Skocz do zawartości

Sprzęt i akcesoria. Droższy oryginał? Czy tańszy zamiennik?


ArekH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś rozpakowałem podajniki Jaxona jak w moim poście wyżej. To mój ich pierwszy zakup. Na dzień dobry, nie mam zastrzeżeń co do części plastikowej. Fakt nitowane obciążniki mogą być ciut zdeformowane. Można to zredukować dociskając na równym blacie. Po drugie, ciasno osadzone krętliki. Można momentalnie to poprawić ściskając oczko krętlika wchodzące w podajnik. Nie twierdzę, że jakościowo to te same produkty. Ale użytkowo niemal porównywalne. Jeśli ktoś ma parcie na firmę, to dla tych polecam ten produkt, na trudne łowiska z wieloma stratami! Dla oszczędnych? Doskonale się sprawdzi w każdej sytuacji po niewielkich poprawkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Administrator
41 minut temu, suwi napisał:

zamiast kupować drogą ziemię czy moze być tani zamiennik np. z biedronki przetarty przez sito ??? ??? ???

Najtańsze to są kretowiska na łące niczym ziemia bełchatowska :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, jak chcę kupić coś nowego, to zawsze idę po taniości. Rozumiem, że są podejścia, że lepiej raz, a dobrze. Niestety zbyt wiele razy kupowałem coś, czego potem w ogóle nie używałem. Wychodzę więc z założenia, że najpierw po taniości, a jak się okaże to dobre, to lecę po jakości.

Z racji wykonywanego zawodu trochę się znam na gruncie i wiem, że można dużo zaoszczędzić. Jak trafiłem na odpowiedni grunt, który nadawał się do użycia jako glina wędkarska, to nabrałem ze 30 litrów. Tak samo z ziemią bełchatowską. Jest to po prostu humus. Można go sobie wykopać w okolicach podmokłych terenów. Jak widzimy czarne kopce kretów, to bierzmy łopatkę i wiadro w łapy i w teren :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem z wpisem specjalnie na Dominika.

Więc tak. Nie kupuj ziemi ogrodniczej szczególnie nawożonej i o nieodpowiednim ph. Lepiej tak jak piszę Dominik nakopać neutralnej ziemi z kretowiska, ale tu też trzeba uważać na i inne odchody. Ziemia do kwiatów to zazwyczaj próchnica i nie wszędzie się nadaje. Jest za lekka. To powinien być czarnoziem a nie czysty torf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. Ziemia do kwiatów się po prostu nie nadaję. Ta ziemia ma lub może mieć dodatki w postaci nawozów i innych świństw, które mogą wręcz odstraszać ryby. Szkoda kasy. Żadna w tym oszczędność. Lepiej wydać kilka PLN na paliwo do auta i pojeździć po okolicy w poszukiwaniu czarnych kretowin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...