Skocz do zawartości

Jezioro Czarne - gmina Rogoźno


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
1 godzinę temu, ArekH napisał:

Masz rację Darku. Ale ta komercja od kilku miesięcy jest zamknieta i nie zarybiana. Zapewne to wiele nie zmienia,ale też coś sugeruje?

Mimo wszystko trochę z Tobą popolemizuję kolego. Staw - nie wiem jaki tam masz, ale zakładam z opisu i pamięci około 2ha. Głębokość - łowiłeś na metodę, więc pewnie nie głębiej niż 2m w miejscu gdzie zlokalizowałeś ryby. Pewnie na tą wodą większość to karpie właśnie. Piszesz także, że staw był dość długo zamknięty, nie było dodatkowego żarcia dla rybek od wędkarzy, więc i ryby pewnie się skusiły łatwiej.

Moja woda: "merta" stoi od poprzedniego roku, zimne miejsce, słońce jeśli miałby wyjść to dopiero gdzieś koło 13tej - ja do tego czasu pewnie zjadę, bo mi tyłek zmarznie, a i syn ma jutro urodziny, więc nie mogę przeginać.
Jezioro 25ha z dziurami do 20metrów głębokości. Mam tylko jedną miejscówkę swoją, więc nie za bardzo mogę szukać ryb po wodzie. Tym bardziej, że to będzie mój debiut w tym miejscu. To nie będę zmieniał miejscówki. Muszę "nauczyć" ryb żerowania w odpowiednim miejscu. Chce je przyciągnąć zapachem przede wszystkim i robactwem o ile się uda. Te jezioro jest strasznie dziwne i chimeryczne. Zanim zacząłem łowić dużo i bardzo dużo, to rok je obserwowałem - niemal całe. Potem już było z górki, wygrałem. Teraz czuję się jakby to był mój pierwszy raz po raz drugi :) Ryby na pewno są i to dość dużo i różnych. Nastawiam się na płoć, leszcza i może lina. Może okoń także się trafi, bo tego drapieżnika jest tam sporo.

Myślę, że będzie trudno. Dlatego ubolewam trochę, że nie mam ziemi bełchatowskiej, kopro-melasy i chlebka fluo.

Obserwowałem ostatnio staw w tym zimnie i co. Ryby gromadzą się w jednym miejscu i stoją w bezruchu. Jeśli nie zlokalizuję rybek, to jest mała sznasa na migracje ich w wodzie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 347
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Grendziu

    187

  • ArekH

    19

  • Ostap

    17

  • Bartosh

    16

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dużo prawdy w tym co napisałeś. Ale rybka na stawie dokarmiana czasowo przez Konserwatorów. skala porównawcza na pewno niewielka. Dałem jedynie przykład czy rybka się ruszyła. A tu, czy przebudzenie nastąpiło czy nie? Jest różnica? Czy można się do tego odnieść? Na pewno w pewnym stopniu. Ale zawsze  to  jest względne w porównaniu do wielkości i różnorodności zbiornika. I dla tego przy tym łowisku które wybrałeś,i przy ilości ryb na metr;) preferował bym robaczki i extremalne ograniczenie  innych zanęt! Jak Wyżej pisałem. Nie łowię na wodach stojących, ale myślę że jednak glinowo robaczana opcja by tu wygrała. Pewnie i tak pojedziesz jak zaplanowałeś,to po cholerę karzesz mi się tu męczyć z pisaniem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mistrzu ani razu nie napisałem, że będzie grubo sypane. Źle odbierasz moje nęcenia i tyle. Nawet się zastanawiam, czy jest sens brać puszkę kukurydzy i pewnie nie zabiorę, bo to jeszcze nie ten czas wg mnie. Na jeziorach zjadłem zęby, pewnie nie mniej niż Ty na rzekach - więc będzie co się wzajemnie uczyć na wspólnych sesjach :beer:

Gdybyś nie był uzależnionym od pisania Userem, w tym przypadku Moderatorem na naszym forum, to bym Ciebie nie męczył, a wiem, że to lubisz, to marudzę trochę :P
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męcz staruszku. Jak mnie nie stać na więcej niż bycie userem to choć tu coś popiszę. Darku. Ja po prostu nie mam siły przekazu, często coś sprzedam bo wyjdzie w praniu. Zdarzy się czasem że to się przyda innym. Ot taka durna natura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
5 minut temu, ArekH napisał:

Męcz staruszku. Jak mnie nie stać na więcej niż bycie userem to choć tu coś popiszę. Darku. Ja po prostu nie mam siły przekazu, często coś sprzedam bo wyjdzie w praniu. Zdarzy się czasem że to się przyda innym. Ot taka durna natura.

Dobra, dobra, to Ciebie trzeba łechatać widzę w ten sposób. Arku, dajesz rade pewnie lepiej niż ja. Ze statystyk na razie wynika, że jesteś mistrzem polowania w tym roku na "dla Ryb" i pewnie w całym lubuskim xD

Za jesiotra SZACUN, ja nigdy nie miałem tej ryby na haku. Jak nic nie złowię to i tak będzie to Twoja wina, bo nie wysłałeś mi Ringersa kulek pomarańczowych i po części Elvisa, bo mi zakazał na nie łowić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wystarczy słowo ! I kilka Dumbelsokulek  poleci poleconym. O jakich statystykach ty mi tu słodzisz? Nie pisałem się na konkursy popularności. Cenię cudzą ,a tym bardziej własną prywatność. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
59 minut temu, ArekH napisał:

Ale wystarczy słowo ! I kilka Dumbelsokulek  poleci poleconym. O jakich statystykach ty mi tu słodzisz? Nie pisałem się na konkursy popularności. Cenię cudzą ,a tym bardziej własną prywatność. ;)

Śliczne dzięki, chyba i tak zaraz zrobię zamówienie RINGERSOWE, więc nie będę Ciebie "okradał" jestem na ich stronie właśnie :beer:

Co do jutrzejszego wyjazdu, nie będę się spinał wczesną pobudką, wylazłem 5min temu na dwór i mżawka już jest...

Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...