Skocz do zawartości

Węgorz - metody i techniki łowienia.


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

W zasadzie jedna z najdroższych ryb na naszych słodkowodnych łowiskach, ze względu na swoje niezwykły smak po uwędzeniu bezcenna i poszukiwana przez rybaków. Jest to też ulubiony przysmak kormoranów.

Moją przygodę z tą rybką rozpocząłem bardzo, bardzo dawno temu, najlepszym sposobem był połów na małą rybkę z gruntu.

Zdarzało się, że łowiliśmy węgorze na duży spławik na tzw. "pływanego", w zasadzie to rybka, była tuż nad gruntem. Szukaliśmy rowów gdzie one przebywają, także dobrym sposobem tuż przed zmierzchem był usadowienie rybki z zestawem tuż za trzciną, wtedy to węgorze brały intensywniej.

Węgorze można łowić na rosówki - osobiście nie lubię, bo czasami łowi się "sznurówki" w ten sposób.  Na wątróbkę, pęczek czerwonych i inną padlinę. Wczesną wiosną warto wymieszać suszoną krew z ziemią aby węgorza podprowadzić w łowisko.

Sporo swego czasu ich łowiłem, dzisiaj szkoda mi wędki podczas zasiadki aby typowo nastawiać się na węgorza.

Czekam na Wasze propozycję co do tego jak skutecznie łowić "okrągłego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napiszę może wielu się nie spodobać :) Nęciłem pokrojoną drobnicą i łapałem na martwą rybkę, miałem kilka brań, lecz nie udało mi się zaciąć . Był to sukces i porażka, bo jako jedyny miałem brania ale nie udało się zaciąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...