Skocz do zawartości

Bolonka 7 m - jaką polecicie?


Bebzon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule. Dodam, że będzie używana na Odrze. Szukam jakiejś petardy - lekkiej, szybkiej, wyważonej, która się nie buja jak krowi ogon. Cel: jazie, klenie, krąpie, leszcze, więc wagowo różnie. Trochę wypadłem z obiegu, ale zdaję sobie sprawę, że przy tej długości rozmowy zaczynają min. od 150 zł za mb. Szczególnie wtedy, gdy przypomnę sobie wyjściową cenę bata Colmic Extreme 8 m z pierwszej serii.

Poza tym - lubię włoszczyznę, ale tylko w przypadku wędek :)

Cóż... "Sky is the limit".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to tak średnio mimo szczerych chęci mogę pomóc. Mam i łowię na bolonki, jednak sporadycznie i to są kije z dolnej półki. @Sołtys stan to inna bajka i wyższa liga, ja się go posluchałem i Tobie @Linek727 też polecam jego rady. Ciekaw jestem, co Ci doradzi. Jeśli chodzi ogólnie o "włoszczyznę", to jeszcze może się @Kubik wypowiedzieć, on w spławiku mocno siedzi i sprzęt makaroniarzy nie jest mu obcy :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii bolonek makarony chyba wiodą prym. Sołtys chyba będzie najodpowiedniejszą osobą.
Sam jestem ciekaw co Ci doradzi, bo swego czasu też myślałem o bolonce, ale nie miał mi kto pokazać podstaw. Z Internetu to nie nauka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, elvis napisał:

W kwestii bolonek makarony chyba wiodą prym. Sołtys chyba będzie najodpowiedniejszą osobą.
Sam jestem ciekaw co Ci doradzi, bo swego czasu też myślałem o bolonce, ale nie miał mi kto pokazać podstaw. Z Internetu to nie nauka.

Elvis, to jest proste jak finansowy wał na A2. Przepływanką-wypuszczanką-bolonką łowiłem nie wiedząc, że to się tak nazywa. Nikt wtedy nie wiedział :) Kiedy się dobrze spasujesz i łowisz na twardej smyczy, to branie klenia urywa pupę. To trochę tak, jakbyś łowił na turlanego sandacze. No... Napiszę tak: bardzo lubię łowić na feedera, na methodę, odległościówką, tyczką, batem itp. Ale największą frajdę sprawia mi czucie tego, co szura po dnie i cięcie z witki. Trochę jak spinning, ale on jest bardzo - moim zdaniem - przefejsbukowany obecnie - tu już się nie pisze i mówi o rybach, tu się wciąga brzuchy, żeby się koszulkowa reklama nie zagięła na zdjęciu, przy kolejnej, "wypracowanej", metrówie.

A bolonka to łowienie trochę na czutkę. I trzeba się przy tym nagibać. Ostatni, łatwy dzień był wczoraj... :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie wiem czy jestem najbardziej odpowiednią osobą do doradzania w kwestii 7 metrowej bolonki, albowiem ja łowię już tylko na 5 i 6 metrowe. Kiedyś łowiłem na 7-mki, ale mi nie pasowały. Po prostu dla mnie 6-tka to najbardziej optymalny wybór. A łowię i na Odrze i na mniejszych rzekach. Gdybym jednak chciał kupować 7 -mkę, to brałbym tą. https://www.sklepbis.com/product-page/wędka-trabucco-energhia-txl-allround-700 To stary, nieprodukowany już model Trabucco. Praktycznie nie do kupienia, nawet we Włoszech. Ma rewelacyjne recenzje. Przed zakupem warto tylko sie upewnić czy aby na pewno jest dostępny. Gdybyś chciał coś taniej, to sugeruję się rozejrzeć tu https://www.piscor.com/c/bolognese-rods Ceny niektórych bolonek dużo mniejsze niż w Polsce i co najwazniejsze, dużo większy wybór.  W rodzimych sklepach zbyt dużego wyboru jeśli chodzi o kije do tej metody nie ma jak wyżej wspomniałem. Z dostępnych jeszcze ta zasługuje na uwagę. Mam ją ale w wersji 6 m. Jest rewelacyjna. Super wywazona, smukła i z dużym zapasem mocy. Czyn7-ka też taka będzie ?? nie wiem. https://sprzetlorpio.pl/product-pol-5615-Wedka-Energhia-XR-Allround.html Sa jeszcze bolonki Colmica. Najlepiej kupować w sklepie Niwa. Nie dość, że są tam rabaty do kazdej zakupionej wędki, to sklep może Ci sprowadzić wędkę z oferty Colmica, która nie jest u nas dostępna. Wydaje się, ze do Twojego łowienia najlepsze będą Colmic Fiume . Modeli Fiume jest kilkanascie, począwszy od wędek o cw 10 gram, a skończywszy na modelu Fiume New Generation o cw 25, albo 30 gram, już nie pamiętam.  Jeśli lubisz kije o progresywnej akcji, a większośc bolonek z wyższej polki taką ma, to warto też się zainteresować ofertą Shimano. Z dostepnych obecnie w sprzedaży najciekawiej prezentuje się seria bolonek dedykowana do łowienia w morzu i portach. Są zrobione dokładnie z tego samego węgla co kultowa bolonka Super Ultegra, tylko że są sporo mocniejsze. Występują w trzech rodzajach. Więcej w tym opisie https://allegro.pl/oferta/wedka-shimano-technium-tele-sea-7-00m-3-15g-7366354545 Posiadam wersję strong 6 metrów. Wymiata. :D Trudno doradzać wybór 7-mio metrowej wędki, szczegolnie jeśli się od dawna takimi nie łowi i nie jest się na bieżąco. Dobra wędka o tej długości kosztuje ponad tysiaka. Niestety. Chyba ,że trafisz używkę w dobrym stanie i do tego jakiś stary dobry model . Ale to trochę ryzykowne. Szczególnie jak się kupuje na odległość. Podałem tutaj wędki, które ja posiadam , tylko w wersji 6-cio metrowej. Do kompletu brakuje jeszcze tylko bolonek ze stajni Italica. Kultowa marka. U nas można kupić w sklepie Pescare pl. Są dostępne też w włoskim Piscor do którego link wstawiłem wyżej i to sporo taniej niż u nas. Moja Fortexa Strong też jest super. :D Jest kilka modeli tej Fortexy do wyboru.Od wersji Lift po Strong. Chwalą jeszcze Kongera Albion, choć to trochę delikatna wędka i trudno dostępna. Takze co ja mogę doradzić jeszcze..?? Kup sobie dobrą 6-tkę to trochę przynajmniej zaoszczędzisz :D 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...