby  nie brały, zatop ziemniaki z piórkiem od ptaka obciążone kamieniem i sznurkiem - wtedy takie "cuuuuuś" przepłoszy mu ryby i nie będzie łowił więcej ryb. "Szczerze nigdy tego nie zastosowałem, ale ta kamerka działa niemal podobnie.  Prawda czy fałsz? :champagne-2010:
Jeszcze mi w życiu przyjdzie pływać pod wodą aby zrozumieć ten niesamowity świat, szczerze, to zawsze o tym po cichu marzyłem :icon_arrow1:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MacAir napisał:

Panowie , 

Zapomnijcie o WiFi przy takich kamerach . Bez znaczenia czy to będzie SJ czy GoPro wasze WiFi skończy się zaraz po zanurzeniu pod wodę . ;)

 

I cały misterny plan wziął w łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2016 o 18:47, Grendziu napisał:

 

Dnia 27.12.2016 o 16:53, MacAir napisał:

Panowie , 

Zapomnijcie o WiFi przy takich kamerach . Bez znaczenia czy to będzie SJ czy GoPro wasze WiFi skończy się zaraz po zanurzeniu pod wodę . ;)

 

To jak to się ma do tego "cuuuuś" ?

 

W sumie to nie mam pojęcia , w każdym bądź razie zarówno w przypadku SJCam jak i GoPro WiFi nie zadziała . 

Dnia 27.12.2016 o 18:47, Grendziu napisał:

Oglądając filmy w artykule, które przedstawił nam @MacAir https://dlaryb.pl/portal/news/łowiectwo-podwodne-na-jeziorze-lubikowskim-r116/

było widać, że ryby nie są wcale aż tak strachliwe jak się wydaje. Będąc np. na brzegu, pomoście, łodzi widać ewidentnie jak ryby reagują i boja się stukania, trzęsienia (wibracji oddziaływania na wodę). 

Ale to wszystko też zależy o jakim gatunku mówimy . Najmniej płochliwy wydaje się być szczupak i to w zasadzie tyle. Cała reszta bardzo żywiołowo reaguje pod wodą na wszelkie zmiany dzięki linii bocznej . Słusznie zauważyłeś , że ryby są strachliwe ale i ciekawskie . Z czasem zaczynają się przyzwyczajać do zmiennego otoczenia i podpływać coraz bliżej . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator
Dnia 27.12.2016 o 16:53, MacAir napisał:

Panowie , 

Zapomnijcie o WiFi przy takich kamerach . Bez znaczenia czy to będzie SJ czy GoPro wasze WiFi skończy się zaraz po zanurzeniu pod wodę . ;)

 

Hmmm, a może jednak,  podwodny dron :champagne-2010:
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...