Skocz do zawartości

Skrętka


Tomasz Karbowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupujemy spieniacz do kawy z Ikea ło taki jak na pierwszej focie.

Psujemy go ło tak jak na drugim zdjęciu.

Na żyłce robimy byle jak zawiązaną pętle, a w podwójnej skrętce to nawet nie trzeba.

Robimy Bzyyyyyk.

Teraz ja nie mam na fotce łącznika i posłużyłem się śrubokrętem do podważenia na środku żyłki, aby się skręcała. Normalnie biorę łącznik w zęby i samo się robi.

 

spieniacz.jpg

spieniacz1.jpg

spieniacz2.jpg

spieniacz3.jpg

spieniacz5.jpg

spieniacz6.jpg

skrętka7.jpg

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.ikea.com/pl/pl/p/produkt-spieniacz-do-mleka-czarny-50301166/

Spieniacz można kupić wysyłkowo! Koszt całe 5 zł.

 

Proponuję także przyjrzeć się przy okazji torbie, o której pisał Azymut na sąsiednim forum.

Do siatki czy na kosz do podbieraka jak znalazł:

https://www.ikea.com/pl/pl/p/dimpa-torba-przezroczysty-10056770/

Edytowane przez PawelL
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwuje szmatowatość żyłki i dowiązuję fluorocarbon 0,23, tak dobry metr. Na tym robię skrętkę i jest pikobelo. No i dodatkowo mamy jakąś tam ochronę przed przetarciami. W sumie to głównie dlatego zacząłem stosować końcowy odcinek FC.

Musze zrobić skrętkę spieniaczem na FC. To dopiero skrętuchna jak ta lala będzie ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Dopiero wczoraj miałem okazję przetestować to co zrobiłem. Okazało się, że wszystko jest ok, tylko jedno splątanie, ale to pewnie w trakcie zwijania zestawu. To nawet nie było jakieś splątanie tylko przełożenie żyłki jeden raz za koszyczkiem. Zastosowałem się do Waszych wszystkich porad i skrętka zadziałała jak trzeba. Ostatecznie ma długość około 3cm od koszyczka, bez łącznika do przyponów. Zastosowałem łączenie pętla w pętle. Zestaw na żyłce głównej 0,22 mm tak jak pisałem wcześniej. Zauważyłem, że w trakcie łowienia skrętka tak się układała, że bardziej odstawała od koszyczka niż zaraz po zrobieniu samego zestawu. Nie wiem dlaczego tak się działo, ale to i dobrze. Dzięki wszystkim za pomoc.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 29.09.2019 o 21:01, Semi napisał:

Nie wiem jak to wychodzi na wodach stojących, bo nie łowię, ale ja w rzekach nie mam splątań wogóle. Skrętkę robię o połowę krótszą niż Wasze z fotek, nie stosuję żadnego łącznika, łączę przypon ze skrętką pętla w pętlę, no i stosuję grubsze żyłki główne, 0,25-0,26 mm, do tego blokuję palcem żyłkę przed wpadnięciem koszyka do wody, żeby się zestaw wyprostował. Nie przypominam sobie żeby mi się w ciągu ostatnich dwóch lat splątał zestaw ze skrętką, jak już to chyba przy wyjmowaniu zestawu z wody.

 

Wczoraj na rybach przetestowałem skrętkę zgodnie z twoją podpowiedzią, znacznie krótszą.

7 godzin łowienia i ani jednego splątania!

Dzięki wielkie za podpowiedzi co do długości.

Mój zestaw to skrętka około 6-7 cm. na żyłce 0,26 mm, ale podwójna skrętka.

Działą :beer1:

Edytowane przez PawelL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...