Skocz do zawartości

Zawody spinningowe - przygotowania - analizy - dyskusje - wątek zbiorczy


Grendziu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Ostatnio wrzuciłem w innym wątku zawody międzynarodowe o okonia j Perch Pro 6. Wciągnąłem tamtem film nosem. 

Dziś obejrzałem finał Garmina. Świetna impreza, film też ?

O a tutaj od kilku godzin już drugi odcinek Perch Pro 2019 wow

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Czerpiąc głównie z pomysłów punktacji Pearch Pro wymyśliłem na rok 2020 jakby punktację do naszej ligi w Nienawszczu, która odbędzie się jesienią tego roku. 

Poniżej zdradzam kilka szczegółów punktacji?

1. Punktowane są wszystkie trzy tury - Liczy się kolejność zapisów, czyli wpłatyna konto. Max 25/30 drużyn.
2. Łowimy po 5 szczupaków od 50cm i 5 okoni od 20cm. Wymiar w cm zawsze do dołu. 
3. W każdej turze do zdobycia dodatkowo po 5tys punktów.
A) każda drużyna za komplet 10 ryb tura 1000pkt
B.) największy szczupak tury 1000pkt. 
C) największy okoń tury 1000pkt.
D) najdłuższe top 5 szczupaków w turze łącznie 1000pkt.
E) najdłuższe top 5 okoni w turze 1000pkt.
4. 1cm to 10pkt.
5. Łowimy po 6h.

Jest to projekt poddany pod dyskusje, jakie będą ustalenia końcowe. Nie wiem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zmiksowałem to troche z regulaminem PZW i Pearch Pro. Tam są dodatkowe punkty od gatunku ryby, a to mnie się za bardzo nie podobało. Dotychczas u nas na zawodach punktowaliśmy każda rybę drapieżną, a teraz wg mnie tak będzie optymalnie. Zakładając, że w każdej turze będzie około 40 osób, to same małe punkty do zdobycia mógłby być nie wystarczające i są mało atrakcyjne. A tak show będzie trwać przez całą imprezę ?

Naprawdę przy dużej konkurencji, będzie trzeba nieźle się nagimnastykować, aby choć raz mieć dodatkowy tysiąc za komplet. Reszta to pewniaki dla zwycięzców. Mam nadzieję, że pomysł z punktami dostanie aprobatę od współorganizatorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Dnia 1.01.2020 o 15:01, Grendziu napisał:

Czerpiąc głównie z pomysłów punktacji Pearch Pro wymyśliłem na rok 2020 jakby punktację do naszej ligi w Nienawszczu, która odbędzie się jesienią tego roku. 

Poniżej zdradzam kilka szczegółów punktacji?

1. Punktowane są wszystkie trzy tury - Liczy się kolejność zapisów, czyli wpłatyna konto. Max 25/30 drużyn.
2. Łowimy po 5 szczupaków od 50cm i 5 okoni od 20cm. Wymiar w cm zawsze do dołu. 
3. W każdej turze do zdobycia dodatkowo po 5tys punktów.
A) każda drużyna za komplet 10 ryb tura 1000pkt
B.) największy szczupak tury 1000pkt. 
C) największy okoń tury 1000pkt.
D) najdłuższe top 5 szczupaków w turze łącznie 1000pkt.
E) najdłuższe top 5 okoni w turze 1000pkt.
4. 1cm to 10pkt.
5. Łowimy po 6h.

Jest to projekt poddany pod dyskusje, jakie będą ustalenia końcowe. Nie wiem. 

 

Wczoraj odbyła się dość długa debata. Projekt punktacji przeszedł z kilkoma uzupełnianiami, pozostaje napisać  regulamin całościowy.

1. Punktowane są wszystkie trzy tury - Liczy się kolejność zapisów, czyli wpłatyna konto. Max 25/30 drużyn.
2. Łowimy po 5 szczupaków od 45cm i 5 okoni od 15cm. Wymiar w cm zawsze do dołu. 
3. W każdej turze do zdobycia dodatkowo po 5tys punktów.
A) każda drużyna za komplet 10 ryb tura 1000pkt
B.) największy szczupak tury 1000pkt. W przypadku tej samej długości liczy się czas, czyli odebranie MMS przez podany nr tel.
C) największy okoń tury 1000pkt.  W przypadku tej samej długości liczy się czas, czyli odebranie MMS przez podany nr tel.
D) najdłuższe top 5 szczupaków w turze łącznie 1000pkt. W przypadku gdy będzie równa długość, liczy się największa ryba, a jeśli największa ryba będzie równa liczy się odebranie MMS przez podany nr tel.
E) najdłuższe top 5 okoni w turze 1000pkt. W przypadku gdy będzie równa długość, liczy się największa ryba, a jeśli największa ryba będzie równa liczy się odebranie MMS przez podany nr tel.
4. 1cm to 10pkt.
5. Łowimy po 6h.
6. Istnieje możliwość raz podczas turnieju zamiany w drużynie zawodnika, pod warunkiem, że nie brał udziału w zawodach w danym roku, skutkuję to odjęciem - 1000pkt dla drużyny.
7. Każda drużyna otrzymuję tylko jedną listę startową, czyli drużyna łowi obok siebie czy z brzegu czy z łodzi.
8. Na zawodach jest wytyczony sędzia główny, który aktualizuję wyniki na bieżąco oraz na koniec weryfikuję mmsy z listą startową. W przypadku braku wpisania czasu na liście startowej i nie wysłanie MMSa ryba nie będzie punktowana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Grendziu zmienił(a) tytuł na Zawody spinningowe - przygotowania - analizy - dyskusje - wątek zbiorczy

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...