Skocz do zawartości

Skrętka


Tomasz Karbowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam używam feeder linka bez skrętki i mi się nic nie plącze. Skrętka do FL potrzebna tylko jak się używa jakiegoś łącznika do szybkiej wymiany przyponu, jeśli łączymy go z zestawem pętla w pętle, to skrętka niepotrzebna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety albo stety na zawodach jakich byłem w tym roku wymagali skrętki i tylko skrętki. Dlatego chcę to dobrze opanować bo  w sumie to dobry patent.
Nie wiem co to za dziwne zasady.
Regulamin organizacji sportu wędkarskiego jednoznacznie stanowi, że skrętka jest jednym że sposobów montażu zestawu. Ważne żeby zestaw był przelotowy i nie posiadał dodatkowego obciążenia. Jeśli zawody były przeprowadzane wg wspomnianego regulaminu to każda inna interpretacja jest nadinterpretacją.
Ktoś źle zrozumiał zapis, że skrętka może być jedynym elementem antysplataniowym pod warunkiem, że jest wykonana z żyłki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonując skrętkę zwróćmy uwagę by była jak najciaśniejsza. Luźna, bardzo szybko się niszczy. Ciasność (gęsty splot) dodaje jej sztywnowści. Polecam też węzeł za pętelką do przyponu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, elvis napisał:

Nie wiem co to za dziwne zasady.
Regulamin organizacji sportu wędkarskiego jednoznacznie stanowi, że skrętka jest jednym że sposobów montażu zestawu. Ważne żeby zestaw był przelotowy i nie posiadał dodatkowego obciążenia. Jeśli zawody były przeprowadzane wg wspomnianego regulaminu to każda inna interpretacja jest nadinterpretacją.
Ktoś źle zrozumiał zapis, że skrętka może być jedynym elementem antysplataniowym pod warunkiem, że jest wykonana z żyłki.

Pewnie chodzi o ten zapis.

7.1. Każda wędka używana w czasie zawodów powinna posiadać wędzisko, żyłkę lub plecionkę, koszyk zanętowy o wymiarach – średnica max 5 cm i długości max 7 cm 9 umieszczony przelotowo na żyłce głównej, zastopowany dowolnym stoperem lub krętlikiem. Zabrania się stosowania tzw. zestawów antysplątaniowych. Jeden haczyk uwiązany na przyponie o rozmiarze max. do 7 mm między grotem, a trzonkiem (nr 10). Odległość dolnej krawędzi koszyka zanętowego do grotu haczyka wynosi minimum 50 cm. Długości wędziska max. do 4,5 m. Sygnalizatorem brań jest szczytówka. Używanie jakichkolwiek innych sygnalizatorów jest zabronione. W porze nocnej dopuszcza się umieszczenie na szczytówce małych źródeł światła.

W takim razie jak jeszcze można zamontować przelotowo koszyczek, bez rurki i żeby się nie plątało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Tomasz Karbowski napisał:

Pewnie chodzi o ten zapis.

Tomek, Ty słuchaj @elvis On jadąc na rowerze, pod dupą ma RAPR. Kładąc się spać, pod poduszką. Anka kiedyś chciała Mu go wyrzucić, to zagroził jej brakiem sexu dośmiertnie. :D

  • Like 1
  • Haha 4
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrętkę robię od wielu, wielu lat, ale jeszcze nigdy nie widziałem tak zajebistych skrętek, jakie robi @PawelL.

Mógłby on zdradzić tu swój "patent", ale widzę, że się on z tym nie wychyla :D, jak nie zrobi tu sesji zdjęciowej i nie pokaże jak to robi, to będę chciał zrobić kiedyś materiał z jego udziałem, bo ma on zacny patent na ten zestaw :champagne-2010:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...