Skocz do zawartości

PZW


NPC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, elvis napisał:

szystko ładnie, pięknie tylko kto będzie chciał kandydować pod groźbą oszczerstw, pomówień i wyzwisk. Ja przy najbliższej okazji składam rezygnację z funkcji w zarządzie.
Mam w d...
Zapłacę swoje 220 zł i będę narzekał, żądał i oskarżał.

Ostatnie, to nie wiem. Jestem Rzecznikiem koła od 3 lat. To paskudna funkcja @elvis wie. Poprosił mnie o to Zmarły Prezes, bo trzymał koło za mordę, a ja raczej plecy mam takie, że trudno na nie w skoczyc. Raczej zrezygnuję, bo brygada szykująca skok na władzę, nie dla mnie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A może właśnie o to chodzi? Może zależy mu by skłócać ludzi, by pisali posty, robili "fejm" i dawali lajki? Podstaw PR'u to "nie ważne jak byle z nazwiskiem". Niektórzy lubią być uważani za celebrytów, lubią poczuć się ważni, lubią gdy ich ludzie słuchają. Kompleks Boga?
Dlaczego nie założy własnego stowarzyszenia czy grupy, dlaczego po prostu nie kupi bądź nie wykopie własnego zbiornika? Przecież ma lajki w internetach to ludzie przyjadą, wykupią zezwolenia i ma biznes jak złoto.
 
Podpowiem: FB czy YT oraz cały internet to nie świat realny gdzie nie jest tak łatwo, łatwo się pisze, trudno się robi a jeszcze trudniej zarobić.
 
 
Mam już dość Mesjaszy co wiedzą lepiej i dowódców co jedyne co potrafią to krzyknąć "na przód" zamiast "za mną".
 
Może już jestem za stary na bajki, za stary na słomiany zapał albo życie już mnie wystarczająco zmieliło by wiedzieć, że za parę ryb nie rzucę się bagnety. Jestem tetrykiem, starym zgrzybiałym tetrykiem co ma więcej problemów niż naprawa Świata.
 
1.jpg.4d2e5650150de877e9d3fc48d03fc21a.jpg
Nie chodziło mi o to by dawać formalno - prawną władzę kołom, bo chyba to oczywiste że jedynie Okręg ma osobowość prawną.
Chodziło mi o opiekę nad wodą, prace porządkowe, nadzór czy kontrole.
Jest wystarczająco dużo wód w Polsce by starczyło dla każdego zainteresowanego koła.
W kwestii rzek mam bardzo proste rozwiązanie. Wszystkie rzeki powinny być "no kill" i wolne od dzierżawy, sieci. Powinien mieć do nich dostęp każdy posiadacz karty wędkarskiej. Powinny być ogólnodostępne bez opłat.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 godziny temu, elvis napisał:

Nie chodziło mi o to by dawać formalno - prawną władzę kołom, bo chyba to oczywiste że jedynie Okręg ma osobowość prawną.
Chodziło mi o opiekę nad wodą, prace porządkowe, nadzór czy kontrole.
Jest wystarczająco dużo wód w Polsce by starczyło dla każdego zainteresowanego koła.
W kwestii rzek mam bardzo proste rozwiązanie. Wszystkie rzeki powinny być "no kill" i wolne od dzierżawy, sieci. Powinien mieć do nich dostęp każdy posiadacz karty wędkarskiej. Powinny być ogólnodostępne bez opłat.

A ja myślę, że przyjdzie nowe, wszystko co dobre przejmą Wody Polskie, a to "nowe" będzie jeszcze gorsze, bo oni to co napisałeś wcale pilnować nie będą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, NPC napisał:

A może właśnie o to chodzi? Może zależy mu by skłócać ludzi, by pisali posty, robili "fejm" i dawali lajki? Podstaw PR'u to "nie ważne jak byle z nazwiskiem". Niektórzy lubią być uważani za celebrytów, lubią poczuć się ważni, lubią gdy ich ludzie słuchają. Kompleks Boga?

Jarek, nie demonizuj. Jaki jest, wiemy. Ale jednak facet coś robi, poświęca swój czas. Pewne rzeczy warto docenić jednak.

 

?

3 godziny temu, elvis napisał:

Nie chodziło mi o to by dawać formalno - prawną władzę kołom, bo chyba to oczywiste że jedynie Okręg ma osobowość prawną.
Chodziło mi o opiekę nad wodą, prace porządkowe, nadzór czy kontrole.

 

 

1 godzinę temu, Grendziu napisał:

A ja myślę, że przyjdzie nowe, wszystko co dobre przejmą Wody Polskie, a to "nowe" będzie jeszcze gorsze, bo oni to co napisałeś wcale pilnować nie będą. 

A ty nie strasz. 

 

3 godziny temu, elvis napisał:

W kwestii rzek mam bardzo proste rozwiązanie. Wszystkie rzeki powinny być "no kill" i wolne od dzierżawy,

Tu, to nawet Ja się z Tobą nie zgadzam. Rzeki są własnością państwa. Dobrze pilnowane, te średnie i duże są nie do przełowienia. Nasza kultura wędkarska opiera się na zabieraniu zdobyczy i ja nic złego w tym nie widzę. Wystarczy wyliczyć ile z takiej rzeki może ryb wyjechać, a patrząc na rabunkową jak do tej pory gospodarkę rybacko wędkarską chociażby na takiej Warcie czy Odrze, dużo. Wprowadzenie sensownych limitów, zrobi z nich eldorado. Co do dzierżaw, pełna zgoda. Nie może być tak, że byle właściciel łąki przy Warcie będzie nią zarządzał, a tak próbuje już się dziać. Tak jak ograniczanie dostępu do brzegów jezior, grodząc działki po sam brzeg. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ArekH napisał:

Wiecie co? Ja skomentowałem film Lucjana na YT. Ktoś z was to zrobił?

 

Ja. Pooglądałem, mruknąłem pod nosem: "O, w mordę" i przełączyłem się na kanał History Hiking. Swoją drogą polecam :)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co? Ja skomentowałem film Lucjana na YT. Ktoś z was to zrobił?
 
Na szczęście jak ja oglądałem to były jeszcze wyłączone komentarze.
No widzę, że są tam niemal same pochlebne komentarze i żadnej odpowiedzi ze strony autora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełniając tabelki obejrzałem (a w sumie to posłuchałem) film Luka.
Aż się dziwię, że kanał nie nazywa się: Luk Propaganda ?

Co mnie zaskoczyło już na samym początku, to, że Luk wstydzi się swych słów.
Nieraz widać i słychać jak wypowiada się wyzywając innych od sitwy, wąsatych dziadów, betonu itp, a teraz mówi, że to inni się tak wypowiadają. Ot hipokryzja i pozoranctwo.

Szkoda, że Luk mając chęć do działania, zamiast łączyć ludzi, idzie po linii oszczerstw, kłamstw i klepania głupot. Bo nie dość, że nie tak to powinno wyglądać to jeszcze są zapewne stada takich, co w te głupoty uwierzą i klaskać będą, nie tylko łapkami. ?

Nie mogę jednak zrozumieć, jak to w zależności od potrzeby, wody opolskie są najlepsze, a innym razem są źle zarządzane. Wody UK są rewelacyjne, a okazuje się, że płoci nie ma i trzeba ją ratować, albo raporty z monitoringu wskazują słaby stan wybranych wód.

No i nie można pominąć wątku, że skoro beton jest taki zły, to czemu od powstania SiG, nie utworzono koła z reprezentacją i zarządem SiG, które wykaże się profesjonalną opieką nad wodami, profesjonalnym operatem gospodarki wędkarskiej, odłowy kontrolne na żywej rybie i łowiskiem, którego pozazdrości cała Europa, włącznie z Chinami. ?

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kotwic napisał:

Nieraz widać i słychać jak wypowiada się wyzywając innych od sitwy, wąsatych dziadów, betonu itp,

Piter, ale pamiętasz że jesteś w czołóce?? Kurde, ja, też. ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...