Skocz do zawartości

Wędki Aventus


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem ostatnio rozkminkę czy Aventusy to rzeczywiście coś nowego czy jednak odgrzewany kotlecik.. 
Czym bardziej kopałem w necie tym bardziej się przekonałem że jednak Guru jako firma jest ok aczkolwiek to taki trochę farbowany lisek.
Kosze i akcesoria z rive, kije daiwy.. jakościowo jest ok ale mimo wszystko mogliby zrobić coś autorskiego (poza walizką na koszyczki i koszyczkami).
Nie to że krytykuję ale wracając do Aventusów a raczej Daiwy Tournament Feeder z ~2014/15 roku - tak, w tamtych czasach już się pojawiły "Aventusy" :)

Całkiem przypadkiem szukając sobie dystansowych kiji wpadłem na filmik Will'a Raison'a - trailer pełnego, płatnego, odcinka.
Z początku byłem przekonany że łowi Aventusem.. trochę nie wyraźnie na tym filmie widać ale to Daiwa Tournament Feeder - był produkowany w dwóch długościach ale o tym później.

Następnie zacząłem wertować neta co to były za kijki - o dziwo w ravenie za chory pieniądz ten kij "dostępny" bo pewnie już go dawno nigdzie nie ma (tzn jest na ukrainie w jednym sklepie ale cło+vat ... podziękuję).

https://www.raven-fishing.pl/wedka-daiwa-tournament-feeder-14ft-extra-heavy/pl/product/7836/?gclid=CjwKCAiA-P7xBRAvEiwAow-VaRE2YizDQVKAEy52pc45dUmsU2i8-q0ghkt2PX_ABzYt7-j1FKOlYBoCq1sQAvD_BwE

Jeśli tak, to musiał być gdzieś w katalogach wcześniejszych.. no i są :)
W dwóch długościach występowały 13FT i 14FT

Katalog z 2014 roku - strony 94/95 ( w załączniku screeny z katalogu)

http://www.coldon.ir/data/generalFiles/files/CATALUGE/Daiwa 2014_EN.pdf
 

Także trochę średnia zagrywka ze strony Guru, wiem że rozszerzyli gamę długości i dodali odległościówki ale chociażby foregripa mogli jakoś pod siebie zmienić :)

Tyle ode mnie - jak coś to uważam Aventusy za świetne kijki tylko teraz tak jakoś kurde będzie mi się dziwnie na nie łowić :D

DTF.png

DTF2.png

 

Tutaj jeszcze jakiś (chyba) francuz tego kija z bliska pokazuje i coś tam po swojemu tłumaczy :D

Edytowane przez <º)))><
  • Like 4
  • Heart 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, <º)))>< napisał:

Nie to że krytykuję ale wracając do Aventusów a raczej Daiwy Tournament Feeder z ~2014/15 roku - tak, w tamtych czasach już się pojawiły "Aventusy" 

 

Se @Grendziu kupił starego kapcia sprzed 5 lat i szpanuje :grin-min::grin-min::grin-min:

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, <º)))>< napisał:

Miałem ostatnio rozkminkę czy Aventusy to rzeczywiście coś nowego czy jednak odgrzewany kotlecik.. 
Czym bardziej kopałem w necie tym bardziej się przekonałem że jednak Guru jako firma jest ok aczkolwiek to taki trochę farbowany lisek.
Kosze i akcesoria z rive, kije daiwy.. jakościowo jest ok ale mimo wszystko mogliby zrobić coś autorskiego (poza walizką na koszyczki i koszyczkami).
Nie to że krytykuję ale wracając do Aventusów a raczej Daiwy Tournament Feeder z ~2014/15 roku - tak, w tamtych czasach już się pojawiły "Aventusy" :)

Bo całe nasze hobby kręci się na odgrzewaniu kotleta i marketingu.

Pamiętam jak na Sig'u Lucjan naśmiewał się z polskich firm, że nic nie tworzą tylko kupują jak leci z Chin. A co robią chwalone przez niego marki? Dokładnie to samo tylko tego to już nie napisał.

Kołowrotki Prestona czy Drennana to albo tanie kołowrotki albo ich flagowiec to Ryobi Zauber CS. :)
Spro robi dokładnie to samo podobnie jak Prologic którego można kupić pod innymi nazwami z firm "karpiowych". Różnica jest w kolorze, ilości dodatków oraz cenie. Płacimy za napis. Jedyną różnicą może być to, że niestety na rynek w PL brana jest pod uwagę cena. Ludzie nie nauczyli się, że droższy ale używany sprzęt jest lepszy od tego co wyciągną z pudełka przy takiej samej cenie. Do tego dochodzi problem niższych zarobków. Teraz już ciężko sprzedać wędkę bo po szale zakupowym ludzie mają wędki do metody, do spinningu, do feedera, na karpie. Co się złamie to kupią nową ale ile wędek łamiecie w życiu?

 

W UK trzeba mieć "nowość", trzeba mieć czym się chwalić a to, że wędka już była to insza inszość.

 

Ryba gratuluję dociekliwości! :) Takich ludzi nam trzeba!

 

 

Edycja literówki.

Edytowane przez NPC
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
6 godzin temu, Hotpoint napisał:

Se @Grendziu kupił starego kapcia sprzed 5 lat i szpanuje :grin-min::grin-min::grin-min:

Misiu wiedziałem o tym, zanim Aventusa kupiłem, więc nie wiem o co Panu chodzi. Zanim mi go dostarczono, to wyczaiłem tego odgrzewanego kotleta na aukcji. Mnie ten kij leży dlatego kupiłem. Jest zajebisty i mało co może mu dorównać. Nie miale w ręce SLR, kto wie możliwie. Ja wchodze w Aventusy tak czy siak, nie przeszkadza mi to. Nowe kije Guru to pewnie Daiwa CF z większymi przelotkami, ale tego już taki pewien nie jestem co byłem do Aventusa ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Tak naprawdę wszyscy wiemy, że Guru i Daiwa to ten sam właściciel, ta sama korporacja. 

Myślę, że gdy wypuszczali Aventusy to powinni oprócz deignu i napisu Aventus np zmienić dolnik na inny, np ta sama waga ale coś innego za korek, oraz szczytówki wystarczyłoby chociażby pozmieniać kolory. 

Macam od kilku lat kije na targach i czasami mam wrażenie, że wszystko już było tylko nazwa się zmienia i jakiś design, ewentualnie mix z dwóch kijków powstaje jeden. 

Co do kołowrotków to już bardziej obojętnie ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Grendziu napisał:

Misiu wiedziałem o tym, zanim Aventusa kupiłem, więc nie wiem o co Panu chodzi. Zanim mi go dostarczono, to wyczaiłem tego odgrzewanego kotleta na aukcji. Mnie ten kij leży dlatego kupiłem. Jest zajebisty i mało co może mu dorównać. 

Potwierdzam, już dawno o tym mi mówił przez telefon. Nieraz to "odgrzewane jedzenie" wcale nie jest gorsze, niż świeże. Sam wczoraj zamówiłem w Drapieżniku dwa kije TDCF, nigdy wcześniej bym ich nie brał pod uwagę, bo stare, ale gdy wziąłem do łapy kij przypadkiem wylicytowany od @Grendziu, to prawie przeżyłem orgazm :D i musiałem kupić nowe, tym bardziej, że w sklepie były ostatnie 2 egzemplarze i to w dobrej cenie :champagne-2010:

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wczoraj miałem okazję chwilę porzucać przy 3oz Aventusem 13ft z koszykiem do metody. Założyłem karpiowy kołowrotek i miałem nawiniętą żyłkę 0,3mm, do tego dałem tylko 30g koszyczek. Bez problemu rzucałem sobie na 60metr, aż się boje co to będzie jak dołożę koszyczek 50/60g i odpowiedni kręciołek :P

Mega mi się podoba zapas mocy w tym kiju oraz to, że wchodzi szybko w akcję paraboliczną. Wydaje mi się za to, że na rzeki on jest za delikatny. I tu jest mini problem, bo z mojego planowania w minimalizm nici :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na etapie kombinowania ziarna na tą starą właśnie Daiwę tournament long distance 14ft - tak, chce starego kapcia bo podoba mi się bardziej jak aventus i slr razem wzięte :P choć w sumie nie wiem czemu.. 
Pod koniec tygodnia okaże się jak do Polski przyjedzie czy jest sens go kupować bo to leżak magazynowy sprzed 5+ lat także w zależności od stanu dostanę cenę.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...