Skocz do zawartości

Method Mania Fishing Team


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=4]elvis[/mention]co mi podpowiesz przy klasyku, bo dwa dni będę rywalizować z elitą poznańską na Mistrzostwach Okręgu Poznańskiego i obawiam się, że mogą mi pokazać moje miejsce w szeregu... 
Pytaj Grzesia lub Michała. Ja ten sezon mam szczególnie słaby.
Nie znam wody, ale zrobiłbym dwie linie. Blisko i daleko. Nie wiem jak jest teraz z rybą, czy już odeszła od brzegu czy jeszcze nie.
Delikatnie i cienko. Zanęty bardzo drobne i mocno rozcieńczone z gliną. Mniej pinki i białych, a więcej ochotki i jokersa. Ciężko określić czy nęcić wstępnie czy tylko kilka koszyczków i to co w trakcie.
Prowokacje przez lekkie pociągnięcia itd.
Sam zastosuje mieszankę zanęty z gliną 1:4 i samą ziemię z jokersem. Żadnych eksperymentów na wstępie.

Też będę improwizować w niedzielę, bo dawno nie łowiłem delikatnie.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Widzę, że podobnie podeszlismy do tematu. 

Bazę zrobiłem ananasa z tygrysem z MM 20%,  łamiąc słodki zapach dipem z ochotką, reszta to trzy rodzaje glin. 

A do jokersa rano zrobię osobno glinę. 

Ponadto mam kastera i zblendowaną kukurydzę.

W niedzielę trenowałem, to ryby mi weszły dopiero po 45minutach, brały strasznie himerycznie. Bez względu na odległość. Tam jest sporo drobnicy, leszczyki i krąpia wszędzie, stąd non stop tam są zawody. Pogoda niewiele się od tego czasu zmieniła, więc ryby powinny być wszędzie. Robię dwa dystanse 20 i 40m i tej wersji się trzymam. Najważniejsze, aby nie przenęcić. Chciałem w czwartek zrobić trening, ale zabrakło czasu niestety. No i mam tylko czerwoną pinkę oraz ochotę haczykową. 

Jade głównie po naukę i tyle?

IMG_20191018_165217.jpg

IMG_20191018_165201.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MM może się sprawdzić przy takich rybach. One lubią pracującą zanętę i zamieszanie w wodzie.
Odrobina pieczywa fluo może podnieść wartość mieszanki. Ewentualnie konopie choć, wspomniane zanęty mają dużo zmielonych nasion oleistych.
Zamiast gliny do robaków spróbuj ziemi bełchatowskiej. Wg mnie lepiej się sprawdza w koszyczku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tutaj mnie zaskoczyłeś z ziemią belchatowską, bo chciałem pójść z jokersem tylko w rozpraszającą dość dobrze nawilżoną, ze względu na wodę stojącą i dość równy, płytki blat na dnie. 

Mam dw kije na pletce, dwa na żyłce i jestem zły, że nie mogłem tego przetestować jakoś. Zastosowałem też dwa nowe rozwiązania przy koszyczkach, nie łowiłem tak i jak się będzie plątać to będzie jedna wielka d... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dziś fatalne losowanie. na tzw "plaży" . Ogólnie 6te miejsce jak na debiutanta i amatora wędkarskiego nie jest tak źle. ???

Najważniejsze, że rywalizacja w tym roku mnie wkreciła trochę i chyba zacznę bawić się w zawody. Mimo niskiej frekwencji poziom bardzo wysoki. Brawo dla zwycięzców i mam nadzieję, że do zobaczenia w niedalekiej przyszłości ???

 

IMG_20191020_084128.jpg

IMG_20191020_145634.jpg

IMG_20191020_145713.jpg

IMG_20191020_145620.jpg

IMG_20191020_075700.jpg

IMG_20191020_075709.jpg

IMG_20191020_145839.jpg

IMG_20191020_145841.jpg

IMG_20191020_075657.jpg

IMG_20191020_084124.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Administrator

W sumie ostatni wpis z wynikami Kostrzyny powinien być tutaj, no aleee... 

Ja jako, że jestem poniekąd emerytowanym zawodnikiem, nie powinienem łowić już wyczynowo w tym roku to... 

No qurła złamałem się i po namowie Darka wystąpię bez spiny, okazjonalnie w swoje urodziny tutaj... Screenshot_20200708_175300.jpg.caefe823e07e71473857c8ee39b51bd1.jpg

Zastanawiamy się też nad tym, z tym, że tutaj należałoby wygrać, a my wstępnie mamy zaplanowana na ten czas druga turę Extru Vs MM... FB_IMG_1594223660365.jpg.c37dda3051280448a55472583819a822.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...