Skocz do zawartości

Rzeka Wełna


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wykupując nadnotecki okręg możesz łowić na obwodzie Wełny nr 6 i 8 oraz z porozumienia z Poznaniem na obwodzie nr 9 od Jaracza do ujścia do warty . info pewne jak w banku . właśnie dzwoniłem do skarbnika w Chodzieży i dzisiaj dostał dokumenty . całość tych 3 obwodów taka sama jak w 2021 roku czyli 51 Ha wody 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, christhof70 napisał:

wykupując nadnotecki okręg możesz łowić na obwodzie Wełny nr 6 i 8 oraz z porozumienia z Poznaniem na obwodzie nr 9 od Jaracza do ujścia do warty . info pewne jak w banku . właśnie dzwoniłem do skarbnika w Chodzieży i dzisiaj dostał dokumenty . całość tych 3 obwodów taka sama jak w 2021 roku czyli 51 Ha wody 

aha działa w drugą stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
22 godziny temu, Grendziu napisał:

Tutaj widać co wyżej napisałem, w okręgu poznańskim (uwaga pilski to nadnotecki) mogę łowić od Jaracza poniżej

Poniżej wykaz wszystkich wód

https://poznan.pzw.org.pl/cms/3305/wody_pzw

A o Wełnie napisano tak:

"RZEKI I KANAŁY 
- WODY NIZINNE tak VII.97. rzeka Wełna nr 9 15,00 od młyna w m. 
Jaracz do rz. Warty obornicki
Rezerwat „Słonawy” zakaz wędkowania na odcinku rzeki Wełny 
około 1 kilometra od spiętrzenia wody przy młynie Słonawy do 
ujścia do rzeki Warty oraz na prawej stronie rzeki Warty po 100 
metrów w górę i w dół od ujścia rzeki Wełny
Tarlisko ryb łososiowatych na rzece Wełnie od spiętrzenia wody 
w miejscowości Jaracz do ujścia rzeki Flinty w okresie od 1 
września do 31 stycznia"

 

Swoją drogą gdybym nie lubił ludzi z Przynęty to obręb nadnotecki bardziej mi pasuje niż poznański, jeśli będzie zajawka na klenie i będzie brak porozumienia to będzie trzeba kupić dwa okręgi, stety lub niestety mieszkam na pograniczu obu okręgów, a jeżdżę przeważnie w strony północy niż południe na ryby.

@christhof70 nie widzę nic, że mi nie wolno teraz łowić na Wełnie na odcinku"poznańskim" chyba, że to dotyczy , iż na Wełnę można pójść od 1 lutego w rejonie nadnoteckim?

@christhof70 patrz na to, nie ma porzumienia na ten rok to nie ma, ja nie ryzykuje, po przygodzie ze @Zbyszek i @Leszek będę analizować 100 razy gdzie wolno a gdzie nie, a jak widać, nie do końca wszystko jest sprecyzowane i nawet jak bardzo ktoś będzie chciał, to zrobić może łatwo błąd.

Chciałem łowić między Wągrowcem a Rogoźnem, a na tą chwilę pozostaje poniżej Jarcz młyn w kierunku Obornik za wyłączeniem rezerwatu "Słonawy" -  choć te Słonawy są też umowne, bo miejscowość Słonawy nie leży przy Wełnie  :) Natomiast jako "tubylec:" orientuję się o co chodzi pod pojęciem "Słonawy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Grendziu napisał:

@christhof70 patrz na to, nie ma porzumienia na ten rok to nie ma, ja nie ryzykuje, po przygodzie ze @Zbyszek i @Leszek będę analizować 100 razy gdzie wolno a gdzie nie, a jak widać, nie do końca wszystko jest sprecyzowane i nawet jak bardzo ktoś będzie chciał, to zrobić może łatwo błąd.

Chciałem łowić między Wągrowcem a Rogoźnem, a na tą chwilę pozostaje poniżej Jarcz młyn w kierunku Obornik za wyłączeniem rezerwatu "Słonawy" -  choć te Słonawy są też umowne, bo miejscowość Słonawy nie leży przy Wełnie  :) Natomiast jako "tubylec:" orientuję się o co chodzi pod pojęciem "Słonawy".

4. Okręg Nadnotecki PZW w Pile - procedowane, nie podpisane . toć tłumacze ci ,że dzisiaj dostał dokumenty . zadzwoń sobie do pzw poznań 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
36 minut temu, christhof70 napisał:

4. Okręg Nadnotecki PZW w Pile - procedowane, nie podpisane . toć tłumacze ci ,że dzisiaj dostał dokumenty . zadzwoń sobie do pzw poznań 

Przecież dzisiaj nie pójdę kolczykować ryb, bo nie pogoda na to jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, christhof70 napisał:

podobnie jest z Drawą poniżej DPN .gorzowski i nadnotecki 

Znaczy, że żarówy z Piły mogą nawalać moje łososie? Pewnie dlatego, że się dokladają do zarybień.

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...