Skocz do zawartości

Łowisko Grębów


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Emocje opadły, takie małe podsumowanie z mojego punktu widzenia.
Jadąc na zawody ... pada.
Rozmawiamy z [mention=722]Grzes77[/mention], żeby choć na czas rozstawienia stanowisk przestało padać.
Pogoda dopisała i przed zawodami troszkę ustał deszcz, a potem ...
Całe 5 godz. padało 
Zajechaliśmy, powitanie, losowanie i wspólne uczczenie 11 listopada:
75100693_2788019537908406_2632456391398260736_n.jpg.e67be3f8df99839f721a47422f95d03f.jpg
 
Zdjęcie zapożyczone z profilu pana Stasia z FB.
Udało mi się wylosować miejsce po lewej stronie pomostu stanowisko 14, a po prawej stronie na 13 przyszły zwycięzca zawodów.
"Można nęcić" i zaczynamy.
Miałem przygotowane trzy rodzaje zanęty.
MMM czysty, druga zanęta to MMM z dodatkiem niewielkiej ilości pelletów 2 mm owocowych+krill, oraz trzeci pellet krill z małym dodatkiem MMM.
Zaczynam zestawem z koszykiem 60 gram, bardzo daleko na kuku z zestawem przelotowym.
Obserwuję kilka obcierek, niestety nie do zacięcia.
I to mógł być błąd, bo dopiero po tym jak zamocowałem koszyk na stałe doczekuję się pierwszego brania i pół godziny później drugiego.
Nie wiem i tego się nie dowiem , czy te obcierki to były niezacięte brania, bo jednak rozciągliwość żyłki na dystansie około 100 metrów gasi sygnalizację.
Nic to ... u mnie brania zanikły, a koledzy po prawej stronie pomostu klepią karpie jednego za drugim.
Tej bezsilności na zawodach nienawidzę.
Próbuję wszystkich pomysłów jakie tylko do łba mi przychodzą, ale nie ma efektów.
Blanku nie ma to jest najważniejsze, choć do przeanalizowania jest tak wiele spraw, że szok 
Koniec zawodów i ważenie.
Jako, że kolega z mojego sektora stojący po lewej ma dwa karpie i jesiotra, swoich nie ważę i je od razu wypuszczam.
Szybko się pakuję i idę pomóc chłopakom, którzy mają kawał drogi do przejścia.
Biorę [mention=4]elvis[/mention] pokrowiec i jak doszliśmy do parkingu to myślałem, że mi ramię odpadnie.
W dobie wędek węglowych nie wiem z czego są te jego wędki ... leszczyna by była chyba lżejsza!
Jedzonko, dekoracja i do następnego razu.
Wielkie dzięki za kolejną zajebistą przygodę.
Głowa aż boli od analizowania wyników, techniki, przyczyn takiego, a nie innego zachowania karpi ...
Było rewelacyjnie :beer1:
75388296_2788019074575119_1745170518035660800_n.jpg.14a8783ec0d454d1aeafd1518d40473e.jpg
 
Paweł, dzisiaj jak rozkładem sprzęt do suszenia to wylałem ze dwa litry wody z pokrowca.
W fotelu też była woda jak to rozłożyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, dzisiaj jak rozkładem sprzęt do suszenia to wylałem ze dwa litry wody z pokrowca.
W fotelu też była woda jak to rozłożyłem.

Sprzęt już wysuszony, rano u siebie w pracy zaniosłem na węzeł ciepła, a tam ze 35st.C. Jak wróciłem z Sandomierza przed godziną ,wszystko suche. Szkoda że nie da się tam wjechać autem bo z tyłu wilgotno jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Termin lipa, nie dojść, że będę po moich imienino-andrzejkach, to jeszcze mam dyżur na 14:00, więc nie dam rady a powiem szczerze, że możnaby tam się  jeszcze wybrać, będę trzymał za Was kciuki, jak się zdecydujecie :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tutaj, bo w tym temacie są opisane nasze próby rzutowe wraz z @Grzes77.

Troszkę pijanym już to na szybciutko powiem, że chodzi o zwiększenie zasięgu rzutu podajnikiem do methody, za pomocą "dosztukowania" rurki antysplątaniowej.

Cytat z innego forum bo już padam:

 

Cytat

Cytat: Luk w 02.12.2019, 08:43

Jeżeli zarzuty byłyby nawet o te 5 metrów dalsze


Można się zdziwić.
Przetestowałem, nie tak jak trzeba, bo nie to było wtedy moim priorytetem.
Wędka 4,2 kołowrotek BlackPit 6000 Spro, żyłka 0,30 koszyk mikado 60 gram z zamontowaną rurką za pomocą rurki termokurczliwej, elektrycznej.
Notabene nie zdaje ona egzaminu w połączeniu "do czoła", czyli takim, że jeden element jest obok drugiego, a nie zachodzi na siebie.
Osiągałem powtarzalne 100 metrów.
Pomyślałem, że na zawody kupię cieńszą żyłkę, to i bez rurki tyle machnę.
Na żyłce 0,26 osiągnąłem tylko 95 metrów tym samym sprzętem, koszyk ten sam 60 gram bez rurki.

Łot taka historyja.

 

A o co mi biega to napiszę kiedy indziej B|

Edytowane przez PawelL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie ten film:

Węgierscy mistrzowie łowią na Ukrainie (wystarczy wpisać na YT frazę "Dome Gabor Ukraina). Łowią na dystansie  do 120m, każdy na inny rodzaj podajnika, a Dome Gabor na ten pokazany przez @Hotpoint. Ostatnio przeglądałem tego typu filmy, bo muszę znaleźć "złoty środek" na łowienie +100m :champagne-2010:

Na tym filmie strasznie im to łatwo przychodzi, cuk i podajnik zapitala hen hen daleko :icon_arrow1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że jestem tym zainteresowany, ponieważ również zależy mi na regularnym rzucaniu ok. 100 m.

Pytanie: jaka jest optymalna długość rurki.

Ktoś robił doświadczenia?

‐--‐---‐----------------------

Edit: znacie źródło rurek z tworzywa takich jak używa się w koszykach / rurkach antysplątaniowych?

Edytowane przez Hotpoint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...