Skocz do zawartości

Wyciek do Wisły


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Jak jest naprawdę? 

Bo na Twitterze mam już dość oczerniana i fake newsów pomiędzy stronami politycznymi. 

Będąc nad zalewem wiślanym, chwilowo łowiąc wszyscy byli zaniepokojeni, że ryb nie będą już jeść. 

Itd, itp. Szukam informacji czysto środowiskowych, co i jak będzie etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu nie było do 2012 roku? Dziwne bo syf płynął i nikt nic nie podawał w TV. No dobra bez polityki i im podobnych.

 

Badania wody:

http://www.gios.gov.pl/pl/aktualnosci/610-aktualne-badania-fizykochemiczne-wody-w-wisle-po-awarii-sciekowej

 

Prawdopodobny powód wycieku:

https://www.rmf24.pl/fakty/news-trzaskowski-problemy-w-czasie-budowy-mozliwa-przyczyna-awari,nId,3183260

 

 

Czy ktoś mądry mi powie dlaczego awarii uległa też druga rura w mniej niż dobę?

Edytowane przez NPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
31 minut temu, NPC napisał:

 

Czy ktoś mądry mi powie dlaczego awarii uległa też druga rura w mniej niż dobę?

A to nie jest tak, że jak wysiadł jeden kolektor, to jak przenieśli moc na drugi, to ten drugi mógł zostać przeciążony w nieodpowiedni sposób i wtedy klęknął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grendziu napisał:

A to nie jest tak, że jak wysiadł jeden kolektor, to jak przenieśli moc na drugi, to ten drugi mógł zostać przeciążony w nieodpowiedni sposób i wtedy klęknął?

Oba w teorii miały mieć taką samą średnicę, wytrzymałość. OK nie znam się na ściekach i budowlach kolektorów więc jak jest koś mądrzejszy niech mnie poprawi.

I nazwę tematu bym zmienił na wyciek do Wisły bo Wisła się do rur nie wdarła - chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagonka polityczna zawsze znajdzie jakąś sobie ofiarę. Kiedyś byłem przy tym zrzucie z kumplem jak jeszcze nie było tych kolektorów i ścieki szły centralnie do rzeki i przyglądaliśmy się jak dziadki pomiędzy pływającymi klockami ryby łowią i wcale nie wracały z powrotem do Wisły tylko do sadzyka. Narzekali jeszcze że jakieś skur.... kondony i podpaski wrzucają do ścieków i im się na żyłkach czepiają. A teraz wielkie mi halo.:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagonka polityczna zawsze znajdzie jakąś sobie ofiarę. Kiedyś byłem przy tym zrzucie z kumplem jak jeszcze nie było tych kolektorów i ścieki szły centralnie do rzeki i przyglądaliśmy się jak dziadki pomiędzy pływającymi klockami ryby łowią i wcale nie wracały z powrotem do Wisły tylko do sadzyka. Narzekali jeszcze że jakieś skur.... kondony i podpaski wrzucają do ścieków i im się na żyłkach czepiają. A teraz wielkie mi halo.
Nie wiem czy piszesz poważnie, ale mam podobne zdanie i takie same spostrzeżenia. Dodam , że to właśnie przy kolektorach było najwięcej wędkarzy i ryb jednocześnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elvis, poważnie piszę. Na prawdę tam byłem i to co opisałem widziałem na własne oczy. Nie wytrzymaliśmy tam za długo bo za dobrze nie pachniało, ale z 15 minut poobserwowaliśmy co się tam przy tym zrzucie dzieje, ryb tam była masa i nikomu nie przeszkadzało w jakich warunkach pływają, wszystko pakowane było do siatek i toreb. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
15 minut temu, elvis napisał:

@Semi , również tam bywałem. Zresztą do dzisiaj są tam chyba jeszcze w okolicach legalne zrzuty ścieków, które nikomu nie przeszkadzają.

 

 

No ale one chyba są jakoś monitorowane, czy jest inaczej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale one chyba są jakoś monitorowane, czy jest inaczej? 
Nie wiem, ale to niewielkie zrzuty z pojedynczych instytucji czy ulic.
Być moze coś się ostatnio zmieniło, ale jeszcze dwa lata temu były takie choćby w okolicy Czerniakowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...