Skocz do zawartości

Jezioro Czarne - gmina Rogoźno


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

A jednak :)

Ponoć odłowów sieciowych nie było od czasu II Wojny Światowej. Tak, są w wodzie duże kaprie i duże amury jak i inne duże ryby. Wg regulaminu ryba powyżej 5kg powinna być wypuszczona, jeśli dobrze pamiętam. Nie zawsze tak jest, ale grono karpiowe raczej tego przestrzega. Woda jest strasznie chimeryczna i strasznie trudna. Jednego roku złowisz 2/3/10 dużych ryb innego wcale.

Są też chyba jeszcze dwa karpie Koi - w tym jeden ponoć około 15kg - jak go złowisz, to masz zezwolenie za rok darmowe, będąc członkiem stowarzyszenia.

Jezioro leży w lesie, dojazd jest z dwóch stron. Jak to las, nie powinno się rozbijać namiotów, ale są pomosty z plandekami pod namioty - niestety prywatne, ale jak się dobrze uśmiechniesz to coś się znajdzie na jedną, drugą czy trzecią zasiadkę:beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 347
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Grendziu

    187

  • ArekH

    19

  • Ostap

    17

  • Bartosh

    16

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Administrator

Nie miałem czasu na spławik i na wędki wczoraj, byłem tylko na chwilę pomierzyć wejście na pomost - już nie mogę się doczekać na wczesne wiosenne spotkania z linami z tej wody, tym bardziej, że na głębokości około 2/3m widziałem zieloniutkie schowane, śpiące grążele - u Nas się na to mówi także "KAPELONY" :)

Nie jestem karpiarzem dla przypomnienia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Administrator

Dzisiaj byłem na chwilę nad wodą, obczaić co i jak. Miałem ochotę jutro ustawić się na lina, gdzieś do wysokości mojego pomostu była cienka warstwa lodu  niestety... Chyba za szybko. :( Sobota odpada, bo montaż części pomostu, a w niedziele po hałasie pewnie nie będą chciały współpracować, chociaż kto je tam wie, w końcu to mały niespełna 25ha akwen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź śmiało gdy ci pogoda podpasuje.
Przejmować się tym, czy ryby wystraszyłeś pomostem, czy zaś zimna woda ich nie zachęca to słaba wymówka. (mam pomysł na pewien opis w tym temacie, ale to latem). xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
11 minut temu, Kotwic napisał:

... czy zaś zimna woda ich nie zachęca to słaba wymówka. (mam pomysł na pewien opis w tym temacie, ale to latem). xD

No przecież, że napisałem, że jest duża ochota, dezerteruję przede wszystkim dlatego że lód jest. Sobota pracowita, a w niedzielę pewnie się skuszę :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...