Jump to content

Strona dlaRyb.pl wykorzystuje pliki cookie. Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego portalu. Więcej informacji

Grendziu

Method Feeder

Recommended Posts

Grendziu

Sam jestem ciekaw, czy Method Feeder jest już popularniejszy w Pl od klasyka, myślę, że większość już z metodą miała do czynienia, a jeśli nie, to @Ania wszystko wyjaśni ?

• Like 1

elvis

Oglądałem niemal na live.
Świetne kompendium wiedzy o metodzie dla początkujących i nie tylko.
Ona dopiero się rozkręca.
Co do metody. No cóż, mnie się trochę znudziła. Jest zbyt banalna i nie wiele jest do odkrycia.
Powoli wracam do klasyka, bo jest bardziej złożony, a ja nie lubię banalnego łowienia na ilość. Choć nie uważam metody za banalną technikę, tylko mnie nie kręci.
Może gdybym miał jakieś ciekawe łowisko w pobliżu to bym częściej oo nią sięgał, a tak pozostają tylko zawody komercyjne.

• Like 1

Grendziu

Bardzo długo broniłem się przed metodą, jeszcze na sig i tutaj robiłem testy klasyk kontra metoda, aż do czasu, gdy z Fundacją wzięliśmy Nienawiszcz w dzierżawę. Metoda czy jest banalna, myślę, że nie. Daniel sam ile dziesiątek testów zrobiłeś, aby dojść do perfekcji w zanętach ?

Klasyk odrodził się tak naprawdę w tym roku, jest moda na to ponownie, jak i na metodę wróci czas. Teraz też jest moda na łowienie na dystansie. Dziś większość podnieca się Windowałami, jutro znowu coś wymyślą. 

Lubię na metodę łowić duże i bardzo duże ryby na płytkiej wodzie. To jest łatwe i nie trzeba bawić się robactwem, które lubię zawsze mieć świeże. 

Klasyk to jeziora i głęboka wodą. Może kiedyś rzeki i niech tak pozostanie ?

ArekH
12 godzin temu, elvis napisał:

Co do metody. No cóż, mnie się trochę znudziła.

A ja wam powiem, że mnie wciąga. Przede wszystkim to bardzo wygodne. Nie wymaga super przygotowań przed wyjazdem jak klasyk. W kilka minut jestem gotowy do wyjazdu. Jadąc nad rzekę, potrzebuję co najmniej doby, by być w pełni gotowym. Brania w metodzie są bardzo widowiskowe, a bieganie za uciekającym kijem komiczne. W klasyku przy braniu, podobne emocje daje tylko branie Klenia. Szkoda że w mojej okolicy jest nie wiele łowisk pod metodę. Jest to jakaś odskocznia od rutyny feeder River.