Skocz do zawartości

Plany na 2020


Ardiansson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niestety w nadchodzącym roku odejdę mocno od feedera z powodu braku czasu. Pewnie coś połowię, ale symbolicznie.

Jesienią skupiłem się bardziej na spinningu kleni, z jakimiś tam drobnymi wynikami. Teraz chcę od pojutrza zacząć łowić pstrągi. Miejscówki obczaiłem, sprzęt skompletowany. Z uwagi na lekkość, szybkość i ciągły ruch bardzo mi się taka forma wędkarstwa spodobała. No i czasami wystarczą dwie godzinki wolnego, by połowić. Ze spławikiem, czy feederem tyle czasu czasami poświęcałem na przygotowania, oraz rozkładanie i składanie sprzętu.

Oprócz tego oczywiście lód, tu się nic nie zmienia, może tylko to, że baaardzo nieśmiało liczę na start w MP, choćby w jednej rundzie, ale to raczej marzenie ściętej głowy. No i zawody spławikowe w kole, gównie wiosną.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rok 2020 to będzie wielka niewiadoma. Nie planuje nic. Na pewno chciałbym być nad wodą minimum tyle ile w tym roku. Zaliczę pewnie jakieś zawody towarzyskie naszej grupy.
Udział w zlocie - marne szanse, ale są, z przewagą na marne.
Powiększy się lada moment rodzina, może nawet jutro, to i czasu będzie mniej.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowienie klenj na smużaki jest mega widowiskowe, ale chleb nie gorzej wypada. Łowienie na chleb z powierzchni do tego wydaje mi się bardziej skuteczne.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie zakończyłem moje badania wędkarskie w połowach batem (4 lata to dość czasu), teraz trzeba to opisać.

Al co do planów, to chyba zmodyfikuję lekko moje łowienie i zwiększę udział połowów wędką z kołowrotkiem: bolonka lub odległościówka.
Może też szukanie drapieżników, ale to się okaże.

I oczywiście oczekiwanie na zimowe łowienie podlodowe (choć aura bardzo marnie na to wskazuje).

Celem nadrzędnym jest jednak więcej wypraw na inne wody niż te moje okoliczne i więcej łowienia na rzekach.
Jak to wyjdzie, zależy od służbowych wyjazdów w teren,  oraz wolnego czasu i kasy na paliwo i noclegi.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wszystkie baniaki na sigu na 2020, już masz w grafiku obliczone?  

Na SiG to szykuję życzenia noworoczne, tak by Łysemu włosy na łydkach stanęły oni to tak z sympatii, bym wiedział, że oni o mnie pamiętają. Zero zawiści z ich strony

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kotwic napisał:

Może też szukanie drapieżników, ale to się okaże.

Polecam się, mam łódź.

5 minut temu, Kotwic napisał:

I oczywiście oczekiwanie na zimowe łowienie podlodowe (choć aura bardzo marnie na to wskazuje).

Polecam się. Mam bałałajki i wędkę na blaszki. 

5 minut temu, Kotwic napisał:

Celem nadrzędnym jest jednak więcej wypraw na inne wody niż te moje okoliczne i więcej łowienia na rzekach.

No i tu się polecam najbardziej. Nawet jeszcze bardziej :) Z wielką chęcią posłucham co masz do powiedzenia ws rzek, bo to dla mnie może nie nowość, ale rzecz z pewnością najsłabiej poznana, bez żadnych większych efektów (pomijam rozlewiska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Hotpoint napisał:

Glizdy zakładać...

Łowić na leniucha...

Gdzieś Ty się Misiek uchował :39icon:

Spinning chlebem ma przyszłość, ale nie bedziesz miał takiego jeb###a przy braniu, a to jest najważniejsze B|

Tu przykładowy.

20191230_184622.jpg

Oj niektóre to prawdziwe cacuszka.

Na razie kolekcjonuje ( a mam do tego zacięcie bo zbierałem kiedyś znaczki, niedawno średniowieczne monety)

Żal takie do wody wypuścić, no ale kiedyś to się stanie.;) :

5e0b1607057aa_smuaki.thumb.jpg.0d757923ded3d4a3f37e8577f7e3995a.jpg

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tench_fan napisał:

Oj niektóre to prawdziwe cacuszka.

Na razie kolekcjonuje ( a mam do tego zacięcie bo zbierałem kiedyś znaczki, niedawno średniowieczne monety)

Żal takie do wody wypuścić, no ale kiedyś to się stanie.;) :

5e0b1607057aa_smuaki.thumb.jpg.0d757923ded3d4a3f37e8577f7e3995a.jpg

 

Te zostaw na później. 

Narazie kup sobie na Ali szkolnotreningowe woblery za 2-3-4 zł.  

Nie żal jak zerwiesz, a naprawdę można na nie dobrze połowić.

FB_IMG_1575367154683.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...