Jump to content

Strona dlaRyb.pl wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego portalu. Więcej informacji

Grendziu

Pokrowiec do wędek

Recommended Posts

Grendziu

Dobry pokrowiec do wędek to połowa sukcesu w ich chronieniu. Dobór jest niezwykle trudny. Mamy pokrowce sztywne, miękkie, jedno lub wielokomorowe, tuby specjalne, do wędek jedno, dwu lub trzy składowych.

Sam posiadam ostatnio dwa pokrowce sztywne cztero  komorowe MILO - i oprócz wędek mam tam podpórki do wędek jakieś ramiona. Jeden z nich zawsze wkładam do auta, w zależności czy idę na białe ryby czy na spinna. Jak dla mnie ok, no może bym się trochę przyczepił co do szerokości miejsca na kołowrotki, ale generalnie bardzo funkcjonale.

Co Wy byście zaproponowali?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ArekH

Osobiście posiadam 3 pokrowce (od zebrało się przez lata ¬¬) Jako główny służy wypust Dragona. 3 komory, lekko usztywniane ścianki, dodatkowa kieszeń na parasol lub podpórki. Niezwykle pojemny i starannie wykonany, mój służy już 3 lata bez jakiś wyraźnych śladów użytkowania. Drugi to pokrowiec Behr. (jak na zdjęciu tylko 2 komory). Jest krótszy od Dragona Posiada po bokach 4 kieszenie + długą na podpórki. Transportuję w nim moje krótkie feederki 330cm. Dużą jego zaletą są właśnie kieszenie. Na upartego można się obyć bez dodatkowej torby. Trzeci to zwykły jednokomorowiec, staruszek, ostał się z poprzednich sezonów. Patrząc na ofertę teraz dostępną, jakbym miał wybierać to zastanawiałbym się poważnie nad pokrowcem typu karpiowego. Wg. mnie świetnie chroni kije nawet uzbrojone. Kołowrotki mają swoje miejsce. Ale jest to jednak spory pokrowiec i musimy tu rozważyć nasze możliwości transportowe. 

pokrowiec.jpg

behr.jpg

karpiowy.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Grendziu

Na zdjęciu świetnie się prezentuje ten Behr - też pewnie będę szukał jakiegoś karpiowego za jakiś czas, pod duże młynki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
ArekH

Patrz na wypusty Anaconda. Mają dość ciekawe w rozsądnych pieniążkach. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Grendziu

Zamówiłem Daiwa Tournament 2+2 Rod Feeder Holdall 196cm, a zasadzie Aga ma mi sprezentować na imieniny i święta ???, więc chyba byłem bardzo grzeczny?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


Wydawcą portalu dlaRyb.pl jest:

FUNDACJA "DLA RYB"
BOGUNIEWO 45, 64-610 BOGUNIEWO
Nr Konta: PKO BP 64 1020 4128 0000 1202 0123 2578
KRS: 0000613501 NIP: 6060096225 REGON: 364237131
https://dlaRyb.pl; e-mail: fundacja@dlaRyb.pl; tel.: 61 307 99 99
×

Important Information

guest_terms_bar_text_value