Skocz do zawartości

Alkohol w przynęcie


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Pierwszy raz w tym roku zdipowałem przynętę alkoholem.  W specjalnym słoiczku orzecha tygrysiego zalałem trunkiem wysoko procentowym Jim Beam.
Orzech tygrysi jest bardzo słodki i na niektórych wodach jest tzw. "hiciorem" przy połowie głównie karpi.

Wczesną wiosną na łowisku specjalnym u znajomego, wtedy jeszcze  łowiłem na orzecha tygrysiego zalanego zwykłą wodą miałem  na niego bardzo  dobre wyniki. Jak karpie weszły w łowisku to przeważnie wybierały orzeszki na włosie.

Gdy wpadłem na "genialny" pomysł zalania orzechów słodkim trunkiem od tego czasu na tą przynętę nie miałem brań. 

Przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już czytałem do dipowaniu przynęty alkoholem, ale skutek był taki sam jak u Ciebie. Skończyło się bez brań. Myślę, że to nie przypadek. Alkohol to raczej trucizna i raczej ryba się na to nie połasi. Ciekaw jestem co o tym powiedzą inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne zdanie niż koledzy wyżej.B|

Otóż moją karpiową przynętą nr 1 w tym sezonie był właśnie orzech tygrysi w zalewie Brandy. Zakupiłem go przez pomyłkę, bo myślałem, że to zwykła zalewa, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. 

Tak więc w tym sezonie to był mój killer. Zresztą poczęstowałem kilkoma sztukami moich kolegów po kiju i też mieli jakieś wyniki. 

Za tydzień o ile pogoda nie spłata figla będę miał jeszcze raz okazję, żeby się przekonać o skuteczności tej przynęty i zalewy alkoholowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To widocznie zły trunek dodałem, albo zbyt krótka fermentacja była xD Ja tam szarpnięcia nie miałem nawet na taki wynalazek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku zalałem kukurydzę Cukk wiśniówką, Wszystko w myśl zasady, że to, co ja lubię, polubią i ryby. Niestety kukurydza się skurczyła, stwardniała, Brań brak.

Widzę jednak w alkoholu potencjał, ale musi być go dosłownie odrobinka. Ja dałem dość dużo i chyba dlatego była klapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...