Skocz do zawartości

Nasze idealne zestawy do klasycznego feedera z fotkami


Splot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Hotpoint napisał:

Znaczy co.... pater noster to bardziej czuły zestaw niż z przelotowym koszykiem ? 

Czy jak mam to rozumieć.

Tak, to najczulszy zestaw. Kiedyś kumpel siedział nad wodą i nic nie łowił, gdy podjechałem do niego na pogaduchy i uwiązałem mu paternoster/boczny trok, to miał branie za braniem, nawet mi za to kiedyś browara postawił. 

Edycja: dlatego, gdy chcemy łowić zgodnie z regulaminem zawodów i mieć chociaż ułamek finezji zestawu typu paternoster należy dawać feeder link minimum 10cm  do zestawów ze skrętką (to moje zdanie), wtedy działa podobnie, ale nie tak samo skutecznie.

Edytowane przez Grzes77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Splot

    9

  • Grendziu

    8

  • Ardiansson

    5

  • elvis

    3

11 godzin temu, Hotpoint napisał:

A to przepraszam. Myślałem, że to jakiś cudowny zestaw,

Zestaw jest cudowny, prócz tego barachła co łączy skrętkę z przyponem. :champagne-2010:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to najczulszy zestaw. Kiedyś kumpel siedział nad wodą i nic nie łowił, gdy podjechałem do niego na pogaduchy i uwiązałem mu paternoster/boczny trok, to miał branie za braniem, nawet mi za to kiedyś browara postawił. 
Edycja: dlatego, gdy chcemy łowić zgodnie z regulaminem zawodów i mieć chociaż ułamek finezji zestawu typu paternoster należy dawać feeder link minimum 10cm  do zestawów ze skrętką (to moje zdanie), wtedy działa podobnie, ale nie tak samo skutecznie.
Grześ a robisz jak ja czy taki a'la spiningowy?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Splot napisał:

Grześ a robisz jak ja czy taki a'la spiningowy?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Zwykły a'la spiningowy, zrobiłem nawet o tym filmik. Najprościej to dowiązać zwykły długi przypon kilkanaście centymetrów nad agrafką od krętliki i to jest mega czułe i szybkie do zrobienia (jak komuś się chce, to zapraszam do filmów, tylko oglądać od początku do końca i nie wyłączać reklam :D)

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dzięki @PawelL w innym wątku zrezygnowałem na dole skrętki z pętli, do góry wiadomo stoper...

A jak to zagra przy windole i dalekim rzucie. Nie wiem? dzisiaj Free Spirit latał na 82,5m przy klasyku i ponoć miał spory zapas mocy i nic się nie plątał. 

Hmmmm, dobrze, że jest zima, jest co testować. 

@stas1na jednej z fotek masz chyba z 4 stopery, dlaczego tak dużo? 

IMG_20191228_200244.jpg

IMG_20191228_200119.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Grendziu napisał:

dzisiaj Free Spirit latał na 82,5m 

IMG_20191228_200244.jpg

IMG_20191228_200119.jpg

Spirytus tylko 82 m :39icon: 

Przy zapowiedziach jakie słyszałem to raczej nędza, miało być 120 B| jak pamiętam.

... ale ja nie o tym. Czy to żółte coś (Daiwa?) na fotcę służy do łączenia linek? Jeśli tak to jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...