Skocz do zawartości

Kociołek


Bebzon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi za mną kociołek. Taki żeliwny, na ognisko. Na posiadówy, głównie te wędkarskie.

Może ktoś posiada i da parę rad, bo nie wiem, czy:

1. Emaliowany od wewnątrz, czy nie?

2. Z trójnogiem do wieszania, czy bez? Bo dokręcane nóżki to mus.

3. Zasada: ile pysków do szamy, tyle litrów pojemności kociołka ma rację bytu?

A gdybyście jeszcze podali jakieś konkretne propozycje, ewentualnie sprawdzone przepisy, to byłbym kontent. :)

PS. Poczytałem pana neta. Rady rodem z RODos są fajne, ale mało styczne z takim traperskim podejściem. No, nie wyskoczę do spiżarni po cukinię w sukience z ząbków marchewki, okraszonej woalem cebulki, z lekką nutą aromatu oliwek przełamanych smakiem niedojrzałego agrestu. Ewentualnie mogę doprawić pokrzywą albo sklepanym komarem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko opieram na własnym doświadczeniu w gotowaniu ale nie traperskim tylko dobrze przygotowanym, wszystkie składniki kupione z dobrych źródeł. Gotowanie przemyślane i przygotowane czytaj nie traperskie, w DUŻYM kotle.

1. Tak.

2. Bez wieszania - kociłek jest duży to i stelaż ciężki oraz duży czyli niewygodny w transporcie a sam kociołek swoje waży.

3. Zależy co chcesz robić jak klasycznie boczek, kapustę  czy inne wywary typowo kociołkowe to im większy tym lepszy ale trzeba mieć umiar, ja robiłem jedzenie na 20 osób więc wiesz :D Było syto dla każdego ;)
Licz się z tym, że każdy chce zjeść a każdy szczególnie przy ognisku i miłym towarzystwie.

Przepisy: głownie z internetu na boczki, gulasze i inne takie specjały ale przepis nie jest najważniejszy, najważniejsze są dobre składniki i pilnowanie kociołka. No i nie zapominajmy o atmosferze. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...