Skocz do zawartości

Żyłka na sezon 2020


Lukasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Podpinam się pod temat. Sensor dawno mnie nie przekonało, wychodzę też z Salsy, szukam czegoś nowego, bo pletki upatrzone już mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja temu sezon miałem do feedera Shimano Technium i jestem megafon zadowolony. Do spinningu Dragon HM 80 po długim użytkowaniu zastąpił żyłki Trabucco.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam odwrotnie: co was nie przekonało w używanych żyłach, że szukacie innych? 

Sam używam Cormoranów za szpulach 1/4 funtowych i nie narzekam, ale pewnie to wynika z niewielu razu w sezonie, gdy na mych zestawach gości żyłka (spławik, grunt).

Poniżej szpula jednego z dwóch typów jakie używam.

20191226_101400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Salse używałem kilka sezonów. Byłem zadowolony, ale jak to w życiu szukamy coś lepszego. Dość wytrzymała o dużej rozciągłości żyłka, na 0,24 czy 0,25 wyciągnąłem do 10kg amury oczywiście na miękkim kołowrotku. Skrecała się czasami, ale była dobra. 0,30 wyciągnąłem na karpiowkach bez problemu karpia około 15kg.

Wydaje mi się, że 0,3 nie nadaje się na przypon strzałowy, ostatnio na Aventusie dwa razy strzelił przy mocnym rzucie, gdzie jest problem nie wiem. 

Szukam i nie wykluczam Shimano co zaproponował @mav3rick:champagne-2010:

Na pewno 2020 klasyk to plecionka, metoda to żyłka?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam odwrotnie: co was nie przekonało w używanych żyłach, że szukacie innych? 
Sam używam Cormoranów za szpulach 1/4 funtowych i nie narzekam, ale pewnie to wynika z niewielu razu w sezonie, gdy na mych zestawach gości żyłka (spławik, grunt).
Poniżej szpula jednego z dwóch typów jakie używam.
20191226_101400.jpg.2f10c3f7cb5cd413221cdb86cb67ccab.jpg
Trabucco strasznie się skręca przy łowieniu na lekkiego spina, to był główny powód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Grendziu napisał:

Wydaje mi się, że 0,3 nie nadaje się na przypon strzałowy, ostatnio na Aventusie dwa razy strzelił przy mocnym rzucie, gdzie jest problem nie wiem.

@Grendziu może zwyczajnie kup jakąś nową. 0.3 ze  Stilonu , którą używasz wypada zmienić po 25 latach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na następny sezon pod feederki 0.20 Shimano Technium chyba tym razem, hyper sensorki się za bardzo skręcają :)
Pod dystans plećki Nihonto Octa Braid z Mikado 0.08mm a na odległościówki się zobaczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...