Skocz do zawartości

PZW


NPC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
3 godziny temu, Kotwic napisał:

No i nie można pominąć wątku, że skoro beton jest taki zły, to czemu od powstania SiG, nie utworzono koła z reprezentacją i zarządem SiG, które wykaże się profesjonalną opieką nad wodami, profesjonalnym operatem gospodarki wędkarskiej, odłowy kontrolne na żywej rybie i łowiskiem, którego pozazdrości cała Europa, włącznie z Chinami. ?

W punkt.

Nie oglądałem, ale na fejsie widziałem bardzo pozytywne komentarze pod filmem, czyżby faktycznie aż takie super propozycje padły?
Dla Kolegi pytam jak coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Administrator
19 minut temu, elvis napisał:

 


Kolejna super produkcja.
Tym razem nie wytrzymałem i kilka zdań komentarza zostawiłem pod filmem

A o czym jest film i co napisałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2021 o 14:58, Grendziu napisał:

W punkt.

Nie oglądałem, ale na fejsie widziałem bardzo pozytywne komentarze pod filmem, czyżby faktycznie aż takie super propozycje padły?
Dla Kolegi pytam jak coś :)

Znalazłem. Napisałeś w punkt. Wiarygodność Luka jako piewcy wygodnej dla siebie w danej chwili propagandy jest tak wiarygodna jak odbicie Matki Boskiej w chipsie.

Pamiętam to szkalowanie za PZW, gdy się pisało, że jest to kwestia ludzi i chętnych do pracy, a nie zmian systemowych.

Pamiętam te wywody poparte anglicyzmami, że zimą łowi się tylko grubo. Hmmm...

A przecież, kiedy oglądam naprawdę merytoryczne filmy Luka o rybach, to aż się chce przyklasnąć.

To jest fajny, ogarnięty gość, tylko że taki Besserwiser. I brakuje mu autodystansu, bo się wypładza jak cielna krowa przy każdej okazji.

"To nie ilość świadczy o jakości", jak powiedział stary chińczyk ?

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o czym jest film i co napisałeś? 
Film jak to ostatnio tylko o komunistach, zlodziejach i sitwie, czyli o pzw.
"" Pozwolę sobie dołączyć do tej dyskusji.
Lucjan, mam kilka pytań.
Byłeś kiedyś na jakimś zebraniu sprawozdawczo-wyborczym?
I dlaczego nie?
Czy w ogóle byłeś na jakimś zebraniu?
Dlaczego nie?
Od kiedy opłacasz składki (ponownie po przerwie) i dlaczego nic nie zrobiłeś by zmienić sytuację w PZW. Bicie piany, ubliżanie i obrażanie działaczy się nie liczy. Chodzi mi o realne skutki Twoich pomysłów, jakieś konkretne wnioski które złożyłeś do swojego koła?
Jeśli dobrze pamiętam to jeszcze niedawno byłeś zwolennikiem całkowitej likwidacji PZW i twierdziłeś, że trzeba zmieniać prawo od góry. Jak my 5 lat temu namawialiśmy do brania udziału w zebraniach i wyborach i branie władzy we własne ręce to Ty z nas szydziłeś i nazywałeś obrońcami PZW. My chcieliśmy zmieniać związek od dołu do góry, uświadamiając ludzi i zachęcając do pomocy, a Ty nas banowałeś na swoim forum. Usuwaliście bądź edytowaliście niewygodne posty, a co niektórzy użytkownicy dostawali bana na zaś. Zresztą tak jest do dzisiaj.
Odnoszę wrażenie że wiedzę czerpiesz tylko z doniesień od przyklaskujacych Ci kolegów, a nie z dokumentów takich jak Rapr, ustawa o rybactwie śródlądowym, ustawy o stowarzyszeniach, odpowiednich rozporządzeniach czy choćby ze statutu PZW,

Wracając do tematu, to wystarczy przeczytać statut by się dowiedzieć, że wybory do władz koła, czy na delegatów do okręgu określa ordynacja wyborcza, którą ustanawia każdy Okręg we własnym zakresie.
Czyli to co zrobił Twój Okręg PZW w Opolu jest zgodne z prawem. Tak było, jest i najprawdopodobniej będzie jeszcze długo.
Dostęp do informacji jest ograniczony, to fakt, ale informacji o działalności swojego koła, sprawozdaniu finansowym możesz się dowiedzieć jak przyjdziesz na coroczne zebranie sprawozdawcze. Informacje o działalności okręgu otrzymują prezesi i delegaci na zebraniach sprawozdawczych okręgu. Możesz również zadać pytanie delegatowi z okręgu który jest, a bynajmniej powinien być na zebraniu sprawozdawczym koła.
Kwestia jawności głosowania też jest określona w przepisach. Z założenia głosowania są tajne chyba, że zostanie to przegłosowane, ale to wyborcy o tym decydują przed głosowaniem.
Jeśli chcesz odsunąć sitwę od koryta, to nic prostszego. Wystarczy, że zbierzesz kolegów i nie udzielisz absulutorium ustępującym władzom i nie będą mogli kandydować w następnych wyborach!
Powodzenia.
Tylko nie zapomnij, że musisz znaleźć na ich miejsce co najmniej kilkunastu następców, którzy będą chcieli pracować za free i będą przyjmować te słodkie komplementy jak choćby ubecy, patologia, złodzieje, nieroby, czy dzisiejsze słowo przewodnie filmu- sitwa. Pozdrawiam
Ps. Nie twierdzę, że w PZW jest dobrze, bo tak nie jest..Związek jest pełen patologii."

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się kiedyś pomóc w kole. Poproszono mnie o to. Doprowadziłem finanse na poziom, który pozwalał kołu funkcjonować. O, dziwo, odbyło się to kosztem tzw. "zawodników", ale każdy z nich rozumiał ideę. Na corocznym zebraniu, na pięciominutowym wydechu przedstawiłem wszystko popierając to liczbami. Tak. Zrobiłem wcześniej wiele analiz i symulacji. I co? Na twarde argumenty nie było odpowiedzi. Wszystko, co zaproponowałem, przeszło.

Budowałem kładki, kupowałem za własną kasę szamę na zawody, za własne pieniądze jeździliśmy przygotowując teren pod imprezy, rozwieszaliśny informacje, wykaszaliśmy stanowiska itp... itd... etc... I bardzo miło to wspominam, i tego nie żałuję, i cieszę się, że mi się chciało. I sram na to, że mi w sklepie zdefraudowali znaczki na półtora koła, bo bywa, moja wina - zaufałem i nie dopilnowałem. Ale tego piewcy mądrości nie wiedzą.

Problemem nie jest system. Problemem są ludzie. Ludzie, którzy wolą popindolić w necie niż pojechać na sprzątanie, bo niby z jakiej racji?

Ale te same osoby mówią, jak należy postępować i co zmienić, siedząc w fotelu.

Poznałem wielu świetnych kolegów, którym też zależy. Niektórzy z nich są tzw. działaczami. Nie podoba mi się, kiedy są wrzucani do jednego worka z cwaniakami "od zawsze". Bo, niestety, tacy też są i trzeba o tym mówić.

Szanuję swoich kolegów i ich starania. Nie szanuję za to pseudokibiców. Bo wiem i na tyle znam formułę związku, że wbrew pozorom ma ona bardzo otwarty na zmiany charakter. Tylko komu się chce przeczytać statut? Nie lepiej napisać coś o komuchach i złodziejach? Przecież to takie nośne i medialne!

Weśta się za robotę, krytykanci wszystkiego - przejmijcie stery. A ja pierwszy się wypiszę, obiecuję. ?

 

  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie bawi mnie w sumie gówno burza o PZW. 

Raz odmówiłem, gdy poproszono mnie abym zajął "wyższe stanowisko" pod feeder na Poznań przy PZW. Za to chcialem pomóc przy organizacji imprezy. Niestety pandemia wiele zmieniła. 

Boję się i uważam, że jak to w polityce bywa. PZW idzie na świecznik, na pożarcie, hejt, a po cichu załatwia się duże zmiany - czyli wszystko to co się dzieje w Wodach Polskich. I mam złe przeczucie co do tej instytucji niestety. Nie będę chlapal jęzorem o tym, bo to nie ma większego sensu. Czas pokażę, czy się myliłem. 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, elvis napisał:

Lucjan, mam kilka pytań.

Mogłeś to wkleić na tego waszego fejsa. Mądrze napisane, a tam raczej będzie miało szerszy rozdźwięk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...