Skocz do zawartości

Drapieżniki - wątek zbiorczy - dyskusja


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Dzisiaj w ramach pływania i szukania pułapek kłusiwniczych po łowisku zrobiłem też odłowów kontrolny wędka do badań ???

@Kotwic czy to możliwe, że ten duży, gruby okoń jeszcze się nie wytarł, czy po prostu był nażarty i miał problemy z trawieniem ???

IMG_20200408_133758.jpg

IMG_20200408_133922.jpg

IMG_20200408_134256.jpg

IMG_20200408_134446_1.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.04.2020 o 15:59, Grendziu napisał:

Dzisiaj w ramach pływania i szukania pułapek kłusowniczych po łowisku zrobiłem też odłowów kontrolny wędka do badań ???

@Kotwic czy to możliwe, że ten duży, gruby okoń jeszcze się nie wytarł, czy po prostu był nażarty i miał problemy z trawieniem ???

 

Jest bardzo prawdopodobne, że okoń jeszcze nie przystąpił do tarła, albo, że jeszcze tarło trwa.
Gdy mierzyłem temperaturę wody w ostatnich dniach, to w zależności od jeziora wahała się w granicach 5-8 °C.
Ja nie złowiłem jeszcze okonia, więc nie było okazji zrobić sekcji i sprawdzić, ale znajomy wspomniał, że wśród złowionych dwa dni temu okoni, samce były lekko cieknące, a samice jeszcze pełne.

Wśród kilku złowionych płoci, tylko jeden osobnik był lekko cieknący (samiec), reszta bez żadnych oznak przygotowania do tarła.

Zresztą, gdy 2-3 tygodnie temu łowiliśmy szczupaki, nie można było trafić w cieknące ryby obu płci, a warunki pogodowe wydawały się sprzyjające podejściu do tarła.

 

23 godziny temu, Linek727 napisał:

@Kotwic Czy faktycznie okonie mają zdolność do zmiany płci? Gdzieś, coś tam wyczytałem, stąd pytanie.

Z tego co pamiętam, to okoń nie zmienia płci samoistnie. Więc jeśli takie informacje się pojawiły, to może dotyczyło innego gatunku, lub był to efekt eksperymentów i badań naukowych.

 

Jest za to zupełnie sporo gatunków ryb, które w różnoraki sposób zmieniają lub warunkowo ustalają swoją płeć.
Większość z tych ryb, to gatunki morskie, ale są też przedstawiciele ryb z różnych kontynentów i ekosystemów wodnych.
Tutaj krótki artykuł na ten temat:
 

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C27264%2Cokolo-450-gatunkow-ryb-moze-zmieniac-swoja-plec.html

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Administrator

Sandacz smaczny, duży okoń pyszny, szczupak lepszy niż leszcze.... Jak się złapie drapieżnika trzeba zabić, bo nie przeżyję.
1,5mln wędkującyh - jeden weźmie sandacza 1 w sezonie drugi sto lub więcej, czyli uśrednijmy 10 na głowę, przełóżmy to, że sztuka ma 1kg średnio zabieranych ryb, to skąd one mają być...

15mln kg rocznie - (wiadomo statystyka z d...) ale powiedzmy, że tak jest to jak i gdzie łowić te piękną rybę... Sandacze w Szczecinie są jak dorsze w Bałtyku.... Ehhh

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grendziu napisał:

szczupak lepszy niż leszcze

Polemizował bym:P. Sandacz, na szczęście, jest ciut trudniejszą rybą do złowienia niż Szczupak. Najłatwiej go utłuc jak pilnuje gniazda(samiec) jest w tedy bardzo agresywny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja do 15cm zazwyczaj zbroję normalnie w główki jigowe. Rzadko używam dozbrojek. Tylko pytanie, jak głęboka to będzie woda. Jeśli płytko (powiedzmy ok metra) to już przy 10-12cm dozbrojka potrafi być skuteczna. Jeśli chodzi o producenta główek, od długiego czasu Savage Gear dla mnie jest najlepszy, nie niszczy gumy i haki bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...