Skocz do zawartości

Zanęta na grubego leszcza


Deff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Na pewno będzie Ci trudno zlokalizować duże leszcze w jeziorze rogozińskim. Ja tam nie wiem gdzie one tam są, pewnie bym wybrał jezioro Czarne pod to lub margonińskie... 

Jeśli masz dużo czasu to spróbuj 3 dystanse. Za trzcina, jakiś 40metr i potem może jeszcze dalej. A najlepiej jeśli będziesz od Owczych to szuka rowu po korycie rzeki? 

Co do makaronu. Zagotuj wodę. Na 2/3 minuty do wrzątku i go opłócz aby zahartować a potem wysusz. On musi być  tzw pół twardo. I koniecznie makaron kolanka robimy tuż przed rybami, bo będzie za miękki. 

Możesz zmodyfikować go np czosnkiem. 

Pytałes o Dipy koncentraty, melasa, kopromelasa. Neutralne i bardzo skuteczne na większości wód. 

Połamania:lapeche:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie Ci trudno zlokalizować duże leszcze w jeziorze rogozińskim. Ja tam nie wiem gdzie one tam są, pewnie bym wybrał jezioro Czarne pod to lub margonińskie... 
Jeśli masz dużo czasu to spróbuj 3 dystanse. Za trzcina, jakiś 40metr i potem może jeszcze dalej. A najlepiej jeśli będziesz od Owczych to szuka rowu po korycie rzeki 
Co do makaronu. Zagotuj wodę. Na 2/3 minuty do wrzątku i go opłócz aby zahamować a potem wysusz. On musi być  tzw pół twardo. I koniecznie makaron kolanka robimy tuż przed rybami, bo będzie za miękki. 
Możesz zmodyfikować go np czosnkiem. 
Pytałes o Dipy koncentraty, melasa, kopromelasa. Neutralne i bardzo skuteczne na większości wód. 
Połamania:lapeche:
Melase dzisiaj dostałem właśnie od jakiegoś Pana nad wodą jak byłem obczaić miejscówkę na jutro :) okazało się że pracuje przy produkcji pasz w Boruchowie i na próbę dał słoik melasy buraczanej facet z pod Warszawy i proponował BIG baga kukurydzy


Wysłane z mojego Mate 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś na jaką metodę chcesz łowić. Skoro @Matthew C przywitał się i napisał, że wędkuje na feeder i rozumię, że z Tobą, to domniemam, że i Ty. W tym wypadku makaron odpada, no chyba, że do nęcenia, z haka będzie spadał.

Leszcze lubią pojeść i to na słodko, nie będzie błędem użycie sporej ilości konopi, kuku, pelletów, no a przede wszystkim kaster, biały i cięte gnojaki. Systematyczność podawania takich kąsków powinna prędzej czy później przynieść konkretne okazy :champagne-2010:

A i jeszcze jedno, leszcze przeważnie lgną do aromatu czosnku, na "mojej" zaporówce lubią aromat ambrozji z FB, lub z tej samej firmy fermentowaną kukurydzę :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kombinujesz z zanętą leszczową i próbujesz ją "dopalić" to dodałbym jeszcze parzonej kaszki kukurydzianej (robię ją tak, jak to pokazał na swoim kanale wspominany tu "Marek z Leszcza")  Poza tym bywało, że makaron trzymałem w dipach p. Bartona (świetne zapachy i też się sprawdzały, mówię sprawdzały - bo ostatnio nic mi się nie udaje na rybach ;-)

Edytowane przez grych
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...