Skocz do zawartości

Jak necic jesienią


suwi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam trochę wpadłem z obiegu przez pół roku jakoś oglupialem Co polecacie na jesienne zasiadka Takie jak teraz? Ja chciałem ostatnio w sobotę iść w minimalizm jesienny (nie zimowy)  spalismy po okolo kilogram kuku gotowane i pół kg pelletu 3 brania dwie ryby na 6 wedek karp 7kg i karas około 1kg Znajomi sypali bardzo obficie kuku pellet i kulki na 12 wedek 2brania 1ryba ponad 13 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się mądrzyć, bo sam niewiele wiem (biorąc pod uwagę "ogrom" ryb jaki padł w tym roku na moje wędki ;) ), ale tak jak @Grendziu mówi - lepiej mniej ziarna, ale za to dałbym trochę więcej "mięska". Ryba szykuje się do zimy i wydaje mi się, że potrzebuje czegoś wartościowszego o tej porze roku (nie łowię raczej na komercjach i tam nie wiem, czy to ma znaczenie)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MjMaciek napisał:

Zrób dwa miejsca i zastosuj dwie taktyki tak jak opisałes.

Jak Macieju napisałeś tak chyba zrobię nastepnym  razem 

Nigdy nie walilem ogromnych ilości dla mnie 5 kg na dwie wędki to już naprawdę dużo a znam chłopaków co sypia po 10 na wędkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 godziny temu, grych napisał:

Nie chcę się mądrzyć, bo sam niewiele wiem (biorąc pod uwagę "ogrom" ryb jaki padł w tym roku na moje wędki ;) ), ale tak jak @Grendziu mówi - lepiej mniej ziarna, ale za to dałbym trochę więcej "mięska". Ryba szykuje się do zimy i wydaje mi się, że potrzebuje czegoś wartościowszego o tej porze roku (nie łowię raczej na komercjach i tam nie wiem, czy to ma znaczenie)

Ja myślę, że @suwichce karpie, więc używałbym pelletów drobnych typu halibut, krill, fish na dobrej bazie... Jeśli kukurydza to z puszki. To co ryba nie zje, zgnije itp itp. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko z robactwem też bym poeksperymentował. W dawnych czasach, kiedy czytałem jeszcze prasówkę - ktoś napisał, że karpie w komercjach mimo wszystko uwielbiają białe robaki, co do kukurydzy - pamiętam, że też namiętnie ją nęcił. Oczywiście - dzisiaj należałoby to wszystko umiejętnie wypośrodkować, bo ryby przyzwyczajone są pelletów i innych przynęt podobnej maści.

Co do samej kukurydzy - podpowiedział jak podaje ją na haczyku - zgniata (oczywiście tak, żeby nie spadła), ryba wtedy jest bardziej ufna. Coś w tym musi być, bo przetestowałem to i niejednokrotnie takie podanie tej przynęty ratowało mi tyłek :)  

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...