Skocz do zawartości

Niekonwencjonalne wyprawy na ryby


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Zacznę od tego, że mija 3 tydzień i nadal mi się nie chcę...
No to i trochę zaczynam wymyślać. Na początku tego sezonu chciałem jechać na wyprawę życia po Polsce rzekami, w sumie nie wyszło nie pierwszy raz, to jest logistyka na min 10 dni, a jednak aby tyle się wyrwać z codziennych obowiązków, łącznie od rodziny to trzeba być jednak niezależnym w jakiś sposób. Nie mam ciśnienia, więc czy zrobię to za rok, czy xxx czasu jeśli dożyję to będzie fajnie, bo marzenia są po to aby je spełniać.

Niedawno dostałem zaproszenie na Rugię, nie kupiłem tego, choć oferta była dość fajna i przygoda pewnie też, niestety moje myśli płyną w kierunku ostatnio łososia, no i zaczynam coś czytać, edukować się w tym kierunku.

Czy do tego dojdzie i kiedy, nie wiem, ale najważniejsze jest mieć cel, a jak jest cel, to ja prędzej czy później tego próbuję :)

https://www.wladek.pl/wedkarstwo/cennik-ile-kosztuje-wyprawa-na-lososie.html

Czytając dalej te ofertę:
http://www.wyprawynaryby.pl/

Przypomniało mi się właśnie, jak chciałem zabrać rodzinkę do Laponii, jeden dzień z rodziną, jeden dzień na rybach, w sumie to już nie pamiętam czemu nie pojechaliśmy, pamiętam dobrze, że przeryłem wtedy wszystkie oferty domków, no i co... I dojadę tam kiedyś czy nie?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że też myślałem nad wyprawą do Finlandii przez Litwę, Łotwę i Estonię. Kawał drogi, ale liczy się przygoda.

... ba! Nawet rozważałem czy nie objechać całego Bałtyku.

Jednak tegoroczna wyprawa w środku lata do Danii i brak pogody skutecznie studzi moje zapały.

I na przyszły rok wstępnie planuję coś stabilniejszego pogodowo i cieplejszego: zjechać do Wenecji, przeskoczyć do Monaco, przejechać wybrzeżem Francji do Barcelony i powrót przez Szwajcarię. Myślę, że 14-16 dni powinno wystarczyć. 

Wiadomo łowienie po drodze.

Wstępne plany są, zobaczymy ile z tego wyjdzie. Jeszcze kawał czasu i wszystko może się zmienić... a jesienią chociaż raz na Rugię, bo blisko ?

@Grendziu czy to jest niekonwencjonalne? ?

Edytowane przez Hotpoint
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
6 godzin temu, Hotpoint napisał:

Dodam jeszcze, że też myślałem nad wyprawą do Finlandii przez Litwę, Łotwę i Estonię. Kawał drogi, ale liczy się przygoda.

... ba! Nawet rozważałem czy nie objechać całego Bałtyku.

Jednak tegoroczna wyprawa w środku lata do Danii i brak pogody skutecznie studzi moje zapały.

I na przyszły rok wstępnie planuję coś stabilniejszego pogodowo i cieplejszego: zjechać do Wenecji, przeskoczyć do Monaco, przejechać wybrzeżem Francji do Barcelony i powrót przez Szwajcarię. Myślę, że 14-16 dni powinno wystarczyć. 

Wiadomo łowienie po drodze.

Wstępne plany są, zobaczymy ile z tego wyjdzie. Jeszcze kawał czasu i wszystko może się zmienić... a jesienią chociaż raz na Rugię, bo blisko ?

@Grendziu czy to jest niekonwencjonalne? ?

Coś w ten deseń, zwiedzanie i łowienie. Jeden wypad rocznie z rodziną i wędką, drugi bez, tylko łowienie. Przede wszystkim z łodzi i spinn mimo wszystko ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem pierwszy krok. Kupiłem tanią Okumę  Azores 6500 do grubszego morskiego spina. Rozważałem też Daiwę Saltist, ale waży 120 g w tym rozmiarze więcej, więc ją odpuściłem. Kilka dni łowienia w skali roku powinna wytrzymać.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...